#

Хто є хто в Київській облраді: загін Тимошенко з "Батьківщини"

24.09.2018 05:00
Хто є хто в Київській облраді: загін Тимошенко з "Батьківщини"
Костянтин Бондарєв - найвпливовіша людина в київській обласній "Батьківщині"

«Моя Київщина» продовжує аналіз депутатських фракцій Київської обласної ради. Сьогодні ми проаналізували «Батьківщину», яка встановила часткову гегемонію в області, фактично перетворивши Київщину на опозиційний регіон. Хто входить до цієї політичної сили та в яких скандалах були замішані «біло-сердечні», читайте у сьогоднішньому матеріалі

Київщина – базовий регіон для Юлії Тимошенко вже протягом багатьох років. Утім, повну владу отримати їй тут ніколи не вдавалося. У 2010 році на місцевих виборах «Батьківщина» мала отримати одноосібну більшість, але тодішній владі вдалося вивести партію «біло-сердешних» з дистанції. У 2015 році попри наявність «чужих» в адміністрації партія Тимошенко зуміла взяти крісло голови Київської облради. Не в останню чергу це стало можливим за рахунок вміння домовлятися з боку правої руки Тимошенко на Київщині, одіозного Костянтина Бондарєва – екс-нардепа, голови Київського обласного осередку «Батьківщини», який і завів в президію облради свою людину – головну «тимошкенківку» Київщини – Ганну Старикову.

Голова Київської обласної ради Ганна Старикова подалася в політику відразу після того, як закінчила Українську академію зовнішньої торгівлі за спеціальністю "Міжнародне право". Вона відразу стала помічником-консультантом нардепа Костянтина Бондарєва, під його началом працювала сім років, після чого залишилася в його команді.

У 2012 та 2015 роках Старикова боролася за посаду мера Обухова, але щоразу програвала нинішньому градоначальнику Олександру Левченку. Також у 2014 році вона балотувалася у Верховну Раду від "Батьківщини", але безуспішно, і в тому ж році з подачі Костянтина Бондарєва стала першим заступником голови Київської обласної державної адміністрації.

Коли через 6 місяців Старикова покидала посаду, їй приписували лобіювання інтересів "своїх людей" та фальсифікації під час проведення конкурсу перевізників.

Уже в 2015 році Ганна Старикова була обрана депутатом Київоблради від "Батьківщини", і згодом отримала посаду голови Київської обласної ради. З того часу вона потрапляла у низку політичних та кримінальних скандалів. Зокрема, у березні 2017 року в її кабінет навідалися співробітники СБУ, які підозрювали керівництво облради у виведенні бюджетних коштів через низку комунальних підприємств області, які потім нібито йшли на фінансування проплачених мітингів.

Після голосування депутатами Київоблради за звернення до Верховної Ради України щодо деяких питань правового урегулювання процедури імпічменту президента, відносини між Київською ОДА та облрадою стали дуже напруженими. Про конфлікт між губернатором Олександром Горганом та Стариковою у ЗМІ писалося неодноразово. Саме це протистояння стало причиною зриву фінансування програм соціально-економічного розвитку Київщини у 2017 році.

Варто додати, що фінансове становище Ганни Старикової значно покращилося з її приходом до влади. Хоч депутат ніколи не займалася бізнесом, це не завадило їй задекларувати 4,5 млн грн готівкою, Jaguar F-PACE, придбаний у грудні 2016 року за 1,66 млн грн, коштовності та акції банку "Велес", який належав Костянтину Бондарєву. Варто додати, що ще рік тому Старикова декларувала 4 автомобілі, три з яких вона чомусь вирішила продати своєму шефу.

Віктор Світовенко є уповноваженим представником депутатської фракції, заступником голови комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобіганню корупції. Є одним з найбільш послідовних прихильників Тимошенко і вже тривалий час перебуває у цій політичній силі, не зраджуючи «леді Ю».

Він закінчив Хмельницький національний університет і з 2004 року займав посаду генерального директора ТОВ "Вектор" у Тетіївському районі. У 2006 році Світовенко був обраний депутатом Тетіївської районної ради від «Блоку Юлії Тимошенко», у складі якої був головою комісії з питань законності та правопорядку. У тому ж році він брав активну участь у діяльності Всеукраїнського руху з вимогою розпуску Верховної Ради V  скликання, через незаконно сформовану коаліцію більшості. Був учасником протестних акцій «зРаду Геть!» біля Конституційного суду. Після виборів 2010 року виступав з публічною критикою багатьох рішень влади, зокрема «Харківських угод». У тому ж році входив до групи організаторів підприємницького руху спротиву у Київській області по розробці пропозиції щодо створення податкової системи, лояльної до малого та середнього бізнесу. У 2011 році депутат організовував чисельні протестні зібрання на підтримку лідера опозиції Юлії Тимошенко у Києві, Київський області та Харкові. У 2015 був обраний депутатом Київської обласної ради 7-го скликання.

Свого часу Світовенку не раз закидали причетність до різноманітних правопорушень, шахрайства та криміналу. Наприклад, за інформацією ЗМІ, у 2006 році на дві компанії «Теора» і «Орбіта» він купив у Верховному Суді України рішення про легальне ввезення  деяких груп товарів за заниженими цінами і заробляв на контрабандному ввезенні товару на територію України. Також ходили чутки, що саме завдяки сім’ї Світовенків мережа побутової техніки «МегаМакс» стало банкрутом, а без роботи залишилося більше 5 тисяч українців. Більше того, цей скандал вийшов на міжнародний рівень, але завдяки «майстерності» депутата сім’я отримала десяток мільйонів євро «в подарунок» від латвійців, при цьому отримавши у власність торгові майданчики в центрі Києва.

Крім того, ЗМІ писали, що депутат незаконно привласнив дві будівлі по вулиці Шота Руставелі. До речі, якщо вірити журналістам, допомагав йому в цьому нардеп Сергій Власенко, який свого часу захищав Юлію Тимошенко. Пізніше Світовенко здавав обидві будівлі в оренду. Офіційно він отримував за це копійки, хоча реальна вартість оренди приміщення складала десятки тисяч доларів, які потрапляли до бюджету сім’ї Світовенків, обходячи бюджет державний.

Але й це ще не все. З початком воєнних дій на сході України, депутат знайшов ще один спосіб підзаробити. За даними ЗМІ, чоловік, вигравши тендер, постачав Міністерству оборони медикаменти, бронежилети, каски та інші речі за завищеними цінами, і, звісно, без «відкатів» чиновникам не обійшлося.

Цього року вірний «солдат» Тимошенко задекларував земельну ділянку, що знаходиться в Броварському районі, дві квартири – в Тетієві та Києві, мисливську нарізну зброю, годинник Cartier та чотири автомобілі – Volkswagen Multivan, Toyota Avalon, Lexsus GX 470 та Hyundai Tucson. Крім того, депутат є власникомТОВ "ГОРОШКІВ-АГРО", ТОВ "ВЕКТОР", ТОВ "ТАЙНИЦЯ - АГРО" та  будівлі рекреаційного призначення, що знаходиться в Криму. Також Світовенко має два кредити в ПАО КБ "ПРИВАТБАНК" у розмірі 386 989 та 676 грн. На банківському рахунку в тому ж банку розміщені 25 962 грн, а готівкою чоловік тримає 90 000 доларів та 12 000 гривень. Його дружина, у свою чергу,  є власницею магазину та квартири в Києві, а також квартири в Тетієві та ТОВ "Апстар - Люкс".

Джерела наближені до Тимошенко розповідають, що Світовенко – вже погоджена кандидатура від «Батьківщини» на парламентські вибори по 92-му виборчому округу. До слова, діючий тамтешній депутат Віталій Гудзенко свого часу «виніс» Світовенка на виборах до ВР. 

На політичному горизонті Микола Швидкий з’явився у 2010 році, коли балотувався до Макарівської районної ради 6-го скликання. У 2014 він був обраний головою Макарівської районної державної адміністрації. А в 2015 став депутатом Київської обласної ради 7-го скликання. Наразі він є членом комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації та житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій.

У 2017 році депутат задекларував дві земельні ділянки та офіс в Макарівському районі, а також квартиру в Києві й TOYOTA L.andcruiser. Дружина Миколи Швидкого є власницею ще однієї квартири в столиці та житлового будинку й земельної ділянки в Макарівському районі.

Минулого року прізвище депутата не сходило з язиків. Щоправда, відзначився не сам чоловік, а його нащадок – Андрій Швидкий. Він підозрювався в тому, що ошукав людей щонайменше на 4 млн грн, видаючи себе за посадовця Міністерства інфраструктури. Шахрай нібито організував псевдопродаж автомобілів відомства. За даними слідства, Швидкий обіцяв людям майже нові автівки за півціни, брав гроші, а потім зникав. Проти сина авторитетного депутата відкрили 30 кримінальних проваджень.

Сам Микола Швидкий говорив, що допомагати спадкоємцеві не буде, і, якщо той винен, нехай відповідає за свої вчинки. Втім, за даними ЗМІ, чоловік свого слова не дотримав і розгорнув активну діяльність щодо «відмазування» сина в Оболонському суді.

Іван Кудлай – депутат Київської обласної ради V та VІ скликань, депутат Білоцерківської районної ради ІV скликання, член комісії з питань земельних відносин та агропромислового комплексу.

Закінчив Українську сільськогосподарську академію та працював головним зоотехніком на підприємствах Чернігівської області, а пізніше – заступником директора з виробництва ВАТ "Племзавод "Білорічицький".

Безперечно чоловік може похвалитися своїми здобутками у цій сфері: у 2004 році його було нагороджено почесною грамотою Кабінету Міністрів України, у 2005 році – "Знаком пошани" Міністерства аграрної політики України, а в 2011 йому було присвоєно науковий ступінь доктора сільськогосподарських наук.

Та й з кар'єрним ростом у нього проблем не було: спочатку депутат був головним зоотехніком Держплемзаводу "Терезине", пізніше – директором МП "Еліта", потім трудився на посаді голови правління ВАТ "Терезине", а в 2010 став директором товариства з обмеженою відповідальністю "Терезине".

Вражає й декларація Кудлая за 2017 рік. Депутат володіє автомобілем Lexus, двома квартирами, двома земельними ділянками та орендує ще вісім у Білоцерківському районі. Його дружина має у власності сім ділянок та таку ж кількість орендує. Вочевидь така кількість землі необхідна сім'ї для великої кількості підприємств, адже за декларацією вони є власниками ТДВ "Терезине", ТОВ "Еліта", ТОВ "Селекційний центр свинарства", ТОВ "Агротрейд-2000", ФГ "Деметра і К", ФГ "Агротрейд-2006", ТОВ "Екогаз-2005", ТОВ "Еліта-2005".

Восени 2017 року Іван Кудлай став відомим широкому загалу. Справа в тому, що, перебуваючи на відпочинку в Туреччині, депутат "проголосував" за ряд проектів, серед яких підтримка заяв глав депутатських фракцій, стан фінансування й виконання бюджетних програм та інші важливі рішення, які розглядала Київоблрада. Зокрема, його карткою проголосували й за рекомендацію Президенту зняти з посади голову Київської ОДА Горгана. Тоді всі активно обговорювали те, що в кулуарах Верховної Ради це загальновідоме явище, адже за певні знакові закони тим депутатам, які голосують "за", дають немале фінансування.

Олег Кищук є членом комісії з питань бюджету та фінансів, а також – давній підлеглий Костянтина Бондарєва. Свою політичну діяльність розпочав у 2014 році, коли став помічником-консультантом народного депутата України, співвласниці «Баядера Груп» Наталії Бондарєвой – за деякими даними, родички Костянтина Бондарєва. А вже через рік отримав посаду голови Броварської РДА.

Цього року депутат задекларував 3 млн. доларів, 5 млн. доларів та 4.7 млн. гривень готівкою вісім земельних ділянок у Броварському районі, дві квартири у Києві, житловий будинок у Бобровицькому районі та кінну ферму в Броварському районі.

До речі, привласнення землі для останньої наробило у свій час немало шуму. У квітні 2012 року на офіційному сайті Броварської РДА з’явилася інформація про те, що ініціативна група громадян Броварського району звинуватила Кищука Олега Євгеновича в незаконному привласнені 8 га землі села Княжичі та розміщенні на ній кінноспортивного комплексу «Княжичі». Насправді, як стало відомо «Моїй Київщині», комплекс належить Костянтину Бондарєву, а Кищук лише виконує функції головного коняра. За інформацією громадського об’єднання «Спілка власників майна та земельних ділянок реформованого КСП ім. Щорса» «Селянський рух», окрім 8 га землі, Кищуку було «незаконно передано сільську свердловину глибиною більше 180 м».

Також у 2016 фермер відзначився тим, що створив клон ГО «Стоп Корупції» та розпочав його роботу під виглядом оригінальної ГО, порушивши тим самим права інтелектуальної власності засновників організації. Працівники його антикорупційного руху влаштовувати акції під брендом «Стоп Корупція» з футболкам та плакатами в таких же біло-червоних тонах, як і оригінальний бренд, різниця полягала лише в одній букві. Цікаво те, що Кищук подав заявку в ДП «Укрпатент» на реєстрацію власного знаку «Стоп Корупція», обравши такі сфери поширення його дії: послуги гадання на картах, астрологічне консультування, складання гороскопів, випускання голубів на урочистих подіях, послуги з бальзамування, допомога в одяганні кімоно. Досить дивні види діяльності як для антикорупційного руху.

Окрім того ні для кого вже не є таємницею, що періодично депутат воює з нардепом-мажоритарником  Павлом Різаненком. Причому, діє не надто чесними методами. Зокрема, штаб Кищука запустив фейкову інформацію про те, що Різаненко вимагав звільнення Олександра Горгана за корупцію. Подібні прес-релізи були надіслані провідним ЗМІ зі спеціально зробленої під цю акцію фейкової електронної пошти, яка нібито належала прес-службі Різаненка.

Давід Ерікянчлен комісії з питань сім’ї, молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму. Родом з Вірменії. У 2005 році закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю «інженер-технолог». У 2003 році заснував СТОВ “Агроленд”. А в 2008 став засновником і директором ПП “Агро ленд-1”. З 2013 року надає допомогу низці громадських організацій. У 2015 році балотувався до Київської обласної ради 7-го скликання. Основний вид діяльності ПП “Агро ленд-1” – розведення, вирощування, утримання та обіг свиней в селі Грузьке. У той час місцеві мешканці та сільська влада були проти розміщення свинокомплексу на території, однак підприємство запрацювало.

У січні 2010 року голова Макарівської райдержадміністрації Володимир Горбик надав дозвіл на розміщення в Грузькому поголів’я чисельністю 500 свиней. У червні 2016 року виник конфлікт між представниками ПП «Агро Ленд-1» та мешканцями с. Грузьке. Тоді було проведено епізоотичне обстеження свиноферми, у результаті якого О. Гнатюк, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Макарівському районі склав акт, у якому  зазначив, що в підприємства відсутні дозвільні документи, і там порушують санітарні норми. Станом на 2017 рік свиноферма вже мала близько 10 000 голів. За словами сільського голови, тоді підприємство не сплатило податку в село (лише ПДФО), хоча його дохід  понад 1 млн грн на рік. Наразі ПП «Агро Ленд-1»досі працює.
Згідно з декларацією, депутат володіє нежитловим приміщенням, тваринницьким комплексом (3429.2 м2) та земельними ділянками загальною площею у 42198.8 м2. Більшість з них набуті у 2008 році. У селі Гузьке — найбільша, площею у 33535,8 м2. Дружина депутата володіє Volkswagen transporter 2011 року випуску та Nissan X-TRAIL 2017-го. Також подружжя будує житловий будинок, площею 650 м2.

Владислав Хахулін — член комісії з питань свободи слова та засобів масової інформації. У виконавчому апараті начальник управління інформаційних технологій та матеріально-технічного забезпечення виконавчого апарату Київської обласної ради. Має вищу освіту. У 2015 році балотувався до Київської обласної ради 7-го скликання. Дружина Хахуліна є директором юридичної фірми «Есперус», а разом із Анною Стариковою входить до наглядової ради банку “Велес”, власником якого є згаданий вище голова  Київської обласної організації “Батьківщина” Констянтин Бондарєв.

Згідно з декларацією, депутат володіє грошовим активом у 30 000 доларів та 20 000 євро. Минулого року на одній із сесій Київської обласної ради депутат від БПП Віталій Карлюк дав в обличчя Хахуліну, що призвело до тілесних ушкоджень, а «Батьківщина» почала кричати про тиск на їх політсилу та вимагати від Карлюка скласти мандат.

Галина Бойко — секретар комісії з питань освіти, науки, культури, духовності та релігії. Називають людиною ще одного депутата облради – Світовенка. У 1992 році закінчила Уманський Державний педагогічний інститут ім. П.Г.Тичини, пізніше працювала вчителем Української мови та літератури у неповній середній школі у Київській області. У 2005 році закінчила Харківський фінансово-економічний інститут; працювала старшим бухгалтером у Товаристві «Горошків Агро» на Київщині. З 2010 року працювала економістом у ТОВ «Вектор» у Київській області. Обидві фірми значаться у власності депутата облради Світовенка. З 2015 року тимчасово не працювала. З цього ж року балотувалася до Київської обласної ради 7-го скликання. Згідно з декларацією, має грошові активи у розмірі 150 000 грн та 12 000 доларів.

Сергій Будюк — член комісії з питань екології, водних ресурсів, природокористування, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій. Родом з міста Кагарлик Київської області. З 1994 року займався підприємницькою діяльністю. Пізніше став директором колективного підприємства «Успіх».

У 2009 році закінчив Київський економічний інститут менеджменту, а у 2014 був головою Кагарлицької РДА. Цього ж року балотувався у Верховну раду 8-го скликання (Батьківщина), але не був обраний. Тимчасово не працював у період з 2014-2015 р. У 2015 році став депутатом Київської обласної ради 7-го скликання (Батьківщина) і заступником директора КП «Успіх».

Відповідно до декларації Будюка, з того часу підприємство виграло 8 тендерів на суму в 780 125,72 грн. Депутат володіє житловим будинком, нежитловим приміщенням та п’ятьма земельними ділянками, загальна площа яких становить 16 172 м2.

Олександр Волинець — член комісії з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту та зв’язку, розвитку інфраструктурних об’єктів і паливно-енергетичного забезпечення. Родом із Дідівщини у Київській області. У 2003 році закінчив Національний аграрний університет за спеціальністю «Інженер-енергетик». Цього ж року почав працювати електромонтером розподільчих мереж у ПАТ «Київобленерго».

З 2011 року займався підприємницькою діяльністю, зокрема обіймав посаду директора Малого приватного підприємства «Енергія». У 2014 році став першим заступником начальника інспекції Держенергонагляду в Київській області. У 2015 році його було обрано до Київської обласної ради 7-го скликання. У декларації вказано, що він володіє житловим будинком, двома земельними ділянками та двома автомобілями.

Віктор Гринчук — член комісії з питань земельних відносин та агропромислового комплексу. Родом з Черкаської області. У 1986 році закінчив Тальянківський радгосп-технікум, а в 1994 Національний аграрний університет за спеціальністю «агрономія». З 1998 по 2008 рік обіймав посаду голови селянсько-фермерського господарства «Добробут». Був членом політичної патрії «Народна ініціатива». З 2010 року працював заступником голови Богуславської РДА 6-го скликання. У 2012 році балотувався до Верховної Ради 7-го скликання, але не був обраний.
Працював також помічником депутата Олександра Онищенка (Партія регіонів 7-го скликання та самовисування 8-го скликання). Цікаво, що коли Онищенко втік з України через розслідування НАБУ минулого року, Гринчук продовжував отримувати зарплатню майже рік (йому було нараховано 22540 грн за період з 1 січня по 1 вересня). Згідно з декларацією, володіє двома житловими буднками, земельною ділянкою і автомобілем.

Під час виборів до Медвинської ОТГ, Гринчук був неодноразово помічений в тому населеному пункті. А місцеві запевняли, що депутати сільської ради «на зарплаті» в «Батькіщини». До слова, переможця на виборах ОТГ «Батьківщина» оголосила «своїм кандидатом», як і БПП та «Радикальна партія».

Микола Дворник — член комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобіганню корупції. Має вищу освіту. У 2015 році балотувався до Київської обласної ради 7-го скликання. Працював помічником депутата-мажоритарника В’ячеслава Кутового. Зараз працює заступником директора ТОВ «Крохмалепродукти України». Минулого року ця компанія виграла тендер на суму в 150 000,00 грн. Відповідно до декларації, Дворник разом з дружиною володіє двома квартирами, двома житловими будинками та Volkswagen Touareg 2016 року випуску.

Олександр Нігруца — член комісії з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту та зв’язку, розвитку інфраструктурних об’єктів, паливно-енергетичного забезпечення. Має вищу освіту. У 2015 році балотувався до Київської обласної ради 7-го скликання. Є керівником спортивного клубу «Чайка».  Обіймає посаду директора ТОВ «АРХ-БУД» і є бенефіціаром у ТОВ «Лайт-Буд» і ТОВ «Маш-Буд Сервіс». Значився серед членів виконкому Петропавлівської Борщаговки. Називають одним из соратників скандального голови сіль дари Олексія Кодебського.

Згідно з декларацією Нігруци, «Маш-Буд Сервіс» виграла тендер на 13 120,00 грн, а «Лайт-Буд» виграла 17 тендерів на суму в 2 366 267,53 грн. Разом з дружиною депутат володіє житловим будинком, двома земельними ділянками, квартирою і авто. Має також грошовий актив у розмірі 90000 грн.

Олександр Сімановський — член комісії з питань розвитку місцевого самоврядування, децентралізації та адміністративно-територіального устрою. Має вищу освіту. З 2013 року обіймає посаду начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Києві. У 2015 році балотувався від партії ВО «Батьківщина» до Київської обласної ради та до Броварської міськради. Як і його колега Кищук, обрав мандат облради. Сімановський очолює Броварський міський партійний осередок “Батьківщини"

Михайло Сіренко — член комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, торгівлі, регуляторної політики, й зовнішньоекономічних зв'язків, фінансового забезпечення розвитку області та інноваційно-інвестиційної політики. Родом з Черкащини. У 1992 року закінчив Білоцерківський Державний  Аграрний Університет. З 2002 року обіймає посаду директора в ПП «СІМОЛ». Працював помічником у депутата Ульяни  Мостіпан з Блоку Юлії Тимошенко (ВР 6-го скликання). У 2015 році балотувався до Київської обласної ради 7-го скликання. Згідно з декларацією, Сіренко володіє житловим будинком, квартирою, п’ятьма земельними ділянками загальною площею в 5715 м2, та нежитловим приміщенням. А його дружина — власниця п’яти магазинів та AUDI Q7 2016 року випуску. Також подружжя має грошові активи — 2720000 та 82000 грн.

Григорій Тищенко — член комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів. Має вищу освіту. Обіймає посаду Завідувача хірургічним відділенням в Макарівській районній лікарні. У 2010 році балотувався до Макарівської районної ради 6-го скликання. А у 2015 його було обрано депутатом Київської обласної ради 7-го скликання. Згідно з декларацією, разом з дружиною володіє квартирою, житловим будинком, Hunday sonata 2007 року випускута чотирма земельними ділянками, загальною площею у 2 356 м2.

Читати "Моя Київщина" у Telegram