#

"Мега-ширка" на Київщині: як БПП об’єднався з "Опоблоком" і "Батьківщиною"

27.04.2018 16:29
"Мега-ширка" на Київщині: як БПП об’єднався з "Опоблоком" і "Батьківщиною"
БПП і "Батьківщина" разом. Поки що...

Обласним керівникам президентської політсили Ігору Кононеку та Віталію Яремі нарешті вдалося знайти формат роботи з облрадою: вперше з 2015 року найбільша фракція обласної ради опинилася в більшості

"Блоку Петра Порошенка" вдалося переламати ситуацію в облраді. Це - головний висновок, який можна зробити з сьогоднішнього засідання Київської облради. Склалася ситуація, коли президентська більшість фактично змусила голову облради Ганну Старикову оголосити проведення позачергової сесії. Вперте небажання "Батьківщини" проводити засідання було цілком зрозумілим: вони ризикували за результатами цієї сесії опинитися без власної голови облради. Але все завершилося прозаїчно: всі помирилися і поділили між собою бюджетні кошти.

За результатами засідання майже ніхто не пішов ображений. На комунальні підприємства пішли мільйонні суми, нібито, на соціально-економічний розвиток області. "Опоблоку" виділили кошти на так звану обласну комунальну газету "Час Київщини", яку особисто контролює голова обласного осередку колишніх "регіоналів" Олександр Качний. Подейкують, що в змінах до бюджету закладені кошти на користь майже усіх учасників нової "мега-ширки": і БПП, і "Батьківщина", і "Опоблок" і "Наш Край", і "радикали" отримали те, що вони хотіли.

Заради справедливості, варто зазначити, що голосували навіть ті депутати, які були проти загального "одобрямсу". "А як мені пояснити своїм виборцям, чому я не голосував за виділення коштів на ремонт доріг у моєму районі?!", - говорить один із депутатів нашому кореспонденту.

Утім, від результатів даної сесії залишилося двояке враження. З одного боку, БПП знову - на коні. Варто нагадати, що після майже трьохрічного перебування в меншості в облраді, маючи найбільшу фракцію, президентська сила нарешті отримала важелі впливу на ухвалення рішень. З іншого ж боку, виникає питання відносно правильності тактики основних організаторів нової більшості в облраді (подейкують, що за цим стоять керівники Київського обласного осередку БПП "Солідарність" Ігор Кононенко та Віталій Ярема), піти назустріч "Батьківщині" і "Опоблоку". Справа в тому, що керівники БПП сьогодні отримали унікальну можливість кардинально змінити ситуацію в облраді, знявши усю президію облради, хіба окрім "радикала" Стариченка, який відомий своєю принциповою "договороздатністю". Але схоже, в БПП просто не вистачило духу зіграти ва-банк, хоча, з іншого боку, за інформацією нашого видання, до останнього не було зрозуміло, чи спрацює ця конструкція взагалі, бо Старикова могла в будь-який момент піти на зрив засідання.

Поки ж облрада отримала унікальний союз, в який одночасно увійшли всі політсили, які висуватимуть кандидатів в президенти і боротимуться за їхню перемогу вже в наступному році. З огляду на це, можна спрогнозувати, що створена конструкція в облраді буде недовговічною – занадто різні інтереси сьогодні співпали лише в одному: в бажанні розподілити бюджетні мільярди і сподобатися своїм виборцям…

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram