#

Колишній голова Яготинської РДА Василь Шмигановський: Зроблене – завжди краще, ніж гарно обіцяне

29.09.2020 12:08
Колишній голова Яготинської РДА Василь Шмигановський: Зроблене – завжди краще, ніж гарно обіцяне

"Моя Київщина" поспілкувалася з ексочільником Яготинщини, який розповів про свої досягнення та плани

- Почнемо з того, чому Ви вирішили балотуватися на посаду голови Яготинської ОТГ?

- Під час роботи головою Яготинської РДА я вивчав проблеми, які існують у Яготині, а також в усіх прилеглих селах. Є певні думки та ідеї щодо вирішення цих проблем.

Ураховуючи багаторічний досвід роботи на керівних посадах в органах Внутрішніх справ України, начальником управління Пенсійного фонду та головою Яготинської РДА, набуті за цей період досвід, знання та зв’язки з владними колами міста, району, області та країни, реально оцінюючи економічний, фінансовий та людський потенціал Яготинщини, знаючи його проблеми, я вирішив йти на вибори, щоб забезпечити в районі мир і злагоду, нормальну діяльність і сталий розвиток комунальних підприємств, установ та організацій, закладів освіти, культури, охорони здоров’я, управлінь і відділів виконавчого комітету.

Адже саме сьогодні в житті нашої громади настає переломний момент. Ми об’єднуємося задля побудови кращого життя, розвитку і процвітання рідної землі, заради добробуту людей. Мені насправді хочеться, щоб новостворена об’єднана громада була успішною, а влада ставилася до людей з повагою та вирішувала їх проблеми.

- Василю Степановичу, що Ви встигли зробити на Яготинщині?

- Я працюю за принципом "Зроблене - завжди краще, ніж гарно обіцяне". На підтвердження цих слів є багато вагомих і значимих справ: за 15 місяців роботи на посаді голови РДА мені з командою вдалося покращити життєдіяльність району практично в кожній із галузей. Насамперед були проведені капітальний та поточні ремонти на дорогах у селах Капустинці, Лемешівка, Панфіли, Фарбовано, Черняхівка, а також капітальний ремонт дороги від виїзду з Яготина до села Сотниківка. За сприяння тодішнього голови КОДА Олександра Терещука нам вдалося здійснити капітальний ремонт вулиці Толбухіна в Яготині, а почесний житель міста Віталій Ярема допоміг капітально відремонтувати центральну вулицю міста – вулицю Незалежності (від "Площі Танкістів" до Алеї слави).

За моєї безпосередньої підтримки було проведено ремонти в Фарбованському, Лозовоярівському та Лемешівському будинках культури. Окрім того, нам вдалося вирішити питання з водопостачанням до музичної школи та провести ремонт у хореографічному класі дитячої школи мистецтв.

Також не можна не згадати приведених до ладу в селі Годунівка пам’ятників героям Радянського Союзу (які до того часу були обгорнуті колючим дротом), та приведення до ладу могил загиблих під час Великої Вітчизняної війни парашутистів (із встановленням нових пам’ятників на могилах загиблих).

- А яка ситуація з розвитком дітей, а також охороною здоровя?

- Діти – наше майбутнє. А тому зараз ми маємо віддавати їм усе найкраще та створювати якнайкращі умови. Щиро радий, що нам вдалося  придбати за 267 тис грн рояль для школи мистецтв та допомогти учням хореографічного відділення школи мистецтв із автотранспортом для поїздок на фестивалі та конкурси.

Багато змін відбулося і в освітній сфері. Насамперед мені вдалося за сприяння ексголови КОДА Олександра Терещука знайти фінансування (понад 21 млн грн) на утеплення Яготинського НВК №3. Також вдалося провести заміну опалення у двох дитячих садках міста – "Зірочка" та "Дюймовочка", провести опалення у старому приміщенні та у спортзалі Яготинського НВК №3. Окрім того, ми зробили ремонт даху в Яготинському НВК №3, відремонтували дах та замінили вікна у спортзалі Яготинського НВК №1. Також встановили 19 вікон у Фарбованській школі та замінили підлогу у двох класах Лемешівської школи.

Не можу не згадати й вирішене питання з облаштуванням свердловини для Черняхівської школи: до того часу в школі були проблеми з водопостачанням. Також провели оплату в розмірі понад 1,2 млн грн на технічну документацію щодо заміни електропроводки в НВК №1 та підведення школи до каналізаційних мереж міста. Окрім того, у навчальні заклади району були передані інтерактивні дошки.

- Нам відомо, що за Вашого сприяння в Яготині відкрили інклюзивний центр.

- Я не дозволив передати приміщення на баланс міста, а вирішив використати його як належить. Офіційне відкриття інклюзивного центру відбулося напередодні найказковішого свята – Дня святого Миколая. Наразі центр оснащений інтерактивним, ігровим та корекційно-розвитковим обладнанням, завдяки якому є можливість розвивати у дітей пізнавальні процеси, підвищувати рівень мотивації до навчальної діяльності. У центрі обладнані кабінет фізкультури та сенсорна кімната, а з дітками займаються професіонали своєї справи – логопед, психолог та дефектолог.

- А як щодо медицини?

- Нам вдалося відкрити амбулаторію на мікрорайоні ПТФ, а також ФАПи в селах Годуновка, Черняхівське, Лозовий яр, Кайнари та Фарбовано. Окрім того, за сприяння Віталія Яреми лікарня отримала пересувний та стаціонарний рентгенапарати та три кисневі генератори для реанімації (два кисневих генератори Ярема придбав за власний кошт). А завдяки співпраці з меценатом Йозефом Ціглером нам вдалося обладнати в лікарні сучасне стерилізаційне відділення, аналогів якому немає на Київщині, та отримати реанімобіль із Німеччини. А за сприяння сільських рад, які надали субвенційні кошти, ми змогли придбати в лікарню сучасний відеоендоскоп вартістю в 3 млн грн.

Для розуміння моєї діяльності та планів варто подивитися програму. Саме з неї починається будь-який серйозний виборчий процес. Якщо узагальнити, то вона складається з двох умовних блоків: стратегічні напрямки роботи та завдання, які необхідно вирішувати вже і зараз.

Стратегічні завдання на перспективу:

  • вести політику прозорості та відкритості у прийнятті рішень, рівності між селами та містом;
  • забезпечити прийняття збалансованого бюджету, спрямованого на вирішення конкретних проблемних питань;
  • розробити комплексну Концепцію сталого розвитку громади на 2021-2026 роки;
  • розробити та затвердити Статут територіальної громади;
  • вирішити питання автобусних маршрутів загального користування між населеними пунктами Яготинської ОТГ шляхом створення комунального автотранспортного підприємства;
  • утворити єдине комунальне підприємство, максимально розширити сферу його діяльності (вивіз сміття, благоустрій сіл, ритуальні послуги та ін.);
  • із метою максимального розширення спектру надання медичних послуг забезпечити медичні заклади відповідним сучасним обладнанням;
  • систематично проводити обслуговування та ремонт доріг, облаштувати тверде покриття доріг та тротуарів там, де його немає;
  • облаштувати вуличне освітлення в кожному населеному пункті;
  • поступово налагодити процес термосанації  будівель  бюджетних установ, насамперед дитячих садків та шкіл (утеплення стін та покрівель, заміна вікон та дверей);
  • створити програму фінансування шкільних гуртків та секцій, розвиток позашкільної освіти;
  • облаштувати місця відпочинку та дитячі майданчики;
  • вивчити та втілити в реальність питання соціального житла для молодих спеціалістів;
  • побудова житла для мешканців Яготинщини, які стоять у черзі на житло;
  • усебічно підтримувати розвиток культури в громаді;
  • вирішити питання стихійних сміттєзвалищ на території району;
  • проводити роботу щодо залучення додаткових позабюджетних інвестицій.

- Що у своїй програмі Ви могли б виділити як головне?

- Тут усе важливе та всі пункти однаково значимі. Кожна невирішена проблема, кожне завдання потребує значної уваги, і не має значення, про що йдеться: залучення інвестицій, екологія, соціальна сфера або інше. 

- Якими будуть Ваші перші кроки на новій посаді, якщо переможете на виборах?

- Процес формування ОТГ не завершується першими виборами, навіть можна сказати тільки після виборів починається чи не найвідповідальніший етап. І перші пів року будуть дуже важкими. До нового року треба встигнути реорганізувати сільські ради, що ввійшли до ОТГ, провести інвентаризацію всього майна громад та прийняти вже спільний бюджет та програму соціально-економічного розвитку на 2021 рік.

Також дуже важливим кроком буде процес створення стратегії розвитку громади, який формується на 5-7 років із обов’язковим залученням до цього процесу громади.

- Як зробити роботу нової ради максимально відкритою для людей, а громаду більш активною у житті ОТГ?

- Повага до людей, відкритість і прозорість – головні принципи,  якими я керуватимусь. Насправді прозорості та відкритості потребує не тільки рада, а й усі комунальні заклади. Це максимальний доступ до публічної інформації та її оприлюднення  через електронне врядування із використанням IT-технологій і сервісів. Це допоможе громадянам шукати інформацію, опрацьовувати набори даних, подавати пропозиції та звернення (наприклад, програмне забезпечення "Відкритий бюджет", що створює інтерактивні візуалізації використання бюджетних коштів). Також необхідно запровадити відеофіксацію і онлайн-трансляцію засідань сесії ради, виконавчого комітету, комісій із наступним оприлюдненням на сайті.

- А що людей хвилює, знаєте?

- Стан доріг, освітлення та автобусне сполучення між населеними пунктами громади. У селах дороги знаходяться у дуже поганому стані. Окрім того, потрібно там відновлювати і встановлювати освітлення за новими технологіями – із допомогою сонячної енергії.

- Ви вірите в реформу децентралізації?

- Звичайно. Реформа необхідна та довела свою ефективність. Треба ламати стару систему, яка показала свою нежиттєздатність. Потрібен діалог із населенням, потужна інформаційна робота. Часто люди не розуміють, що відбувається.

Ми будемо працювати над розвитком нашої громади, робити її спроможною та успішною.

- Хто у Вашій команді?

- Мені вдалося зібрати біля себе згуртовану команду, яка охоплює кожну сферу життєдіяльності. Це освітяни, лікарі, фахівці у сфері житлово-комунального господарства та підприємці. Кожен із них – професіонал своєї справи, і я впевнений, що разом ми зможемо змінити нашу громаду на краще.

-  Чи можете Ви вже сьогодні прогнозувати результати виборів?

- Насамперед ми не повинні допустити фальсифікації результатів виборів, що планують опоненти. І єдине, що я можу пообіцяти, – це те, що, якщо виборці повірять мені, то я й надалі буду наполегливо працювати задля подальшого розвитку територіальної громади й ніколи не знехтую довірою людей. Адже балотуватися на посаду голови Яготинської ОТГ – моє свідоме та виважене рішення.

Переконаний, що мій досвід, знання та бажання працювати принесуть користь громаді. Це свідчить про особисту відповідальність перед кожним виборцем, незалежно від того, у якому з сіл проживає людина. Громада – територія моєї особистої відповідальності.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка