#

Гроші – під вибори: як допоможуть владі виплати пенсіонерам

01.03.2019 06:00
Гроші – під вибори: як допоможуть владі виплати пенсіонерам

Прем’єр та функціонери соцзахисту побували в гостях у Київській ОДА. «Моя Київщина» послухала, що готовлять чиновники українським пенсіонерам та пільговикам

У четвер, 28-го лютого, прем’єр-міністр Володимир Гройсман відвідав будівлю Київської обласної державної адміністрації. Візит цей не носив інспекторського характеру:  керівник уряду, віце-прем’єр Павло Розенко, профільний міністр соціальної політики Андрій Рева, міністерські чиновники та представники різних служб соціального захисту з усіх регіонів країни скоріше "орендували" приміщення обласної держадміністрації для проведення тут засідання колегії Міністерства соціальної політики.

Практика виїздних засідань міністерських колегій – досить розповсюджена у повсякденній роботі центральних органів влади, а столичне розташування будівлі КОДА (де під одним дахом знаходиться ще й знакове для усіх борців за мандат різного ґатунку центральне відомство – приміщення ЦВК) робить такі зібрання ще й зручними.

На правах господаря одним з перших на колегії виступив голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук, який, пригадавши свої недавнє призначення на губернаторську посаду, зазначив, що під час його представлення глава держави підкреслив, що в даний час головним критерієм в оцінці ефективності діяльності керівників регіонів є те, - як саме на місцях виконується соціальні програми влади.

Власне, засідання колегії й було присвячено обговоренню актуальних тем соціальної сфери та перспектив її розвитку.

Окрім проблематиці майбутньої монетаризації субсидій та виплати у два етапи одноразової допомоги тим пенсіонерам, які одержують найнижчий розмір пенсій (ця робота на місцях розгортається буквально у ці дні)  на засідання колегії також були підбити підсумки роботи відомства за минулий рік.

З докладною доповіддю про те, що зроблене у 2018 році перед присутніми виступив міністр соціальної політики Андрій Рева, який констатував, що за дослідженнями однієї з моніторингових громадських  структур, очолюване ним міністерство було визнано найбільш успішним за минулий рік з центральних органів виконавчої влади. Щоправда, високопосадовець так і не уточнив – якими саме критеріями ефективності користувалися упорядники рейтингу: рівнем впровадження якихось новацій у повсякденній роботі його співробітниками, ступенем некорумованості галузі чи тим, наскільки корисним були послуги міністерства для громадян України…

Нині (перед виборами президентськими й парламентськими) урядовці у пресі полюбляють поширювати таку статистику: коли, мовляв,  Володимир Гройсман у 2016 році очолив уряд мінімальна зарплата становила в середньому по країні 2600 гривень, зараз вона дорівнює показнику в 3723 гривні, а до кінця року має зрости до 4100 гривень. Звичайно, середній рівень офіційної зарплати - ще вищий, а з врахуванням того, що значна частина українців й досі отримує зарпатню у конверті,-  реальні статки наших земляків ще вищі.

Однак ні для кого не є секретом той факт, що  пересічні українці й досі не можуть оговтатись після стрімкого падіння реального рівня доходів у 2014 році, коли різко обвалився курс нацвалюти, а рівень комунальних платежів навпаки за кілька років досяг астрономічних траекторій зростання...

Виступаючи на самій колегії Мінсоцполітики, Прем’єр окреслив ключові пріоритети роботи відомства на 2019 рік. До них він відніс "проведення індексації пенсій з 1 березня і надалі в автоматичному режимі, проведення монетизації субсидій на оплату комунальних послуг, а також всебічна підтримка сім’ї, відповідального батьківства та народжуваності".

Він також нагадав, що  розвиток людського капіталу є одним з головних пріоритетів роботи Уряду в 2019 році, а до складових цього універсального поняття відносяться реальні здобутки країни не тільки в соціальному захисті, але й в освіті, культурі та в медицині. Під час виступу Володимир Гройсман торкнувся й теми забезпечення іншими соціальними послугами – передусім житлом, санаторним лікуванням, послугами для людей з інвалідністю.

До речі, в роботі колегії взяли участь та виступили і два народні депутати – колишній –уроженець Таращі Володимир Сушкевич, який нині є уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю та очолює Національний комітет спорту інвалідів України) та діючий- Сергій Каплін, який в парламенті входить до профільного комітету із соціального захисту, опікується Федерацією профспілок, а ще є зареєстрованним у ЦВК кандидатом у президенти України.

Перший – розкритикував окремих функціонерів з оранізацій інвалідів, а другий, критикуючи складну систему субсидій (зокрема, щодо визначення адреси реєстрації та фактичного проживання людей) запропонував у квітні провести дискусію на спеціальному форумі усіх зацікавлених осіб, аби надати законодавцям та органам виконавчої влади більш досконалу методику призначення та виплат субсидій, ніж та, яка існує нині.

Також на колегії виступили представники соціальних структур із Полтавської, Сумської та Винницької областей, які розповіли про накопичений у них в регіонах  досвід із надання послуг, який значно змікшував такі рудименти минулого, як зайву нервозність людей, черги та волокиту при оформленні та наданні цих послуг.

У своєму виступі на колегії міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що окрім масової індексації пенсій, також передбачається в березні і квітні й цільові доплати для пенсіонерів, які мали занадто низьку зарплату. Міністр зазначив про те, що ці доплати є елементом відновлення соціальної справедливості.

А його безпосередній шеф - віце-прем’єр-міністр Павло Розенко висловив впевненість, що "додаткові виплати пенсіонерам, які отримують мінімальну пенсію та мають достатній страховий стаж, не спровокують інфляції".

Та чи сприятимуть вищезгадані заходи підвищенню рейтингу влади? Це красномовно покажуть результати цьогорічних виборів – спершу президентських, а потім – й парламентських.

Олександр Воронін, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram