#

Мільйонери в погонах: хто очолював Головне управління Державної фіскальної служби Київщини

26.11.2019 13:04
Мільйонери в погонах: хто очолював Головне управління Державної фіскальної служби Київщини
Фото з мережі Інтернет

Державна фіскальна служба є органом, який наповнює бюджет країни. Ні для кого не секрет, що країна знаходиться в затяжному скрутному становищі, хоча громадяни покірно сплачують податки. Головні податківці області утримуються від коментарів та неохоче відповідають на питання журналістів. “Моя Київщина” спробувала розібратися в чому ж причина цієї гри в “мовчанку”

Головним податківцем у Київській області є Олексій Кавилін, який часто викликає інтерес у активістів через свої неймовірні статки. Одразу після закінчення школи працював помічником у скандального екс-регіонала Юрія Бойка. У 2004 році, останній, який очолював НАК «Нафтогаз» бере Кавиліна, який не має диплома про вищу освіту і навіть не є студентом, помічником голови правління. Далі теперішнього начальника фіскальної служби Київщини звинувачували у керуванні фіктивною фірмою та ухилення від сплати податків у розмірі 1 220 921,20 грн.

Пізніше начальник ГУ ДФС закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, інженер-механік за спеціальністю “Газонафтопроводи та газонафтосховища” та Київський національний університет ім. Т. Шевченка, ступінь магістра в галузі менеджменту інноваційної діяльності. У 2015 році закінчив Національну академію державного управління при президентові України, отримавши кваліфікацію магістра державного управління. Також навчався на одному з факультетів Гарвардського університету. У ДФС цей персонаж з’явився раптово і не зрозуміло, звідки, хоча так буває, якщо за цим стоять впливові родичі. От і в цьому випадку подейкують, що Олексій ніхто інший, як зять Євгена Червоненка, чим і пояснюється його кар’єрний зліт саме в Запорізькій області, де Червоненко був свого часу губернатором і де досі зберігає контроль над низкою цікавих об’єктів. Хоча родина Червоненка таку інформацію не підтверджує.

У 2009 році Кавиліна пов’язували з вінницьким кримінальним авторитетом Володимиром Продивусом. Останній у 2012 році пройшов у Верховну Раду від "Партії регіонів", а свого підопічного влаштував помічником народного депутата від БЮТ Котеляк Лідії Леонідівни. До 2013 Олексій був членом наглядової ради компанії Продивуса ПАТ "Мостобуд" та Консорціуму НВО "Укргідроенергобуд". А далі його вже й проштовхували в управління ДФС. Спочатку Олексія зробили першим заступником, виконуючим обов’язки начальника Головного управління Міндоходів в Запорізькій області. А з 11 вересня 2014 року — начальником Головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області.

Не пройшло й півроку після того, як навколо Кавиліна розгорівся черговий скандал. Активісти звинувачували Кавиліна у "кришуванні" обналу та сприянні роботі конвертаційних центрів на Київщині, які займаються виведенням коштів державного бюджету. Пікетувальники роздавали звернення з вимогою звільнення Олексія Кавиліна з посади начальника головного управління Державної фіскальної служби в Київській області.

За словами учасників пікетування, начальник ДФС у Київській області буцімто покриває роботу незаконних конвертаційних центрів, через які "відмиваються" нелегальні доходи, прибутки від шахрайських схем та бюджетні гроші.

Не зважаючи на те, що Олексій Кавилін більшу частину своєї професійної діяльності перебував на державних посадах, він встиг стати офіційно мільйонером. У своїй декларації за 2018р. начальник фіскальної служби зазначив три квартири у столиці площею майже у 300 кв.м. та вартістю більше ніж 6 млн. грн кожна. Дві машини: Range Rover 2016 р. та Toyota Camry 2018 р. Головний податківець володіє п’ятьма дорогоцінними годинниками. У декларації також зазначені вражаючі статки в національній та іноземній валюті.

Порівняно з начальником ГУ ДФС Київщини, перший заступник має менш цікаву біографію. Олександр Кучеренко, уродженець Черкащини, присвятив себе роботі з податками. Починав свою кар’єру з посади старшого державного податкового інспектора. Також займав керівні посади у Фонді державного майна України по м. Києву. Працював переважно у столиці та на Київщині. У декларації зазначив три квартири у столиці, житловий будинок та земельні ділянки на Білоцерківщині та декілька ділянок на Черкащині. Згідно із даними, на роботу Кучеренко їздить на Toyota Camry 2015р.

А от перший заступник начальника Головного управління ДФС у Київській області, Азаров Євген Федорович виявився справжнім поціновувачем елітних автомобілів та нерухомості. Посадовець родом із Донеччини, там працював та займав керівні посади. У 2017 році зайняв крісло першого заступника начальника Головного управління ДФС у Київській області, який здійснює координацію діяльності підрозділів податкової міліції. У декларації Азаров зазначив 5 елітних квартир, кожна із них площею майже 200 м. кв. Здебільшого вони знаходяться у Донецьку та Луганську. Є нерухомість і в АР Крим. У вересні 2014р., коли на сході вже вирували воєнні дії, безробітна дружина Євгена купила у Києві нерухомість площею 240 кв.м. Також у 2010 та 2013 роках вона придбала дачні будинки у Слов’янську площею 257 та майже 500 кв.м. відповідно. У декларації також зазначені чисельні земельні ділянки та гаражі, переважно все знаходиться у власності дружини.  

Перший заступник начальника надає перевагу елітним BMW. У декларації зазначена BMW 740d 2013 року, яка знаходиться у власності самого Азарова. А ось BMW 650 того ж 2013 року зареєстрована на дружину.

Загалом, у теперішній команді Кавиліна є два вірних заступники, яких він забрав із Запоріжжя. Одним із них є Руслан Гришко, який наразі виконує обов’язки заступника начальника Головного управління ДФС у Київській області. Від початку своєї кар’єри у далекому 2005 Гришко працював у сфері податків та переважно займав керівні посади. У 2016р. був призначений на нинішнє місце роботи.

У декларації держслужбовець зазначив квартиру та кілька земельних ділянок на малій батьківщині, а також квартири в столиці. У грошових доходах задекларовано майже 300 тис. заробітної плати, а також кошти, отримані від здачі житла в оренду. На роботу заступник начальника ГУ ДФС ймовірно їздить на Nissan Qashqai 2012р., а дружина задекларувала Daewoo Lanos 2007 року.

Наступний із списку заступників Синяков Віталій почав кар’єру держслужбовця лише у 2016 році і також працював у ДФС Запорізької області. Далі обіймав посаду заступника, а згодом і начальника Обухівського відділення ГУ ДФС у Київській області. Минулого року отримав місце заступника начальника ГУ ДФС у Київській області. Має квартиру у Запоріжжі та Києві, а також декілька земельних ділянок. У декларації зазначив дохід у розмірі близько 250 тис грн. Хоча сам Синяков та його дружина їздять на двох Mercedes-benz GL 350 CDI, 2013 року вартістю більше ніж 1 млн. грн. Можливо, держслужбовцю таку розкіш подарувала дружина, яка заробляє у 5 разів більше ніж Синяков?! У декларації також зазначені чималі збереження у іноземній валюті, які навряд чи можливо було б заощадити, отримуючи таку зарплатню.

Шапошникова Ольга будує кар’єру у податковій інспекції вже більше 15 років. Працювала у Донецьку, Запоріжжі і наразі на Київщині. Крісло заступника начальника ГУ ДФС у Київській області отримала у 2017 році. У декларації зазначила лише дві квартири у Донецьку та регіоні, а також невелику квартиру у Києві. Згідно з офіційною інформацією щорічно отримує майже 300 тис. грн зарплатні.

Останнім у списку є Ігор Орленко. Починаючи з 1991 року працював у державних установах Київщини. Цього року зайняв крісло заступника начальника ГУ ДФС у Київській області. Держслужбовець задекларував квартиру та житловий будинок на Київщині, декілька земельних ділянок. Мають своє місце і два елітних автомобіля BMW X5 та LexusRX, а також чималі збереження у іноземній валюті.

Нагадаємо, що у 2017 році Генеральною прокуратурою України викрито факт зловживання службовим становищем заступником начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області.

Держслужбовець шляхом зловживання владою та службовим становищем, діючи на користь ряду юридичних осіб, підписав рішення про скасування податкових повідомлень-рішень, внаслідок чого незаконно звільнив суб’єктів господарської діяльності від сплати обов’язкових платежів, чим спричинив наслідки у вигляді ненадходження до Державного бюджету України коштів на суму понад 12 млн грн.

Скоро у ДФС разом з реформуванням очікуються кадрові ротації. Більшість з нинішнього керівництва фіскальної служби будуть звільнені. Утім, НАБУ і НАЗК могли б перевірити мільйонерів у погонах. Адже є думки, що лексуси і мерседеси вони купили не за рахунок зарплат...

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook