#

Компанія Nestlé підтримує соціальні ініціативи у громадах Київщини та надає гуманітарну допомогу (ФОТО)

06.02.2024 10:53
Компанія Nestlé підтримує соціальні ініціативи у громадах Київщини та надає гуманітарну допомогу (ФОТО)

Від початку повномасштабної війни компанія Nestlé надала допомоги на суму 20 мільйонів швейцарських франків (800 млн грн) у вигляді харчових продуктів і грошових внесків місцевим гуманітарним організаціям в Україні, а також допомоги українцям, що через війну перебувають в сусідніх країнах.

Компанія підтримує розташований у Львові Національний реабілітаційний центр «UNBROKEN», який забезпечує протезування, фізичну та психологічну реабілітацію для українців – як військових, так і цивільних. Компанія у 2022 році передала 4,8 млн грн для реновації будівлі протезної лабораторії, а також закупівлі обладнання для фізичної реабілітації; 3,5 млн грн на реновацію протезної лабораторії передав бренд Nescafe, а ще 1,32 млн, передані Центром з надання бізнес-сервісів Nestlé у Львові (NBS Lviv) були направлені на закупівлю обладнання для реабілітації. У 2023 році NBS Lviv додатково передав ще 1,11 млн для закупівлі обладнання для операційної, а бренд Nescafe передав 2 млн грн для закупівлі апарату для лікування хронічного болю. У грудні 2023 компанія передала ще 2,75 млн грн на закупівлю медичного обладнання. Загальна допомога від компанії Nestlé центру Unbroken станом на зараз становить 10,7 мільйона гривень. 

У жовтні 2023 року компанія Nestlé розпочала співпрацю з Superhumans Center – ультрасучасним центром реабілітації постраждалих від війни для дорослих та дітей. Спеціалізація Центру – це індивідуальний підхід до реконструкції тіла, протезування кінцівок, ПТСР, реабілітація та реконструктивна хірургія. Перший такий центр наразі працює у Львові на базі госпіталю ветеранів війн ім. Ю. Липи та має 70 ліжок, 2 операційні, понад 60 медичних працівників та допомагає 3000 пацієнтів на рік. Заплановане відкриття ще п’яти Superhumans центрів в інших містах України. 

Nestlé вже передала на потреби Superhumans Center 5,5 млн грн. Кошти використають на відкриття стерилізаційної, котра працюватиме як на потреби Центру, так і на потреби військового госпіталю. Це дасть змогу обслуговувати близько 20 000 пацієнтів на рік. Крім цього компанія підтримуватиме програми реабілітації пацієнтів Центру за допомогою впровадження каністерапії – методу позитивного психосоціального і фізіореабілітаційного впливу на людей, які цього потребують, через спеціально керованих і навчених собак. Даним напрямком в межах партнерства опікується бренд Purina.

Крім цього Nestlé передала до лікарень Києва понад 560 кг спеціального медичного харчування на суму майже півмільйона гривень.


Nestlé має низку соціальних та екологічних проєктів та ініціатив, від яких не відмовилась, попри складні часи. Так, у 2020 році Nestlé разом з компанією з управління відходами Veolia запустили проєкт «Маяк» у трьох населених пунктах Київщини – Макарові, Нових Петрівцях та Старих Петрівцях. Метою проєкту є розвиток інфраструктури збору та переробки відходів в Україні, а також формування стійких навичок поводження з відходами у громадян на прикладі конкретних громад. Цей проєкт є тестовим для подальшого створення на його базі загальнонаціональної системи розширеної відповідальності виробника, яка вже давно працює в країнах Євросоюзу. Принцип розширеної відповідальності виробника (РВВ) передбачає, що виробник товарів в упаковці несе відповідальність за упаковку продукції з моменту її створення до переробки. У межах проєкту “Маяк” компанії інвестували 57 млн грн на встановлення 222 контейнерів для збору відходів у трьох населених пунктах Київщини, та продовжують інвестувати у вивезення відсортованих відходів та навчальну роботу з населенням громад у співробітництві з органами місцевої влади. 

Раз на десять днів відсортовані мешканцями відходи упаковки вивозять на сортувальну станцію. Після контрольного сортування на фракції відходи відправляють на заводи з переробки вторинної сировини. Відходи, які не можна відправити на переробку, спалюють із видобутком теплової енергії для опалення та забезпечення гарячою водою одного зі спальних районів Києва.

Метою ініціативи було не тільки сортування та переробка відходів, але й формування стійких навичок поводження 
з відходами у громадах. Для цього організатори запустили інформаційні кампанії для залучених міст - розповсюдили постери з правилами сортування та провели спеціальні навчальні курси для вчителів. До цієї програми залучили 80 вчителів та 3230 школярів. До початку повномасштабної війни у межах проєкту біля 28 тисяч мешканців громад встигли зібрати понад 400 тонн відходів.


Після вторгнення ініціативу тимчасово призупинили, але на початку 2023 року проєкт знову запрацював. Разом з фахівцями з ДСНС встановлені контейнери ретельно обстежили, щоб підтвердити їх безпечність для користування.

На сьогодні мешканці зазначених громад вже активно сортують відходи – минулого року вдалося зібрати 118 тонн сухої фракції відходів (це різні види пластику, папір, картон та метал) та 113 тонн скла. Показники становлять майже дві третини відходів, зібраних до повномасштабного вторгнення за той самий період. 48% чистої вторинної сировини після сортування відходів – майже така ж цифра, як у нас була до війни. Це означає, що наші громади не відмовлялися від сортування відходів, продовжуючи демонструвати стійкі звички поводження з відходами.

Відновлення проєкту роздільного збору відходів є не лише одним із кроків поступового відновлення Петрівської і Макарівської об’єднаних територіальних громад та країни в цілому, але і прикладом для впровадження системи управління відходами в інших регіонах України.

Читати "Моя Київщина" у Telegram