#

Головлікар Білоцерківського обласного онкологічного диспансеру Ярослав Колесніков: кількість випадків меланоми за 10 років зросла в рази

19.04.2018 14:08
Головлікар Білоцерківського обласного онкологічного диспансеру Ярослав Колесніков: кількість випадків меланоми за 10 років зросла в рази

Меланома – одна із найбільш небезпечних онкологічних захворювань сучасності.  За останні 10 років поширеність цього захворювання збільшилась у 5-6 разів. 20 квітня в Україні відзначається день діагностики меланоми. У цей день всі державні і деякі приватні медичні заклади відкриють свої двері перед усіма охочими безкоштовно пройти обстеження. «Моя Київщина» завітала до головного лікаря Білоцерківського обласного онкологічного диспансеру Ярослава Колеснікова, аби дізнатись більше про це захворювання, як його попередити та подолати

- Ярослав Федорович, розкажіть про це онкологічне захворювання?

- Протягом останніх 10 років  у всьому цивілізованому світі проводять заходи боротьби з меланомою шкіри і раком шкіри. Меланома – одне із самих серйозних і грізних онкологічних захворювань. Її локалізація може поширюватися не лише на шкірі, а й в органах прямої кишки, тазу, статевих органах, на оці тощо. На превеликий жаль протягом останніх 10 років поширеність цього захворювання збільшилась в 5-6 разів, і це пов’язано з різними фізичними процесами, які відбуваються в атмосфері та природними явищами. Основними причинами виникнення меланоми є сонячне випромінювання, яке ми часто використовуємо недозовано і нерозумно. Отримання сонячних опіків може бути одним із факторів, яке викликає захворювання шкіри.

- Розкажіть про використання солярію? Чи справді цей вид отримання засмаги є ще більш небезпечним за перебування під сонцем на пляжі?

- Так, часто наші модниці-жінки люблять ходити до солярію. Але, якщо порівнювати із сонячними променями, то потенційна шкода – десь на однаковому рівні. Але не варто забувати, що прийняття солярних ванн сприяє виникненню меланоми, раку шкіри тощо.

- Як проявляється меланома, яка її характерна ознака?

- Як правило, це захворювання виникає з пігментних плям, але бувають меланоми і безпігментні. Тому поява пігментної плями або наявність вродженої пігментної плями потребує особливої уваги, особливо коли вона змінює форму чи колір. Це все повинно насторожувати, і треба обов’язково звертатись в онкологічний диспансер.

- Як часто зустрічається це захворювання у жителів Білої Церкви чи району?

- Лікарі онкодиспансеру щодня зустрічаються із цією патологією, і повсякчас нагадують, що чим коротший шлях пацієнта до лікаря, тим більше шансів на успіх в лікування, адже смертність від цього захворювання – дуже висока.

Щорічно в Білій Церкві діагностується близько 30-40 випадків захворювання на меланому. На обліку диспансеру стоїть близько 200 вже пролікованих пацієнтів. Що примітно, рак шкіри є менш злоякісним ніж меланома, але по показниках значно її випереджає – щорічно ми виявляємо понад 150 випадків. І кількість таких новоутворень зростає. Тому єдиним і правильним виходом є візит до лікаря-онколога.

- Де найчастіше локалізується це злоякісне новоутворення?

- Найчастіше воно локалізується в чоловіків – на спині, а в жінок – на ногах. Тому зверніть увагу на стан своєї шкіри, родинки, пігментні плями. І обов’язково звертайтесь до лікаря.

Зараз з 18 по 20 квітня в рамках відзначення дня боротьби з  меланомою, в  Білоцерківському онкологічному диспансері проводяться безкоштовні масові огляди людей на предмет виявлення ранніх ознак меланоми та раку шкіри. Запрошуємо всіх прийти і обстежитись у кваліфікований спеціалістів.

Спілкувалася Надія Савчук, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook