#

"Кіборг Приірпіння" VS "Володька-безбожник": хто переможе у битві за Коцюбинське

13.03.2018 06:05
"Кіборг Приірпіння" VS "Володька-безбожник": хто переможе у битві за Коцюбинське

Боротьба за контроль над Коцюбинським переходить у судово-політичну площину. І хто святкуватиме перемогу у цій запеклій сутичці, наразі сказати непросто…

Нещодавнє відкликання селищної голови Коцюбинського Ольги Матюшиної стало вже другим за ліком протягом останніх двох років. Увесь цей час депутати селищної ради (більшість з них контролюється ірпінським мером Володимиром Карплюком) та голова селища Ольга Матюшина, яку пов’язують з нардепом від БПП Ольгою Черваковою (яка в свою чергу, за чутками, представляє інтереси екс-голови АП часів Януковича Сергія Льовочкіна), бодаються між собою за контроль над селищем з неймовірним завзяттям. Головним каменем спотикання стало питання до кого ж приєднатися Коцюбинському – до Києва чи Ірпеня. Про те, що селище цілком може жити саме по собі, схоже, жодна зі сторін не уявляє і уявляти не хоче.

В результаті, Матюшина та її група підтримки на чолі з активісткою-журналісткою Іриною Федорів (до речі, нібито саме вона ославила Матюшину, назвавши її «Кіборгом Приірпіння») ніби перемогли, влаштувавши 3 березня «громадські слухання» та «голосування» стосовно питання приєднання до Києва. Уже за кілька днів селищна голова переможно заявила про те, що коцюбинці обрали столицю. Сумнівний факт, враховуючи, що у цьому голосуванні взяло участь не більше півтори тисячі людей і з них лише трохи більше 800 людей висловилися в підтримку цього рішення. Утім, враховуючи певну формальність подібних заходів – громадські слухання, віче та інші висловлювання «громадськості» в Україні, на жаль, є прикриттям політичних рішень згори – дане рішення мало дати процесу приєднання Коцюбинського певну легітимність.

Матюшину позиціонують як рятівницю Приірпіння. Імідж ж Карплюка, схоже, не спасе навіть його політтехнолог Петро Щербина

Та не встигла Матюшина порадіти своїй перемозі, як 7 березня депутати селищної ради зібралися і двома третинами голосів відкликали голову з посади нібито за колапс у сфері ЖКГ. Виконуючим обов’язки став секретар Микола Єременко. У той самий день державний реєстратор з Ірпеня замінив прізвище Матюшиної на Єременка і все нібито стало законним. Тут явно спрацював екс-кум мера Бучі Анатолія Федорука Володимир Карплюк (про його діяльність ми раніше писали в статті «Як Ірпінь захопили Володька-безбожник і Петя-сектант»), який є фактично одноосібним контролером всіх органів влади у місті.

Не треба бути великим експертом, щоб зрозуміти, чому насправді відкликали Матюшину. Команда Карплюка злякалася, що починає втрачати контроль над селищем і процес приєднання до столиці стане невідворотнім, і якщо не цього разу, то наступні кроки завершаться успіхом.

Зараз Матюшина та її соратники активно заявляють про незаконний переворот та самозахоплення влади у селищі. Після чого долучила тяжку артилерію. Учора на погоджувальній раді Верховної Ради України народний депутат Євген Рибчинський назвав переворот в Коцюбинському сучасним «ГКЧП», фактично процитувавши тези зі свіжого блогу Федорів. Варто зазначити, що Рибчинський входить до міжфракційної групи «Київщина», яку очолює скандально відомий екс-«регіонал» Ярослав Москаленко. Останній і сам публічно висловлювався на підтримку включення Коцюбинського до складу Києва. Але найцікавіше, що Матюшину підтримав голова фракції БПП у ВР Артур Герасимов, закликавши правоохоронні органи якнайшвидше розібратися у ситуації. Це дуже серйозний сигнал для Карплюка, який і так «висить» на низці кримінальних справах.

Загалом же підтримка парламентарів може врятувати Матюшину, яка зараз фактично стала ніким. У минулому залучення народних депутатів до ситуації в Коцюбинському призвело до рішення Верховної Ради розпустити селищний орган самоврядування і в 2016 році відбулися повторні вибори. Але диво – ситуація повторилася: Матюшина очолила селище, а депутатський корпус склали переважно представники карплюківської партії «Нові обличчя» та лояльні до нього самовисуванці. В результаті, протистояння продовжилося з новою силою…

Зараз може відбутися повторення патової ситуації. У цьому випадку, найімовірніше, боротьба переросте у тривалу судову тяганину. І можливо, це найкращий вихід для Коцюбинського. Адже варіант приєднання до Ірпеня автоматично означає знищення лісу. А сумний досвід приєднання до столиці вже має село Жуляни. За 30 років після злиття зі столицією воно перетворилося на величезний гаражний кооператив з розбитими дорогами, до якого нікому немає діла. Загалом, варто враховувати, що у столиці і так багато своїх невирішених проблем, тому сумнівно, що вона вирішить проблеми Коцюбинського після приєднання.

Загалом, видається, що коцюбинська битва між Карплюком і Матюшиною тільки починається. Матюшина буде гнути свою лінію та доводити правоту у судах за допомогою впливових друзів, а Карплюк намагатиметься якнайшвидше запустити процес приєднання до Ірпеня. Чим це завершиться – покаже час, але сумнівно, що у випадку реалізації одного з двох сценаріїв виграють самі коцюбинці…

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook