#

Компанія "Nestle" підтримує соціальні ініціативи у громадах Київщини та надає гуманітарну допомогу

06.02.2024 10:53
Компанія "Nestle" підтримує соціальні ініціативи у громадах Київщини та надає гуманітарну допомогу

Із початку повномасштабної війни компанія "Nestle" надала допомоги на суму 20 млн швейцарських франків (800 млн грн) у вигляді харчових продуктів і грошових внесків місцевим гуманітарним організаціям в Україні, а також допомогала українцям, які через війну перебувають за кордоном

Компанія підтримує розташований у Львові Національний реабілітаційний центр "Незламні", який забезпечує протезування, фізичну та психологічну реабілітацію українців – як військових, так і цивільних. 2022 року "Nestle" передала 4,8 млн грн для реновації будівлі протезної лабораторії, а також закупівлі обладнання для фізичної реабілітації. 3,5 млн грн на реновацію протезної лабораторії передав бренд "Nescafe", а ще 1,32 млн, що передав Центр із надання бізнес-сервісів "Nestle" у Львові ("NBS Lviv"), скерували на закупівлю обладнання для реабілітації. 2023 року "NBS Lviv" додатково передав ще 1,11 млн для закупівлі обладнання для операційної, а бренд "Nescafe" передав 2 млн грн для закупівлі апарату для лікування хронічного болю. У грудні 2023 компанія передала ще 2,75 млн грн на закупівлю медичного обладнання. Загальна допомога від компанії "Nestle" центру "Незламні" станом на зараз становить 10,7 млн грн.

У жовтні 2023 року компанія "Nestle" розпочала співпрацю з "Superhumans Center" – ультрасучасним центром реабілітації постраждалих від війни для дорослих та дітей. Спеціалізація центру – це індивідуальний підхід до реконструкції тіла, протезування кінцівок, ПТСР, реабілітація та реконструктивна хірургія. Перший такий центр наразі працює у Львові на базі Госпіталю ветеранів війни ім. Ю. Липи та має 70 ліжок, 2 операційні, понад 60 медичних працівників та приймає 3000 пацієнтів на рік. Заплановане відкриття ще п’яти "Superhumans-центрів" в інших містах України. 

"Nestle" уже передала на потреби "Superhumans Center" 5,5 млн грн. Кошти використають на відкриття стерилізаційної, котра працюватиме як на потреби центру, так і на потреби військового госпіталю. Це дасть змогу обслуговувати  приблизно 20 000 пацієнтів на рік. Крім цього, компанія підтримуватиме програми реабілітації пацієнтів Центру за допомогою впровадження каністерапії – методу позитивного психосоціального і фізіореабілітаційного впливу на людей, які цього потребують, через спеціально керованих і навчених собак. Цим напрямком у межах партнерства опікується бренд "Purina".

Крім цього "Nestle" передала до лікарень Києва понад 560 кг спеціального медичного харчування на суму майже пів мільйона гривень.


"Nestle" має низку соціальних та екологічних проєктів та ініціатив, від яких не відмовилася, попри складні часи. 2020 року "Nestle" разом із компанією з управління відходами "Veolia" запустили проєкт "Маяк" у трьох населених пунктах Київщини – Макарові, Нових Петрівцях та Старих Петрівцях. Метою проєкту є розвиток інфраструктури збору та переробки відходів в Україні, а також формування стійких навичок поводження з відходами у громадян на прикладі конкретних громад. Цей проєкт є тестовим для подальшого створення на його базі загальнонаціональної системи розширеної відповідальності виробника, яка вже давно працює в країнах Євросоюзу. Принцип розширеної відповідальності виробника (РВВ) передбачає, що виробник товарів в упаковці несе відповідальність за упаковку продукції з моменту її створення до переробки. У межах проєкту "Маяк" компанії інвестували 57 млн грн на встановлення 222 контейнерів для збору відходів у трьох населених пунктах Київщини та продовжують інвестувати у вивезення відсортованих відходів і навчальну роботу з населенням громад у співпраці з органами місцевої влади. 

Раз на десять днів відсортовані мешканцями відходи упаковки вивозять на сортувальну станцію. Після контрольного сортування на фракції відходи відправляють на заводи з переробки вторинної сировини. Відходи, які не можна відправити на переробку, спалюють із видобутком теплової енергії для опалення та забезпечення гарячою водою одного зі спальних районів Києва.

Метою ініціативи було не тільки сортування та переробка відходів, але й формування стійких навичок поводження 
з відходами у громадах. Для цього організатори запустили інформаційні кампанії для залучених міст, зокрема розповсюдили постери з правилами сортування та провели спеціальні навчальні курси для вчителів. До цієї програми залучили 80 вчителів та 3230 школярів. До початку повномасштабної війни у межах проєкту приблизно 28 тис мешканців громад встигли зібрати понад 400 тонн відходів.


Із початку повномасштабного вторгнення ініціативу тимчасово призупинили, але на початку 2023 року проєкт знову запрацював. Разом із фахівцями з ДСНС встановлені контейнери ретельно обстежили, щоб підтвердити їх безпечність для користування.

На сьогодні мешканці зазначених громад уже активно сортують відходи – минулого року вдалося зібрати 118 тонн сухої фракції відходів (це різні види пластику, папір, картон та метал) та 113 тонн скла. Показники становлять майже дві третини відходів, зібраних до повномасштабного вторгнення за той самий період. 48% чистої вторинної сировини після сортування відходів – майже така ж цифра, як у нас була до війни. Це означає, що наші громади не відмовлялися від сортування відходів, продовжуючи демонструвати стійкі звички поводження з відходами.

Відновлення проєкту роздільного збору відходів є не лише одним із кроків поступового відновлення Петрівської і Макарівської об’єднаних територіальних громад та країни в цілому, але і прикладом для впровадження системи управління відходами в інших регіонах України.

Читати "Моя Київщина" у Telegram