#

Київщина пам’ятає: Дмитро Галенко зі Ставищенщини віддав життя за Україну

26.06.2022 22:14
Київщина пам’ятає: Дмитро Галенко зі Ставищенщини віддав життя за Україну
Дмитро Галенко

Воїн 30-ї ОМП бригади ЗСУ Дмитро Галенко загинув під час бою в селі Межове Бахмутського району на Донеччині

Щодня нові й нові імена загиблих героїв поповнюють список Небесного воїнства захисників України. Важко слухати із уст згорьованих батьків, друзів, побратимів такі короткі, яскраві, світлі, обірвані життєві історії відважних українців, які стали на смертельний двобій із підлими та ненависними рашистами.    

У повсякденному житті це були звичайні хлопці та дівчата з мирними професіями, уподобаннями та мріями. А в грізний час воєнних випробувань кожен із них не пошкодував свого молодого життя задля захисту незалежності та свободи України. 5 червня 2022 року в бою на Донеччині загинув старший солдат самохідного артилерійського взводу  30-ї ОМП бригади ЗСУ Дмитро Галенко зі Ставищенщини.

Дмитро народився 26 червня 1994 року в багатодітній родині в селі Розкішна. Їх у тата з мамою було шестеро, і всі змалку привчені до сільської роботи. Хазяйновитий хлопець найбільше полюбляв доглядати за кіньми. Після закінчення 9-го класу середньої школи пішов навчатися до Жашківського ПТУ, аби здобути професію шофера-зварювальника.

Відслужив строкову службу спочатку в Полтавському навчальному центрі звязку, згодом у Вінниці. Дмитро не встиг створити власну родину, але мав троє маленьких хрещеників, яких дуже любив та опікувався ними. Добрий та співчутливий, приходив на допомогу всім, хто потребував.

У перших числах березня Дмитро став до лав ЗСУ у складі 30-ї ОМП бригади у Новоград-Волинському, пройшов за два місяці безліч фронтових доріг. У важкому та нерівному бою за село Межове Бахмутського району Донецької області взвод артилеристів потрапив під шквальний танковий обстріл. Старший солдат Галенко отримав численні осколкові поранення грудної клітки, несумісні з життям. 

Вічна слава герою, що віддав життя за свободу і незалежність України!

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст