#

Кандидат у депутати до Переяславської громади Григорій Ярема: Мій вік – перевага над іншими кандидатами

14.10.2020 19:15
Кандидат у депутати до Переяславської громади Григорій Ярема: Мій вік – перевага над іншими кандидатами

Кандидат у депутати Переяславської ОТГ Григорій Ярема в інтерв’ю "Моїй Київщині" розповів, чому вирішив використати свою першу можливість балотуватися на місцевих виборах, про свою громадську діяльність, а також оцінив проблеми міста та озвучив шляхи їх вирішення

- Розкажіть про себе, адже скоріше всього, Вас знають більше однолітки, аніж основний електорат на місцевих виборах.

- Звати мене Григорій Ярема, мені цього року виповнилося 18 років. Родом я із Строкова, де навчався до 5 класу. У Переяславі закінчив 9 класів, після чого вступив до фінансово-правового коледжу, де здобув освіту молодшого спеціаліста. Цього року перевівся на другий курс Інституту права Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, де наразі й навчаюся.

Переконаний, що мене знає чимало жителів Переяславщини, адже я активно займаюся громадською діяльністю. Ніколи не цурався допомоги людям похилого віку в рідному селі, постійно ходив на різні акції від школи.

Основна діяльність у Переяславі була спрямована на допомогу безпритульним тваринам, адже в місті з цим дійсно серйозна проблема. Окрім того, із однолітками займалися озелененням Переяславщини.

- Григорію, Ви племінник колишнього генерального прокурора, екснардепа Віталія Яреми. Можливо, це якось вплинуло на бажання йти в політику?

- Я намагаюся черпати найкраще від мудрих людей, із ким випадає нагода поспілкуватися. І мова не тільки про Віталія Григоровича, це й мої викладачі, які дають ґрунтовні знання, що в майбутньому знадобляться в житті.

- Ви наймолодший кандидат у депутати від "Європейської солідарності", який балотується до Переяславської ОТГ. Звідки виникло бажання йти в депутати, та чому саме від "ЄС"?

- Я вирішив балотуватися в депутати, бо відчуваю, що моє призначення – допомагати людям. Я хочу вирішувати гострі проблеми на місцевому рівні. А в міській раді планую відстоювати інтереси молоді. Я на собі відчув дефіцит спортивної інфраструктури в нашому місті. Ніхто інший не розуміє проблеми сучасної молоді краще за мене, тому насправді вважаю свій вік перевагою перед іншими кандидатами.

Я йду в депутати, щоб збільшити кількість майданчиків для занять різними видами спорту. Маю на меті залучити кошти інвесторів для реконструкції стадіону "Колос", що зробить його спортивною ареною європейського рівня. Переконаний, що тільки таким чином міська влада може сприяти популяризації здорового способу життя.

Планую й надалі займатися вирішенням проблеми з безпритульними тваринами, адже лише волонтери не можуть із цим впоратися. На мою думку, потрібно почати з побудови притулку, де будуть облаштовані нормальні умови проживання для бродячих тварин. Наразі питання зведення такого приміщення відкладено на невизначений термін, адже в міському бюджеті не вистачає коштів. Натомість волонтери облаштували мініпритулок для реабілітації самок після стерилізації. Хочу зауважити, що там немає всього необхідного для проживання тварин, тому проблема залишається відкритою.

Безперечно, ми не можемо забувати про людей похилого віку, які зараз потребують допомоги від місцевої влади як ніколи раніше. Усебічний прояв турботи про пенсіонерів і малозабезпечених – показник національної свідомості.

- Ви проводили зустрічі з людьми, знаєте про їх основні проблеми?

- Я живу в місті Переяслав, тому не з чуток знаю про міські проблеми. Як на мене, потрібно почати з соціальної інфраструктури. Я йду на вибори по третьому виборчому округу. Хочу звернути увагу, що біля школи №3 немає навіть тротуарів, там неможливо пройтися пішки чи проїхати на велосипеді. Також біля цієї школи є невеликий парк, якому не вистачає нових лавок, дитячих майданчиків, хорошого освітлення. Наше завдання – покращити дозвілля мешканців міста та туристів.

Я переконаний, що Переяслав має серйозний туристичний потенціал, адже таку концентрацію різноманітних музеїв ще треба пошукати. Проте над розвитком туризму потрібно серйозно працювати, щоб про наше місто та його славетну історію дізнавалися все більше і більше людей.

У моїх планах – ініціювати програму підтримки малого бізнесу. Я переконаний, що цій справі потрібно навчати. Багато підприємців мають хороші ідеї, але деякі роблять помилки та більше ніколи не повертаються до розвитку власної справи, інші – усе життя будуть вагатися і не зможуть реалізувати свій задум. І лише одиниці стають успішними та фінансово незалежними.

У всьому світі саме малий і середній бізнес є рушіями економіки, а нашій країні цього дійсно не вистачає. Переконаний, що міська влада може організувати проведення різноманітних бізнес-тренінгів, а також надавати невеликі гранти з бюджету для підприємців-початківців за умови представлення бізнес-плану та позитивних висновків експертів у цій галузі.

- У Вас є можливість звернутися до виборців, що хотіли б їм сказати?

- Я хочу, щоб кожен із Вас у день голосування прийшов на виборчі дільниці та виконав свій громадянський обов’язок. Особливо це стосується молоді, яка зазвичай дуже пасивна. Тільки від вас залежить майбутнє, тому не марнуйте шанс дійсно змінити Переяслав на краще. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка