#

Головний "аграрій" Білої Церкви Дмитро Киришун: Люди голосують за кандидата, якого в очі не бачили

24.01.2019 06:17
Головний "аграрій" Білої Церкви Дмитро Киришун: Люди голосують за кандидата, якого в очі не бачили

«Моя Київщина» поспілкувалася з Дмитром Киришуном, головою Білоцерківської міської партійної організації Аграрної партії України, про перспективи «аграріїв» у місті та проблеми із виділенням землі для АТОвців

- Біла Церква - Аграрна партія - не бачите невідповідності? На підтримку яких електоральних груп у місті ви розраховуєте?

- Якщо говорити про місто і вибори у місцеві ради, то я взагалі не бачу тут проблем. Це на загальнодержавному рівні є захист інтересів сільського виробника, написання якісних законів для його підтримки, а на місцевих виборах голосувати будуть за людей, котрі йтимуть по місцевих осередках. Я об’єднав навколо себе сильну команду, людей які поведуть за собою інших. Налічує вона  50 чоловік.  Це – освітяни, підприємці, люди, що займаються в галузі спорту, будівництві, медицині тощо. Це важливо, адже в рамках реформи децентралізації на місця будуть передані поліклініки, школи, дороги тощо. Крім того в нашій команді є люди, які є крупними фермерами, які зареєстровані, виготовляють та продають техніку в Білій Церкві.

У нас аграрна держава, і в будь-якому випадку усі колись прийшли із села. У нас велика частина міста – це приватний сектор. Це ті ж самі прості люди, які працюють на землі, з чого і виживають. Як раз це все має відношення до Аграрної партії.

- Скільки осередків АПУ створено по місту та яка робота проводиться з виборцями?

- У нас зараз створено 17 осередків по Білій Церкві, на кожному депутатському окрузі де налічується до 3-4 тисяч виборців ми закріплюємо осередок та людину, яка йтиме в місцеву раду. Саме ця людина і проводить роботу з людьми, вивчає проблематику, приймає звернення та готує подання. Вже зараз ми можемо говорити про допомогу тим, хто цього потребує.

Питання різні: будівництво дитячих майданчиків, ремонт прибудинкових територій, питання газифікації, медицини тощо. Дуже багато людей зараз потребує ліків або медичних послуг, з чим і звертаються. Кожного місяця мої однопартійці відвідують свої округи, проводять збори в багатоквартирних будинках, дізнаються наявні проблем.  Ми, в свою чергу, готуємо список тих, кому потрібна допомога, аналізуємо, кому допомогти першочергово, кому більше, кому менше.

- Коли ви прийшли в АПУ її очолював Скоцик. Чому ви не підтримали його під час захоплення політсили Корбаном та Шандрою?

- В мене не було такого варіанту підтримати когось чи не підтримати та, більш того, вплинути на цю ситуацію. Мені потрібно роботу робити на місцях. Так, я прийшов в команду на запрошення Олега Корбана, і мені повністю імпонує з ним працювати. Якщо партійці зі всієї країни вирішили усунути його, отже на це були якісь причини. Але в цілому ми до цього відношення жодного не маємо.

- Ви займалися бізнесом і є офіційним мільйонером, судячи по декларації. Значилися в «Покров» груп. Чому вирішили податися в політику?

- Я часто зіштовхувався з випадками, коли треба дієво допомогти людям. Саме задля цього, окрім іншого, в нас на часі стоїть питання створення благодійного фонду. Треба допомагати тим людям, які не можуть себе забезпечити, зокрема хворим. Зараз дуже плачевна ситуація в спорті, в медицині і скрізь. Ми, як платники податків, хотіли щоб ці податки йшли на добробут і всі питання вирішувались. Але насправді так: я заплатив податки та ще й зі своєї кишені допоміг людям плитку відремонтувати, спорту допомогти тощо. Це якось нелогічно. І я вирішив йти в політику саме по Білій Церкві, бо тут народився, мої близькі тут живуть і я хочу тут жити.  Треба щоб в місті був порядок і податки, які сплачуються, не крались, а йшли на місця і за призначенням.

- Тобто можемо очікувати що найближчим часом ви створите благодійний фонд?

Так, ми зараз визначаємося із назвою, незабаром оголосимо конкурс на логотип і кращу назву. Нині розробляються цільові програми, проведені зустрічі із благодійними організаціями та волонтерами, які є в нас в місті. Конкретні напрямки роботи благодійного фонду – це реабілітація військовослужбовців, допомога людям які потребують лікування за кордоном, допомога «чорнобильцям». По останньому напрямку ми можемо напряму працювати з Євросоюзом, який надає  допомогу постраждалим на ЧАЕС. Але, на жаль, ліквідатори та їх родини не в змозі самі цим займатися. Ми, в даному випадку будемо виступати як координатори: приймати та  передавати документацію, сприяти тому, що у країнах ЄС «чорнобильців» прийматимуть на реабілітацію, надаватимуть фінансову допомогу тощо. Загалом спектр буде дуже великий.

- На Київщині діють різноманітні асоціації АТО, які прикриваючись громадською діяльністю займаються різними земельними схемами. Чому, на вашу думку, так трапилося, і через що силові органи не реагувати на дії аферистів?

- Точно не можу відповісти на це питання. Єдине, що я знаю, зараз дуже багато скандалів,  мовляв комусь дали землю а комусь не дали.  Бувають випадки коли місцева людина не отримує у себе землю, натомість її отримує людина з іншого міста чи навіть регіону. Виникало  багато питань, коли ніби то якісь псевдо-АТОшники приїздять і отримують землі. Наші хлопці з 72-ої бригади приходять, дай бог щоб їм усім вистачило землі, і не отримали. А інші, наприклад з Житомира, Володарки, Василькова, отримали землю.

Згідно з законодавством, кожен громадянин має отримати до 2 га землі під ОСГ, 25 соток землі під будівництво в селі, 10 соток в місті і 1 сотку під гараж. Чи це воїн АТО, чи це звичайний громадянин, він має право на це все. І якщо, наприклад, я піду у відділ земельних ресурсів із відповідним зверненням і отримаю відмову,  то наступним моїм кроком  буде суд, і в будь-якому випадку мені мають надати цю земельну ділянку, якщо вона є вільною. А такі, що хотітимуть «порішати» питання з землею,  завжди будуть.

- Якщо вже мова зайшла про АТОшників, то чи їм допомагає місцева АПУ якимсь чином?

- Звичайно, від наших юристів військовослужбовці повністю отримують юридичний супровід по оформленні документів на отримання землі. Воїн не завжди розуміє куди йти і що саме робити. Тим паче, що держслужбовці не завжди їм сприяють. Коли хлопці звертаються, ми їм забезпечуємо юридичну консультацію, безкоштовно оформлюємо всю документацію, співпрацюємо із держгеокадастром Київської області, а наші юристи шукають їм вільні території. Тобто весь процес «від»  і «до» ми повністю супроводжуємо.

- Також Вас у Білій Церкві пов'язують з місцевими групами спортсменів-«тітушок». Причому називають 2000 людей, які наразі є бойовим крилом АПУ. Наскільки дана інформація правдива, чи це перебільшення?

- У мене життя з 7 років тісно пов’язано зі спортом, адже я займався велоспортом, футболом, боксом, боротьбою тощо.  І всі тренери, які є місті -  це мої знайомі. Тому я точно знаю яка ситуація зі спортом у місті – немає  допомоги взагалі. Я на даний момент усіляко допомагаю федерації рукопашному бою і фрі-файту, де числиться і займається 760 дітей, які беруть участь у турнірах. Ми відправляли в Болгарію дітей з Білої Церкви на чемпіонат, звідки вони привезли срібну та бронзову медалі. Також нашу волейбольну команду ми відправили в Чернівці, закупили їм форму тощо. Вони, до речі, взяли перше місце на міжнародному турнірі.  Ми суттєво допомагаємо дітям та молоді, які  їдуть на турніри, тому люди, що займаються спортом, тягнуться до мене. І, до речі, одна з основних програм нашої партії буде направлена на розвиток спорту.

Якщо ми прийдемо у владу то будемо збирати круглі столи, спілкуватися із тренерським складом на тему розвитку спорту, залучення фінансів у цю галузь, виїзди на турніри, збори, ремонти тощо. Наразі сумно казати, але тренерський склад перетворився на «попрошайок», які ходять практично з протягнутою рукою аби допомогли дітям поїхати на змагання, закупити форму тощо. Так не повинно бути.

У Білій Церкві виховують спортсменів,  які їдуть на змагання, здобувають золоті медалі, а коли приїздять додому, їх ніхто не зустрічає. Тому ми намагаємося робити все, аби про них знали і не забували. Так дійсно, допомога йде більш ніж 2000 спортсменів, які займаються  боксом, фрі-файтом, футболом, волейболом, рукопашним боєм.  Ми робимо значний внесок в цьому напрямку, популяризуємо спорт, а не бандитизм, наркозалежність та інше.

- У якому напрямку рухається міська партійна організація АПУ в плані виборів?

- МПО «Аграрна партія» рухається до перемоги в Білій Церкві, хочемо взяти, мінімум, 15 мандатів.  Це головне із завдань. Моя програма – люди на місцях голосують тільки за людей на місцях. Я тут живу і хочу, аби це місто розвивалось. Людина, яка живе на окрузі, буде все робити для цього округу. Я часто спілкуюсь з людьми і розумію, що вони, як виявляється, голосували за кандидата, якого в очі не бачили і котрий зараз невідомо де. Як можна голосувати за людину котру не знаєш, з котрою не спілкувався і котрий не чув про проблеми виборця?..

Надія Савчук, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook