#

Головлікар Білоцерківської інфекційної лікарні №3 Тетяна Дідич: сподіваюся, наші пацієнти своєю поведінкою нас підтримають, і ми подолаємо всі випробування

19.03.2020 06:00
Головлікар Білоцерківської інфекційної лікарні №3 Тетяна Дідич: сподіваюся, наші пацієнти своєю поведінкою нас підтримають, і ми подолаємо всі випробування

Після того, як уряд ухвалив рішення про запровадження режиму надзвичайної ситуації в столичному регіоні у зв’язку з небезпекою розповсюдження коронавірусу, "Моя Київщина" вирішила поспілкуватися з лікарями, які знаходяться на першій лінії оборони, захищаючи українців від цієї страшної хвороби, що за останні кілька місяців забрала життя тисяч людей по всьому світі. Про стан медицини і підготовку наших лікарів до таких викликів ми поспілкувалися з головлікарем Білоцерківської міської інфекційної лікарні №3 Тетяною Дідич

- Тетяно Володимирівно, наскільки наразі Білоцерківська інфекційна лікарня №3 готова до прийняття пацієнтів з підозрою чи хворих на коронавірусну інфекцію?

- Варто відзначити, що міська лікарня №3 працює в звичному режимі і приймає пацієнтів не тільки з підозрою на коронавірус, а й  усіх інших  з інфекційними захворюваннями. Наразі до перших випадків поступлення інфікованих хворих на коронавірус ми готові. На початкові етапи фонд лікарні забезпечений інфузійними препаратами та антибактеріальною терапією. Зокрема, є один апарат ШВЛ (штучної вентиляції легенів). Але ми сьогодні з обласного бюджету отримали ще два портативних апарати, які дозволяють транспортувати хворого в машині швидкої допомоги. Тобто, апаратів в нас на сьогодні три. Також з обласного бюджету ми отримали кисневий концентратор, який дасть можливість подавати через маску зволожений кисень хворим, які не потребують інвазивної штучної вентиляції легенів.

- Очікується велике навантаження на лікарню. Скільки у відділені є ліжко-місць?

- Інфекційний стаціонар лікарні розрахований на 120 ліжок.  Звичайно, не всі ці ліжко-місця на ШВЛ, але зараз ведуться роботи по розширенню доступу кисню. Якщо враховувати, що всі хворі будуть на ШВЛ, то ми для таких хворих маємо 7 місць з централізованою подачею кисню. Тому, якщо людей буде більше, передбачаємо, найближчим часом розширити роботи по розводці кисню в інші палати. Крім того, в нас є так звані приліжкові концентратори кисню, які не потребують розводки.

- Яка ситуація на сьогодні, чи є у відділенні хворі або пацієнти з підозрою на коронавірус?

- У нас на сьогодні є лише два неважких пацієнта з підозрою на коронавірусну інфекцію. Швидкий тест виявився негативний і ми відправили матеріал на дослідження в Київський обласний лабораторний центр.  З цих двох, один – мешканець з іншого міста,  інша пацієнтка – мешканка Білої Церкви, яка була за кордоном.  Остаточні аналізи нам повідомлять в четвер, тому поки що діагноз невідомий.

- Знаємо, що в лікарні є тест-системи, скільки їх на сьогодні?

- На сьогодні ми маємо 22 швидких тести, але після 25 березня ми отримаємо ще 50 таких тестів. Вони, згідно з алгоритмом, за яким ми працюємо, все одно повинні підтверджуватись більш точним методом діагностики.  

- На минулому тижні в Білоцерківську лікарню №3 було ушпиталено фронтмена гурту "Друга ріка" Валерія Харчишина. Його пост у Facebook наробив чимало галасу. Чи не поспішив співак із висновками, що все погано?

- Трохи поспішив. Швидкі тести в нас були, але Валерій трохи плутався з анамнезом: черговому лікарю сказав, що захворів вчора, а швидкі тести ми маємо ставити не раніше третього дня захворювання. І тести були на той час, але оскільки чоловік сказав, що захворів тільки вчора, то не варто було при такому анамнезі робити це дослідження, бо воно було завідомо негативним. Але потім, при детальному з’ясуванні анамнезу виявилось, що Валерій хворіє не перший і навіть не третій, а шостий-сьомий день, і от тоді вже цей швидкий тест був зроблений.  Вірус не знайшли, але будь-який швидкий тест підтверджується тільки діагностикою, відповідно зразки були направлені  до Києва, де було лабораторно підтверджено відсутність вірусу у пацієнта.

- Скільки Білоцерківська міська рада виділила коштів на лікарню у зв’язку з епідемією коронавірусу?

- В зв’язку із підвищеною захворюваністю на коронавірусну інфекцію влада виділила 2 мільйони 100 тис грн  на закупку засобів індивідуального захисту, медикаментів та обладнання. Зараз процес цієї закупівлі триває. Міська рада запевняє - якщо буде ситуація, що потребуватиме додаткового виділення коштів, то проведуть позачергову сесію і виділять ті кошти, які будуть необхідні.

- А як влада фінансувала лікарню до епідемії? Чи робились ремонти, купувалось обладнання тощо? Зокрема, цікаво чи достатньо в лікарні приміщень, чи прийшли нові фахівці та чи є своя наукова база?

- Місцева влада добре до нас ставилась  та переймалась  тим табелем оснащення, який має бути в лікарні. Тобто, було закуплено обладнання, зроблений ремонт в клініко-діагностичній лабораторії, за що ми дуже вдячні.

Зупинити нас в прагненні ремонтів не можна, хотілося б ще відремонтувати одне відділення і я думаю, з часом нам підуть на зустріч. Приміром, річний бюджет фінансування на 1 квартал ми отримали 100 відсотків, як і належить. Як далі буде, не можу сказати, адже ми в процесі реформи. Що ж до наукової бази, в нас систематично проводяться курси підвищення кваліфікації медсестер інфекційних відділень. Тобто, кожного року, як мінімум, два цикли  проводяться на нашій базі.

- Доречне зараз питання… Наскільки місцевий бізнес готовий допомагати лікарні із устаткуванням. Чи звертались Ви за допомогою до підприємців, або ж можливо вони самі пропонували  допомогу у купівлі того чи іншого обладнання?

- Так, представники бізнесу самі брали в нас інформацію, пообіцяли допомогти і ми сподіваємося, що вони відреагують. Мова йде про представників середнього і великого бізнесу з Білої Церкви, а також з благодійної організації з Києва.

- Які все ж таки поради дасте відносно масок, адже одні їх носять, інші – ні, мовляв, вони від вірусу не врятують?

- Звичайні хірургічні маски звичайного зразка допомагають людині контролювати свої рухи, не торкатися мимоволі обличчя, слизових оболонок тощо. Від вірусу вони не захищають. Такі звичайні маски має носити людина з ГРЗ, щоб не заражати навколишніх.  Є маски типу FFP2, FFP3, які не пропускають вірус. Термін придатності цієї маски до 12 годин. Ці маски надягають медичні працівники, коли йдуть до потенційно хворої на коронавірус людини.

- Багато містян побоюються і запитують, чому саме до Білоцерківської лікарні №3 з усієї Київської області мають везти потенційно хворих або хворих на коронавірусну інфекцію?

- Так було визначено, оскільки йде мова про Київську область, яка не має свого центру. Тобто інфекційна лікарня одна єдина в Київській області, і це саме лікарня №3.

- Певно, що наші лікарі не такі примхливі, як, приміром, європейські, і  готові працювати мало не в будь-яких умовах?   

- У нас є засоби індивідуального захисту, які ми закупили в достатній кількості. Лікарі в нас фахові і я пишаюсь своїм колективом інфекціоністів. Вони спокійно працюють і ми сподіваємося, що наші пацієнти своєю спокійною поведінкою нас підтримають і ми подолаємо всі випробування, які  у нас на шляху.   До речі, до нас у колектив нещодавно прийшов ще один молодий лікар, який свого часу був у нас інтерном,  за що ми йому вдячні.

Чи є в Білій Церкві всі можливості не допустити епідемії?

Коли не буде паніки, лікарі дослухатимуться до порад епідеміологів та виконуватимуться всі правила особистої гігієни, зокрема дотримання дистанції від хворої на ГРЗ людини , я думаю, що ми це подолаємо і все буде в нас добре.

Що треба робити та знати? Які  основні поради Ви, як головний лікар інфекційної лікарні, можете дати населенню?

У разі ГРВІ залишатися вдома і радитися із сімейним лікарем, як діяти в ситуації, що склалась. В разі підозри на коронавірусну інфекцію (якщо людина приїхала з країн, де були захворювання на коронавірус), людина має самоізолюватися і при перших симптомах появи ГРВІ звернутись до сімейного лікаря. Не займатися самолікуванням. При виявленні ознак хвороби  треба йти в лікарню.

Надія Савчук, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook