#

Місцеві бариги бояться гніву обласного керівництва: як закривали та відкривали дитячий садок у селі Коржі

04.12.2024 08:00
Місцеві бариги бояться гніву обласного керівництва: як закривали та відкривали дитячий садок у селі Коржі
Дитсадок "Ялинка"

У Баришівській громаді, в селі Коржі місцева влада планувала закрити місцевий дитсадок. Але після публікації "Моєї Київщини" ситуація різко змінилася. Про те, чому дитячий заклад все ж вирішили зберегти, читайте у нашому матеріалі 


"Було гучно!" – кажуть батьки дошкільнят із села Коржи про останні громадські збори. Місцевим довелося збиратися двічі, щоб не допустити перенесення садку "Ялинка" із власного приміщення в приміщення школи. Чиновники серед причин називали малу кількість дітей, високу вартість утримання закладу та не виконані з 2019-го року приписи пожежної безпеки на понад 1,6 млн гривень.



Читайте більше: Сумна передноворічна "Ялинка": чому дитсадок у селі Коржи опинився на межі закриття

 



За словами учасників зібрання, їм спочатку повідомили, що садок закривають, а дітки будуть переведені в Баришівку. Далі - була публікація у "Моїй Київщині", з якої стало очевидно, що закривати садок абсолютно недоречно. Після чого, подейкують, до одного з місцевих очільників зателефонував керівник області й "повпливав" на те, щоб залишити садок у його будівлі. Як розповіли нам батьки, їм пообіцяли: заклад працюватиме точно до кінця російсько-української війни. Змінили своє рішення нібито через укриття, яке є в садку, а також пообіцяли зробити його більш зручним для малюків.

 

Нагадаємо, що вперше батьки вийшли на громадські збори 16 листопада. Батьки не розуміли, чому пожежні приписи не були виконані раніше, і через це припустили, що в керівників громади вже є "плани" на приміщення садка. Проте в.о. голови Баришівської селищної ради Олександр Ільченко це заперечив. За його словами, рішення про долю будівлю приймає не він одноосібно, а за це мають голосувати місцеві депутати. У коментарі "Моїй  Київщині" він також сказав, що перенести садок до школи – не нова практика. Так робили вже й інших населених пунктах:

 

У нас на території громади, коли розформували Баришівський район, було 16 навчальних закладів, у яких взагалі не було пожежної сигналізації. Ми мали більше 20 приписів і судових рішень на закриття цих шкіл. Ми отримали такий спадок і почали цю ситуацію виправляти. По кожному такому пункту було виділено кошти, щоб зробити пожежну сигналізацію, але на вибір або в школі, або в садочку. Ми робили у школах. Адже в селах є тенденція до зменшення дітей, тому ми по майже всіх населених пунктах перенесли садочки в школи. Тепер черга дійшла до Коржів, де школа розрахована на понад 360 дітей, а садочок – на 140 дітей. Реально садочок відвідує 20 діток, хоча рахується по документах 40. Отож, ми прийняли рішення, щоб не вкладати кошти більше 1 млн 600 тис грн у пожежну сигналізацію, і це займе дуже багато часу, то ми прийняли рішення зробити цей садочок у школі.

Ще однією з причин протесту батьків було укриття, бо у приміщенні садку воно облаштоване для малюків, а в школі – ні. Мама, чий син ходить у садочок "Ялинка", розповідає:

Укриття в садочку знаходиться безпосередньо в приміщенні. Діти просто спускаються у нього. Якщо спали, наприклад, дітки одяглися, вони там мокрі, трошки спріли і спускаються вниз, і не йдуть по холодному повітрю. У школі укриття також не розраховане на розподіл дітей за віком. Дорослих і малечу планують розміщувати в одному приміщенні. Це впливає на маленьких діток. Так само в садочку є місце, де діти в укритті можуть поспати, великі дуже приміщення з ліжечками. Також можна принести їжу з верхніх поверхів. У шкільному укритті теж такого не має. Це загальне укриття, яке є в селі. Туди може прийти хто завгодно. І так, приходять, бо всі мають право користуватись укриттям.

Шкільне бомбосховище "більш-менш підходяще" – визнавав в.о голови селищної ради Олександр Ільченко:

Не таке як повинно бути за західними зразками, але ми до цього йдемо. На жаль, воно було сире. Проте ми зараз робимо там ремонт, будемо чіпляти обігрівачі на стіну. Я розумію, що хочеться, щоб воно було все у приміщенні садочка, але, на жаль, такого в нас немає. 

Як бачимо розголос та активність батьків зробили своє. Діти тепер будуть у комфорті й безпеці, принаймні до завершення російсько-української війни. А там буде видно...

 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Дмитро Ігнатенко
журналіст