#

Хто на старті на окрузі №90: маршрутники, «варяги» і сепаратисти

10.07.2019 05:00
Хто на старті на окрузі №90: маршрутники, «варяги» і сепаратисти
У Білій Церкві балотується чимало цікавих кандидатів

Судді, юристи, приватні підприємці, медики, журналісти та безробітні... Поборотися за мандат народного депутата цього разу виявила бажання чимала кількість новачків і відомих у місцевій, тай у загальноукраїнській політиці персон. Сьогодні розповідаємо про найцікавіших кандидатів у нардепи, які балотуються по одномандатному виборчому округу №90 Біла Церква.

Після завершення реєстрації кандидатів в народні депутати стало зрозуміло що по одномандатному виборчому округу №90 балотується понад два десятки кандидатів. Це і недивно: позмагатися за перемогу в даному окрузі завжди було чимало бажаючих. Варто відзначити, що у найкоротшу передвиборчу кампанію в історії України з’явилось багато абсолютно нових облич, про котрих ще кілька років тому ніхто й не чув.

Водночас на звалище історії відправилися ті, хто «вистрілив» на парламентських виборів  2014 року. Тоді нагадаємо в окрузі №90 отримав перемогу «свободівець» Олександр Марченко, який цьогоріч навіть вирішив не висувати свою кандидатуру.

Натомість того ж 2014 року друге місце посів кандидат від «БПП», тодішній голова Київської обласної ради Микола Бабенко. Він наразі балотується до ВРУ від партії «Біла Церква разом». Кандидат у нардепи  відомий тим, що представляє інтереси фінансово-промислової групи Василя Хмельницького та Костянтина Єфименка. Останні роки так званий «фронт» бабусь, а саме Академія пенсіонерів, яку вже багато років підтримує Костянтин Єфименко, перекочували до Миколи Бабенка, ставши його основним електоратом. Микола Бабенко демонструє неабияку активність в місті. Щоправда, в основному його критика полягає у тому, щоб дискредитувати місцеву владу на чолі з міським головою Білої Церкви.  Для цього у кандидата задіяні усі можливі ресурси – мас-медіа, які і фінансуються вищезгаданими фінансово-промисловими групами. Але повсякчас в адресу Бабенка лунають дорікання в тому, що за його головування в Київській обласній раді ціни на проїзд по області підняли майже втричі.

А взагалі є серйозна підозра, що Бабенко насправді мітить не на депутатське крісло, а готується до місцевих виборів, які, скоріш за все, відбудуться вже цієї осені. А тому так активно «збиває» Дикого. Тим паче, як стало відомо «Моїй Київщині», Бабенко ще взимку начебто мав зустріч з ще одним нинішнім кандидатом нардепи – Юрієм Нестерчуком, який відомий у Білій Церкві як один з найбільших маршрутників-перевізників. І домовився про акуратний «злив» кампанії «під» нього.

Зараз Нестерчуку мало не автоматично записують перемогу, адже йде він у парламент від партії «Слуга Народу», яка наразі має величезні рейтинги. Деякі експерти прогнозують, що будь-який кандидат від партії Зеленського одразу має електоральну базу у 25%, незалежно від того хто він такий.  Водночас цікаво, що Нестерчук є єдиним кандидатом по 90 округу, що не має вищої освіти. Якими будуть електоральні настрої, наразі невідомо, адже попри популярність команди «Зе», є й особистісні образи на Нестерчука у місцевого населення. Той, передусім відомий білоцерківцям як власник ТОВ «Транссіті» і неодноразово ініціював збільшення вартості тарифів на перевезення у Білій Церкві, чим викликав хвилю невдоволення та агресивні прояви у свій бік.

Також Нестерчука представником квоти міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у «Слузі народу». Як би там не було, але за даними «Моєї Київщини», кандидат в депутати має дружні відносини з головою Нацполіції Сергієм Князєвим.  

Чималий відсоток голосів на позачергових парламентських виборах може отримати кандидат у нардепи від «Радикальної партії Олега Ляшка» Олександр Поляруш. Наразі він є заступником міського голови Білоцерківської міської ради та паралельно депутатом Київської обласної ради. Оскільки Олександр Поляруш був обраний депутатом від округу на Заріччі, то й зберігає там переважну підтримку.

На відміну від інших районів міста, посадовець заводить чималі кошти з місцевого бюджету на ремонт та облаштування доріг, тротуарів, зупинок тощо виключно в «свій» район. Та чи буде достатньо для перемоги на окрузі підтримки одних тільки заріччан – питання риторичне. До того ж Олександра Поляруша, як заступника міського голови з питань транспорту та інфраструктури, також звинувачують у сприянні підвищення тарифів на перевезення у Білій Церкві. Як пишуть деякі ЗМІ, така лояльність до перевізників обумовлена тим, що і сам Поляруш є перевізником частини маршрутів в місті, тому і відстоює інтереси перевізників, а не громади.

Не є новачком у політиці і ще один депутат облради Наталія Бігарі. Голова обласної комісії з питань охорони здоров’я не так давно покинула лави «Самопомочі» та приєдналась до новоствореної політичної партії «Голос» Святослава Вакарчука. Будучи завідувачем амбулаторії загальної практики сімейної медицини та КНП "Міський центр первинної медико-санітарної допомоги № 2", Наталія Бігарі має чималу прихильність містян до власної персони, тому шанси у кандидата-жінки в місті не найнижчі. Разом з тим є думки, що Бігарі може отримати свої відсотки за рахунок популярності партії «Голос», яка зараз набирає обертів. Хоча політична міграція також може відіграти не на користь кандидата, так як не дуже вітається серед виборців.

З іншого боку Бігарі має серйозний фінансовий ресурс. Справа в тому, що вона – племінниця власника і директора одного з найбільших українських виробників будівельних матеріалів та забудовників ПБГ «Ковальська» Олександра Пилипенка. Враховуючи той факт, що у Білій Церкві фактично немає будівельного ринку (нові житлові комплекси тут не будують вже років з 15), не виключено, що посилення Бігарі в Білій Церкві може змінити ситуацію з будівництвом в місті.

Єдиним чинним нардепом, який балотується по 90 округу, є Хвича Мепарішвілі від партії «Європейська Солідарність»
Парламентар славиться гарною відвідуваністю засідань сесій у Верховній раді та середнім рівнем відповідальності. Завоював прихильність частини білоцерківців як активний лобіст залучення коштів з державного бюджету на розвиток міста. Нардеп нeрідко зустрічається з колективами підприємств та організацій, а також проводить прийоми громадян у приймальні Білої Церкви.

Для кращої впізнаваності в Білій Церкві розміщені білборди нардепа, котрі інформують про суми залучених з його ініціативи коштів та найвідоміші об’єкти фінансування. Свого часу політика звинувачували в корупції, приміром під час роботи в Київському комунальному підприємстві «Плесо».  Сам Мепарішвілі неодноразово відкидав звинувачення в свою адресу.

Хто допомагає Мепарішвілі? Подейкують, що певний ресурс йому дає Лев Парцхаладзе – київський забудовник, екс-заступник голови Київської ОДА і чинний заступник голови Мінрегіонбуду.

Також варто виділити кандидата партії «Самопоміч» Миколу Дашкевича, який вже багато років поспіль є депутатом Білоцерківської міської ради та директором Міжнародного благодійного фонду «Друзі – дітям Чорнобиля». Маючи підтримку мера Геннадія Дикого, висування Дашкевича може достатньо серйозно змінити остаточні результати голосування.

А от «Батьківщину» на Київщині явно трусить. Балотування від партії Юлії Тимошенко Руслана Браславського викликало хвилю критики. Кандидат, як стверджують ЗМІ, виявився… сепаратистом. Зокрема, він нібито розробляв «конституцію «ДНР», а також займався рейдерством. Варто зазначити, що спочатку передбачалося, що від «біло-сердешних» балотуватиметься представник «Батьківщини» у Білій Церкві Андрій Лавринець. Але всередині партії на обласному рівні відбулися серйозні чвари. Справа в тому, що Лавринець – креатура голови обласного осередку Костянтина Бондарєва. Але схоже, після президентських виборів він потрапив в опалу у Леді Ю: в результаті не потрапила нікуди екс-голова облради Ганна Старикова, яка є людиною Бондарєва. А Олег Кищук взагалі зі скандалом покинув партію. Водночас поява скандального Браславського може серйозно вдарити по репутації Юлії Тимошенко в Білій Церкві. І серйозно похитнути позиції «Батьківщини» у разі проведення місцевих виборів.

Надія Савчук, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook