#

Імперативний мандат у студію або Чому на "слуг" у Київській облраді чекають чистки

21.01.2022 19:26
Імперативний мандат у студію або Чому на "слуг" у Київській облраді чекають чистки
У Слуг народу очікують зачистки

Уже найближчим часом в головному представницькому органі області можуть відбутися серйозні пертурбації. Каталізатором цього стала катастрофічна ситуація з бюджетуванням: Київська обрада виявилася єдиною у всій нашій державі, яка у 2022 рік увійшла без кошторису. Про те, чому це може стати останньою краплею для центрального керівництва президентської партії і хто може серйозно постраждати у фракції «слуг» в облраді, читайте в матеріалі «Моєї Київщини»

Президентська партія «Слуга народу» має намір на початку лютого 2022 року ухвалити перші рішення про застосування імперативного мандата до місцевих депутатів від політичної сили. Як днями повідомила глава політсили Олена Шуляк, «Слуга народу» на підставі даних обласних парторганізацій підготувала попередній список із 61 депутата місцевих рад, до якого може бути застосовано процедуру імперативного мандата.

Згідно з законодавством, імперативний мандат застосовується у разі, якщо депутат не ввійшов до фракції, був виключений з неї або коли він не голосує відповідно до рішень фракції. Водночас ми обов'язково моніторимо ситуацію щодо того, чи працює місцевий депутат узагалі, тому що якщо він не відвідує засідань без поважної причини, то він не повинен представляти інтереси виборців, оскільки просто не виконує своїх обов'язків, - пояснила Шуляк.

Як повідомили «Моїй Київщині» джерела у КВЦ «Парковий», де базується центральний апарат «слуг», серед клієнтів на виліт є й депутати з Київської облради. Йдеться про близько десяти депутатів з фракції «Слуги народу», які представляють інтереси родини Наталії та Анатолія Гуньків, а також вже колишнього представника «слуг» Олександра Дубінського, який досі зберігає вплив на низку депутатів.

Останньою краплею для застосування імперативного мандату нібито став провал голосування обласного бюджету-2022 наприкінці грудня минулого року. «Був розбір польотів. І стало очевидно, що основну роль зіграла «внутрішня опозиція» всередині фракції, - зазначає наше джерело.

Більш того, в п’ятницю, 21 січня, в облраді мали оголосити сесію, але Київська ОДА і облрада не змогли продовжити переговорний процес по бюджету. В результаті, тепер взагалі незрозуміло, коли очікувати на ухвалення цього вкрай важливого для області документу.

Судячи з усього, вже лютому більшість в облраді для ухвалення подібних рішень буде сформована після того, як «слуги» доберуть з десяток депутатів, готових підтримувати політику партії.

Таке рішення відкриє вікно можливостей і для перезавантаження президії облради, адже претензій до Наталії Гунько, а точніше – до її чоловіка Анатолія Гунька, який є реальним креатором різних підкилимних інтриг в раді – у очільників Зе-команди в регіоні стає все більше.

Є й певні чутки щодо того, хто може підтягнутися на місце Натілії Гунько. Йдеться про людину, яка наразі поки що не є депутатом, але в разі успішної зачистки «слуг»-ренегатів, підтягнеться по списку, потрапивши в обраду – Марину Чернишову, керівника апарату Київської облдержадміністрації, яка є «правою рукою» очільника області Василя Володіна.

Але як швидко пані Шуляк вдасться реалізувати задумане, враховуючи гарантований супротив з боку Гуньків, Дубінського та їх союзників, сказати наразі складно…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Микола Тицький