#

"Космічні" премії та провалені обіцянки: перші результати діяльності підопічних Тимошенко в Маловільшанській громаді

06.05.2021 08:04
"Космічні" премії та провалені обіцянки: перші результати діяльності підопічних Тимошенко в Маловільшанській громаді
Юрій Дробович

Від проведення місцевих виборів пройшло достатньо часу, щоб підбити перші підсумки роботи керівників громад та депутатів. Сьогодні мова піде про невелику, але дуже перспективну Маловільшанську громаду, де відбуваються цікаві процеси

Насамперед варто зазначити, що до складу громади входять такі села: Бакали, Бикова Гребля, Гайок, Клочки, Коженики, Коржівка, Мала Вільшанка, Межове, Одноріг, Озерна, Поправка, Потіївка, Сорокотяги, Тадіївка, Тарасівка, Фастівка, Фесюри, Черкас, Чупира та Щербаки.


Великою перевагою громади є наближеність до Білої Церкви, а також Одеська траса, що пролягає через населені пункти громади. За даними сайту Децентралізація, у Маловільшанській ОТГ проживає трохи більше 10 тисяч жителів. Керує там представник партії "Батьківщина" Юрій Дробович: за нього проголосувало 51,39 % виборців, які прийшли на дільниці 25 жовтня 2020 року.

Якщо поглянути на депутатський корпус, то серед 22 народних обранців 14 є самовисуванцями, інші 8 – представниками партії Тимошенко. Офіційного сайту громади немає, натомість для поширення подій та оголошень використовується сторінка в соцмережі Facebook. Із однієї сторони досить зручно, із іншої – ні: насамперед із огляду на те, що на сайті набагато простіше слідкувати за розпорядженнями голови, рішеннями сесій тощо. Очевидно, що ця сторінка буде використовуватися для піару голови Дробовича на майбутніх виборах, а в разі програшу перейде йому у "спадок", як це зазвичай буває…

Хоча офіційно більшість депутатів обралися до ради громади як самовисуванці, проте фактично всім керує партія "Батьківщина". Справа в тому, що частина безпартійних депутатів балотувалися за підтримки партії Тимошенко, а деякі долучилися до коаліції трохи згодом. Проте повне зациклення влади не принесло хороших результатів: хоча рішення приймаються без обговорення, адже фактично відсутня альтернативна точка зору, передвиборчі обіцянки Дробовича не виконуються.

Нагадаємо, що програма кандидата Дробовича була досить великою, обіцяли розвивати мережу ФАПів, боротися зі стихійними смітниками, ремонтувати дороги і тротуари, відновлювати систему вуличного освітлення, навіть доставляти ліки важкохворим жителям громади додому. Також окрему увагу Дробович приділяв освітньому напрямку: обіцяв провести термосанацію садочків та шкіл, відкривати гуртки та збудувати ДЮСШ, зберегти мережу навчальних закладів, будувати нові спортивні майданчики тощо. Як бачимо, нічого поки не змінилося…

Від представників влади на сторінці публікуються короткі та малоінформативні дописи на кшталт "провели нараду" та "відбулося засідання", що не мають жодного сенсу. Набагато змістовнішими є публікації про благоустрій населених пунктів, роботу шкіл та садочків, аніж про діяльність старост чи безпосередньо голови.

Цікаво, що немає оприлюдненого рішення депутатського корпусу про преміювання голови громади, що за чутками, становить до 300% від посадового окладу. Також нам не вдалося знайти й офіційної декларації Дробовича за 2021 рік, тому вказати точну заробітну плату чиновника не можемо. При цьому старости сіл отримують платню в розмірі близько 10 тис грн. До прикладу, у сусідній Узинській громаді люди на аналогічних посадах мають близько 25 тис грн на місяць. Зауважимо, що старости Маловільшанської громади не отримують компенсацій на транспортні витрати, тому платити доводиться із власної кишені.

Ще одна цікава деталь: як відомо, центром громади є село Мала Вільшанка. Проте застати Дробовича саме в цьому населеному пункті можна не часто, адже його приймальня в іншому селі. Причина дуже банальна: до обрання головою новоствореної громади він керував Озірною, де в нього залишився зручний кабінет із ремонтом, звідки він вирішив не виїжджати. Також сам голова є уродженцем Озірної, тому хоч громада називається Маловільшанська, проте фактичний її центр знаходиться в іншому селі.


Інформація з сайту "Децентралізація"

При цьому виникла інша проблема: староста села Мала Вільшанка Микола Лябах, схоже, вирішив не відчиняти сільську раду на період дії карантину, тому жителі села не мали можливості навіть отримати необхідні довідки за місцем проживання. Зауважимо, що про відсутність останнього на робочому місці нам декілька разів повідомляли жителі Малої Вільшанки.

Загалом складається враження, що керівництво поки займається вирішенням власних питань, а не безпосередніх проблем громади. Депутатський корпус працює закрито: не оприлюднюються ні проєкти рішень, ні дані поіменного голосування. Як бачимо, гарні передвиборчі обіцянки Дробовича залишилися на папері. Чи зміниться щось найближчим часом, побачимо згодом, але непрозора діяльність представників громади викликає багато запитань…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст