#

Мишача метушня в Обухові: як сумнівні розслідувачі «збивають» опонентів Ільєнко

10.09.2024 11:36
Мишача метушня в Обухові: як сумнівні розслідувачі «збивають» опонентів Ільєнко
Лариса Ільєнко

Поки ворог щодня і щоночі тероризує Київщину ракетами і дронами, тутешні «князі» та «князівни» прагнуть закріпитися в окремих громадах, використовуючи чорний піар проти потенційних конкурентів. Подробиці – в тексті «Моєї Київщини»

«Ідеш день — чия земля? Калитчина; їдеш два — чия земля? Калитчина; їдеш три — чия земля? Калитчина… Диханіє спирає». Відому фразу Герасима Калитки, героя комедії Івана Карпенка-Карого «Сто тисяч», цілком можна вкласти у вуста багатьох впливових людей Київщини. Які не просто зберегли під час воєнного лихоліття свій минулий ресурс, а й примножили його. І тепер прагнуть царювати у своїх вотчинах до скону.

На Обухівщині після померлого в жовтні 2022-го Олександра Левченка не лишилося нікого – суцільна мишача метушня за те, хто ж буде верховодити. До березня цього року в. о. секретаря ради був Сергій Клочко, а після його відставки свою фігуру фактично протиснула в секретарське крісло Лариса Іллєнко. Тягатися з її ресурсами в Обухові ніхто не зміг. То ж 1 травня вона стала виконувачкою обов’язків голови громади. Хтось підтримав її аби припинити безвладдя, та для більшості мотивом був страх.

Тут варто нагадати кілька епізодів із доволі насиченої біографії Іллєнко. Деякі дійсно проймають до дрижаків. У жовтні 2021 року опублікували журналістське розслідування про бізнес пані Лариси та про її зв’язки у високих кабінетах. Зв’язки солідні, адже давали і досі дають їй можливість уникати тюрми і суми. Зокрема, у 2019 році було здійснено замах на командира грузинського легіону, героя російсько-української війни Мамуку Мамулашвілі. Замовницею злочину він назвав саме Іллєнко. Кілери обстріляли легіонерів на околицях Обухова, - Мамулашвілі та його заступник отримала вогнепальні поранення.

Та найгучніший епізод – розслідування рейдерства столичного ПрАТ «АТЕК». Борня за підприємство, точніше, за дорогу землю під ним, точилася багато років, про її перебіг можна писати детективи з елементами горору. У квітні 2021-го екскерівниці «АТЕК» Ларисі Ільєнко та голові наглядової ради закритого акціонерного товариства «АТЕК» було повідомлено про підозру за фактом розтрати майна в особливо великих розмірах. Слідство встановило, що зазначені посадовці відчужили цілісний майновий комплекс товариства незаконно, без реального отримання коштів, чим завдали збитків на понад 162 млн грн.

У ЗМІ висвітлювали десятки інших епізодів з її життєпису. Приміром, прізвисько «піщана королева» вона отримала у 2016 році, коли правоохоронцям вдалося припинити незаконний видобуток піску в елітному селі Козин. Кінцевим вигодонабувачем оборудки називали Іллєнко. Далі перераховувати її «подвиги» сенсу нема, - вже тільки зі згаданого можна зробити висновок: пані має достатньо ресурсів та міцний «дах», щоб замість буцегарні сидіти в керівному кріслі Обухова.

Соратниця Юлії Тимошенко Лариса Ільєнко нагадує дволикого Януса: у неї є темний бік, прихований від людського ока, і світлий, його вона виставляє напоказ. Меценатка, благодійниця, волонтерка… 2022 року її навіть нагородили почесним нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ "За заслуги перед Збройними силами України". Але навіть поверхове ознайомлення з її декларацією викличе у пересічних мешканців Обухова просте запитання: наскільки морально під час війни, коли люди дуже бідують, купляти коштовні автомобілі. Елітний MERCEDES-BENZ GLS400 2019 року випуску вона придбала у липні 2022-го за 1,4 млн гривень.

В Обухові в Ільєнко очевидних конкурентів за владу немає. А якщо на горизонті з’являється потенційний суперник, його намагаються відразу «збити» медіакілери. Зокрема йдеться про сумнівні антикорупційні розслідування, наприклад, щодо провінційного обухівського перевізника Олександра Лук’яненка. В Обухові кажуть: причина очевидна – цей підприємець розглядається Ільєнко як конкурент за посаду голови громади. Тому фронду душать у зародку. Але роблять це примітивними методами. Неназвані співробітники ТОВ «Обухівтранс» розповіли про затримки зарплат, а «журналісти» виявили свідчення ухилення від сплати податків. Найкумедніше з них – пасажирам не видають квитки. Наче їх видають у столичних маршрутках.

Є в цих новинах ще один цікавий момент: Лукяненка прив’язують до Олексія Кулеби, який зараз переходить з президентськогоОфісу до уряду. І помітно посилюється. Тож банальна технологія чорного піару має на меті збити потенційного опонента до того, поки його протеже не увійде в силу. Утім, схоже, що замовники інформаційних атак, схоже, дала маху. Причому – двічі. Перший раз, коли образили Кулебу за таємні бізнес-оборудки. Той – образливий. А другий, коли не прорахували наслідків для громади, адже урядова посада цього чиновника сприятлива для дружби з ним, конфронтація ж здатна ще більше погіршити стан справ в Обухівській громаді. Нескладно передбачити, що «під Ільєнко» з бюджету тепер не дадуть навіть гривні.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Макар Калюжний
журналіст