#

Міськради Київщини: чи є заміна броварському Сапожку

27.01.2020 06:01
Міськради Київщини: чи є заміна броварському Сапожку

Уже цього року в усіх населених пунктах Київської області обиратимуть нову  владу. «Моя Київщина» вирішила згадати досягнення та провали мерій та райрад регіону та з’ясувати, чи заслужило своєю роботою чинне керівництво шанс на ще одну каденцію. Розпочнемо цикл з аналізу Броварської міської ради

Уже понад 10 років посаду мера Броварів займає Ігор Сапожко. Обов’язки міського голови він почав виконувати ще у 2008 році. Нібито не обійшлося без допомоги родича та тодішнього депутата Київоблради від «Батьківщини» Олега Колєснікова. Після цього Сапожко двічі перемагав на виборах мера. Спочатку – від «Партії регіонів», потім – як самовисуванець (хоча при цьому співпрацював із партією «Єдність», яку очолював ексмер Києва Олександр Омельченко). А от чи підтримає громада мера на чергових виборах, досі залишається великим питанням. Як зізнаються місцеві жителі, за останній свій термін міський голова не раз їх підводив і добряче підпсував собі репутацію. Але про це пізніше…

У біографії Ігоря Сапожка можна знайти досить дивні прогалини, згадки про підозри у вбивстві та належність до злочинних угрупувань. У Броварах він з’явився лише у 2006 році. Тоді на місцевих виборах абсолютну перемогу здобула «Батьківщина». І, як згадувалося вище, вважається, що саме завдяки бютівським покровителям Сапожку вдалося розпочати свою політичну кар’єру. До цього він деякий час працював водієм та лише рік юрисконсультантом. Проте відсутність досвіду та достатніх знань не завадили йому стати депутатом, а згодом і секретарем міськради. На той час Сапожка як самостійну фігуру ніхто не розглядав – вважалося, що будь-яке його рішення продиктоване ще одним його патроном – депутатом і забудовником Ігорем Трощенком. Згодом, із 2008 року, після висловлення недовіри попередньому голові Віктору Антоненку, молодий політик став виконувати обов'язки мера Броварів. Через судову тяганину Сапожко перебував у даному статусі два роки. За цей час йому вдалося гарно пропіаритися на програмах міськради та підняти свій рейтинг. Саме це й дозволило йому перемогти на виборах у 2010 році.

Проте, отримавши бажану посаду, Сапожко показав, хто є хто. Похитнули його репутацію підозрілі оборудки із землею. Один із найгучніших скандалів був пов'язаний із незаконною зміною цільового призначення 94,6 га території, що належала Броварському радіопередавальному центру. Мер сам ініціював земельний дерибан на сесії Броварської міської ради. І, як виявилося потім, все це було зроблено для одіозного бізнесмена Віктора Поліщука, власника торгівельних мереж «Технополіс», «Ельдорадо», торгівельно-офісного центру «Гулівер», а також збанкрутілого банку «Михайлівський». Варто зазначити, що Поліщук - родич експрем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва. А знищений унікальний радіопередавальний центр нам би дуже згодився в час російської агресії...

Та, за словами містян, цим махінації міського голови не обмежуються. Сапожка звинувачують в лобізмі низки комерційних структур та в постійному земельному дерибані. Невеликий курйоз стався з ним і в травні 2018 року – Нацагентство з питань запобігання корупції направило до суду 14 протоколів стосовно того, що мер періодично сам собі виписував премії.

Попри це, його кандидатуру на виборах броварчани підтримували, і не раз. Щоправда, навіть невелике опитування містян показує – ніхто не пам’ятає, з якими гаслами Ігор Сапожко йшов на вибори, та що обіцяв. Жителі Броварів зізнаються – голосували не так за програму кандидата, як проти негативних змін та тих, хто може їх принести.

Із позитивних зрушень громаді теж, як виявилося, важко щось виділити. Найбільшим досягненням міського голови люди вважать, як не дивно, те, що він нічого не псує. Мерія постійно приписує собі різні досягнення та звітує про виконані справи. Але, на думку жителів міста, більше заслуги в цьому депутатського корпусу, який реагує на побажання громадян та більш-менш підтримує розвиток міста. Варто також зазначити, що попри постійні незрозумілі будівництва, мерія все ж зобов’язує забудовників удосконалювати інфраструктуру міста та покращувати прибудинкові території. За що потім знову таки вся слава й честь дістається міській владі. Але й на цьому спасибі...

Актуальним питанням для жителів Броварів залишається й створення Київської агломерації. Жителі всіляко відборюють суверенітет свого міста й виступають проти приєднання до столиці. Вони зізнаються – попри те, що мер часто красиво висловлюється на тему агломерації, далі слів справи не йдуть, і це їх теж повністю задовільняє.

Броварчани люблять своє місто і переконують, що все ж є люди, які приносять в його життя позитивні зміни. А поки чинна влада цьому не заважає, вони будуть її підтримувати. Та в той же час містяни зізнаються – якщо на горизонті з’явиться яскравий, дієвий та переконливий кандидат – вони підтримають його. Натомість, наразі такої людини немає, і з’явиться вона чи ні – невідомо. Тому, варто констатувати, що, попри досить суперечливу репутацію, Ігорю Сапожку поки що вдається зберігати досить сильні позиції в місті. 

Євгенія Любомирська, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram