#

Опалювальний сезон на старті: коли на Київщині увімкнуть тепло

14.10.2023 21:17
Опалювальний сезон на старті: коли на Київщині увімкнуть тепло
Фото з Мережі "Інтернет"

Традиційно опалювальний сезон в Україні розпочинається 15 жовтня, але дата старту може варіюватися залежно від погодних умов. Як правило, у батареях зявляється тепло, якщо середня температура повітря впродовж трьох днів нижча за  8°C. Чи готові в Київській області до опалювального сезону, читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Після 24 лютого 2022 року Штаб оборони Київщини працював у цілодобовому режимі, зокрема перші місяці після повномасштабного вторгнення збирався двічі на день. Восени 2022 року після масованих ракетних атак на енергетичну інфраструктуру України, а особливо Києва та Київщини, Штаб оборони активізував свою роботу задля стабілізації енергопостачання та забезпечення мешканців столичного регіону теплом.

Час підготуватися до цієї прогнозовано нелегкої зими був. Зокрема й для того, аби розробити альтернативні сценарії роботи на випадок обстрілів та ймовірного блекауту. Але чи було це зроблено?

У травні 2023 року очільник Київської ОВА Руслан Кравченко видав розпорядження "Про підготовку господарського комплексу та об’єктів соціально-культурного призначення Київської області до роботи в осінньо-зимовий період 2023/2024 року". При цьому він наголосив:

Для КОВА підготовка до нового опалювального сезону – одне з ключових питань. Наша задача – забезпечити мешканці Київщини безперебійними послугами, щоб була вода, тепло, світло та газ. Минулоріч агресор завдав значного удару по енергоінфраструктурі. Не збирається зупинятися і надалі. Тому системно працюємо над накопиченням альтернативних джерел живлення та альтернативного пального. Також мусимо забезпечити безперебійну роботу підприємств водопостачання і водовідведення. 

Наразі на теплопостачальних підприємствах Київщини вже створено необхідний запас обладнання, устаткування та матеріалів для сталого проходження опалювального періоду. Йдеться про газові та твердопаливні котли, теплові, мережеві та циркуляційні насоси, насосні станції, теплогенератори, труби та засувки різних діаметрів тощо. 


Загалом об’єкти теплопостачання, водопровідно-каналізаційного господарства, житлового фонду та дорожньо-мостового господарства готові до проходження осінньо-зимового періоду на 100%. Зокрема здійснено комплексну підготовку 1019 житлових будинків; відремонтовано 627 покрівель, 1017 опалювальних систем, 1071 одиниць систем холодного водопостачання.

 

Пророблена робота й у сфері ·водопровідно-каналізаційного господарства: відремонтовано 253 км водопровідних мереж, 167 км каналізаційних мереж; підготовлено 253 водопровідних насосних станцій, 243 каналізаційних насосних станцій, 48 водопровідних очисних споруд, 46 каналізаційних очисних споруд,  831 свердловину.

 

Київська обласна військова адміністрації підготувала 1377 котелень. Окрім того, капітально відремонтовано 74 котелень, замінено 97 котлів, підготовлено 778,63 км теплових мереж. Забезпечена область і дровами. За словами Руслана Кравченка, у всіх територіальних громадах столичного регіону заготовлено необхідну норму деревного палива для потреб об'єктів житлово-комунального господарства та бюджетної сфери на період жовтня 2023 року – січня 2024 року.

 

Особлива увага цьогоріч зосереджена на забезпеченні об’єктів житлово-комунального господарства та соціально-культурної сфери джерелами альтернативного живлення. Коштом місцевих бюджетів, завдяки міжнародній допомозі, благодійним організаціиям та фізичним особам-підприємцям на об’єктах ЖКГ, медицини, освіти та укриттях наразі встановлено понад 6 000 генераторів. Проте потреба в таких джерелах живлення ще є.

 

Отож регіональний оперативний штаб з підготовки до проходження осінньо-зимового періоду на Київщині працює. Окрім голів органів місцевого самоврядування, керівників районних військових адміністрацій Київської області, директорів структурних підрозділів Київської обласної державної адміністрації до роботи штабу залучено представників АТ «Київоблгаз», ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі», Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області, Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області, Державної інспекції енергетичного нагляду України у Київській області та Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.


Підготовку до опалювального сезону прокоментував і очільник Ірпінської громади Олександр Маркушин:

 

Цьогорічна підготовка до опалювального сезону в Ірпінській громаді проходить на безпрецедентному рівні. Ми повністю забезпечили засобами альтернативної енергії критичні об’єкти комунальних підприємств "Теплоенергопостач" та  "Ірпіньводоканал". Ми підготували мобільні генератори, які за потреби зможуть використовувати й інші наші КП та виділили кошти на закупівлю стратегічного запасу пального. До того ж КП "Теплоенергопостач" та КП "Управління житлово-комунального господарства "Ірпінь" провели попередні гідравлічні випробування на об’єктах теплопостачання. Також триває ремонт покрівель комунальниками з УЖКГ напередодні зими.

 

Чого очікувати від нового опалювального сезону, розповів народний депутат України Валерій Колюх:

 

Безперечно, прийдешній опалювальний сезон для нас може виявитися так само складним, як і минулорічний. І, за інформацією обласної військової адміністрації, підготовка до нього на Київщині розпочалася заздалегідь, з усвідомленням усіх викликів, які стоять перед нами. Було проведене укріплення енергогенеруючих станцій, закуплені генератори великої потужності та паливо до них, проведені необхідні ремонтні роботи. Перша газотурбінна електростанція, реалізована за допомогою західних партнерів, запрацювала саме на Київщині, в місті Ірпінь. То ж маємо надію на спокійне проходження сезону.
 

Народний обранець також зазначив, що до нього часто зверталися голови громад області з різними потребами, пов’язаними із стартом опалювального сезону:

 
Серед найбільших питань, із якими зверталися до мене голови громад Київщини – це необхідність включення до переліку об'єктів критичної інфраструктури, які мають бути забезпечені електроенергією в умовах блекауту, тих чи інших об'єктів інфраструктури громад. У тих складних умовах, у яких перебувала наша енергосистема, нерідко залишалися без енергопостачання об'єкти важливої соціальної інфраструктури, на що потрібно було звернути увагу відповідних державних органів.
Також, маючи гіркий досвід минулорічної зими, у деяких громадах об'єкти соціальної інфраструктури були переведені на твердопаливні котли для безперебійного теплопостачання та здійснено закупівлю твердого палива. То ж в цілому сподіваюсь, що зважаючи на те, що зима може бути складною, ми готові до неї, та матимемо змогу пройти прийдешній опалювальний сезон із найменшими втратами.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст
Теги: