#

Київщина – кузня кадрів: які перспективи чиновників у столичному регіоні

02.02.2023 09:17
Київщина – кузня кадрів: які перспективи чиновників у столичному регіоні
Хто з обласних чиновників зумів пробитися на всеукраїнський рівень?

У світлі останніх кадрових призначень можна констатувати, що сформувалася доволі цікава тенденція – робота на керівних посадах у Київській області може бути солідним трампліном для кар’єрного росту. Хоча назвати це закономірністю не можна, адже були управлінці, для кого робота в КОДА закінчувалася гучними скандалами

У світлі останніх подій варто нагадати, для кого робота на теренах Київщини стала міцним фундаментом для побудови успішної кар’єри. Новоспечений заступник голови Офісу Президента Олексій Кулеба, який до недавнього часу керував Київською ОВА, яскравий тому приклад. Кулеба замінив на посаді Кирила Тимошенка, який перебував у тривалому конфлікті з головою ОП Андрієм Єрмаком. Відтак, останній серйозно посилюється і забирає під себе регіональну політику, якою де-юре буде опікуватися Кулеба.

Не варто забувати, що в столичний регіон Кулеба заходив відразу як ставленик Єрмака, що дозволило доволі впевнено почуватися на посаді. Крім того, за час війни Кулеба доволі непогано зарекомендував себе, тому ні в кого не виникло зайвих питань при його переході на роботу в ОП. Наразі можна констатувати, що Кулеба займає високу посаду і серйозно посилюється не тільки в розрізі Київщини, а й на всеукраїнському рівні. Кар’єрний стрибок Кулеби з Київської ОВА в Офіс Президента можна порівняти хіба з призначенням Чернишова міністром розвитку громад та територій (про це детальніше читайте нижче), або ж Віри Ульянченко – керівницею Секретаріату Президента України часів Ющенка. Інші голови КОДА були менш успішними, а дехто втрачав посади після корупційних скандалів.  

Обов’язки Кулеби в КОВА наразі покладено на першого заступника – Дмитра Назаренка. Напевно, більш досвідченого чиновника годі й шукати на цю посаду, адже він прийшов у столичний регіон ще за часів Горгана (переважна більшість уже й не згадає прізвище «ручного» губернатора, який вірно "служив" нардепу Ярославу Москаленку). Щодо Назаренка варто сказати, що його кандидатуру розглядали на керівника Сумської ОВА, звідки він родом. Тому можна констатувати, що він "виріс" до посади губернатора і найближчим часом може очолити один із регіонів України без приставки в.о.

Не менш успішною була робота на теренах Київщини для Олексія Чернишова – другого голови КОДА за каденції президента Зеленського. Після декількох місяців керівництва столичним регіоном Чернишов увійшов до Кабміну Денися Шмигаля й очолив Міністерство розвитку громад та територій України, яким керував майже до кінця 2022 року. Зараз Чернишов обіймає не менш солідну посаду – голови НАК "Нафтогаз України".

Фактично разом із Чернишовим будує кар’єру його наступник по КОДА Василь Володін. Спочатку він працював на посаді державного секретаря Міністерства розвитку громад та територій України при тому ж таки Чернишову, а нещодавно перейшов у правління НАК "Нафтогаз України".

Варто й згадати за колишніх співробітників правоохоронних органів Київської області, яким вдалося піднятися на національний рівень. Насамперед – Олексій Хоменко – донедавна заступник, а наразі перший заступник Генерального прокурора України. Зауважимо, що за майже два роки служби у столичному регіоні Хоменко не потрапив у жодну скандальну історію, що безперечно посприяло призначенню.

Не менш вражаючу кар’єру будували співробітники Національної поліції, які свого часу працювали в Київській області. До прикладу, нинішній заступник керівника поліції України, генерал поліції третього рангу Василь Тетеря, який свого часу був заступником начальника поліції Київщини Дмитра Ценова. Зауважимо, що Тетеря з 2015 по 2016 рік працював у Державній установі "Вишгородський навчальний центр підготовки поліцейських" на посаді начальника.

Ще один заступник Ценова – Роман Козьяков – наразі очолює поліцію Кіровоградської області. Нинішній очільник поліції Львівщини Олександр Шляховський раніше займав аналогічну посаду на Закарпатті, але свого часу також працював заступником начальника Нацполіції Київщини, де відповідав за роботу кримінальної поліції. Уродженець Тетіївщини Ярослав Колесник свою кар’єру будував структурі поліції Київщини, але в лютому 2021 року призначений на посаду начальника поліції Закарпатської області, якою керує до цього часу.

Також додамо, що колишня керівниця Департаменту освіти і науки Київської ОДА Віра Рогова, яка працювала в столичному регіоні з 2015 по 2020 рік, спочатку перейшла на посаду заступника голови Житомирської ОДА, а зараз – заступниця міністра освіти. Колишня керівниця Департаменту охорони здоров’я Київщини Олена Єфіменко нещодавно очолила Національний Інститут Раку, у якому триває с серйозна реорганізація. Окрім капітальних ремонтів та монтування нового обладнання, інститут стає некомерційною державною установою, а значить буде отримувати кошти з бюджету за надані послуги населенню.

Запевняємо, що наразі згадано далеко не всіх вихідців із Київщини, які займали та займають високі посади в абсолютно різних структурах. Ми переконані, що причина кар’єрного росту, окрім значного досвіду та відсутності серйозних скандалів, може бути пов’язана саме з місцем роботи. У Києві знаходиться переважна більшість обласних відомств, а значить їхнім керівникам та заступникам набагато простіше "обростати" різного роду зв’язками і контактами, а значить – швидше вирішувати всі питання, як би це зараз двояко не звучало.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст
Теги: