Сумна передноворічна "Ялинка": чому дисадок у селі Коржи опинився на межі закриття
16 листопада батьки дошкільнят села Коржі, що входить в Баришівську громаду, зібрали громадські збори. Вони вимагали зберегти дитячий садок “Ялинка” у тому приміщенні, де він зараз є. Адже до цього місцевий відділ освіти їх повідомив, що садочок працюватиме, але ймовірно в іншому місці. Про ситуацію з дитсадком читайте у матеріалі “Моєї Київщини”
“Були збори, але результату вони не мали. Баришівська сільська рада не виявила бажання відвідати наш заклад, наші збори. Були депутати. Вони казали, що також не знали про цю ситуацію. Ми вирішили, що будемо збиратися ще раз, запросивши знову представників влади. Всі присутні проголосували “за” залишення садочка. А також одностайно вирішили, що садочок маєте лишитись у даному приміщенні”, - розповідає мама, чий син відвідує садок “Ялинка”.
Чому так? Головні причини, які відділ освіти пояснив батькам, це мала кількість дітей, висока вартість утримання закладу та невиконання приписів пожежної безпеки, виданих ще у 2019-му році.
“Влада каже, що були не в курсі цієї проблеми, яка тягнулась з 19-го року. Директору просто виписували штрафи, які вона сплачувала під керівництвом відділу освіти Баришівської селищної ради. Нам ще кажуть, що садочок дуже збитковий, великі суми на його отримання, хоча це повинно було вирішуватись заздалегідь”, - додає мама.
Про позицію батьків знає, каже в.о. голови Баришівської селищної ради Олександр Ільченко, проте все ж прийняли рішення садочок перенести до одного з приміщень школи. На збори він не зміг прийти, бо був на міжнародній конференції у Польщі. Обіцяє нам у коментарі, що за можливості, він чи його заступник відвідають їх наступного разу. За словами чиновника ситуація із садочком “Ялинка” не унікальна для громади.
“У нас на території громади, коли розформували Баришівський район, було 16 навчальних закладів, у яких взагалі не було пожежної сигналізації. Ми мали більше 20 приписів і судових рішень на закриття цих шкіл. Ми отримали такий спадок і почали цю ситуацію виправляти. По кожному такому пункту було виділено кошти, щоб зробити пожежну сигналізацію, але на вибір або в школі, або в садочку. Ми робили у школах. Адже у селах є тенденція до зменшення дітей, тому ми по майже всіх населених пунктах перенесли садочки в школи. Тепер черга дійшла до Коржів, де школа розрахована на понад 360 дітей, а садочок – на 140 дітей. Реально садочок відвідує 20 діток, хоча рахується по документам 40. Отож, ми прийняли рішення, щоб не вкладати кошти більше 1 млн 600 тис грн у пожежну сигналізацію, і це проєкти, це займе дуже великий час, то ми прийняли рішення зробити цей садочок у школі”, - пояснює Олександр Ільченко.
До того ж батьки припускають що садок переносять до школи, бо у селищної
ради є “плани” на його будівлю. Проте Олександр Ільченко це заперечує:
“Ніяких планів поки на це приміщення немає, поки. Якби хтось взяв його зробив приватним садочком, може туди і з Баришівки возили діток, може з Березані, але, на жаль, ніхто не хоче його взяти в приватні руки цей садочок. Ми не приймали рішення його продати. І це приймаю не я одноосібно, а приймають депутати на сесії”.
Ще одна з причин протесту батьків – це укриття, адже у оригінальному приміщенні садку воно облаштоване для малюків, а в школі – ні.
“Укриття в садочку знаходиться безпосередньо у приміщенні. Діти просто спускаються у нього. Якщо спали, наприклад, дітки одяглись, вони там мокрі, трошки спріли і спускаються вниз, і не йдуть по холодному повітрю. У школі укриття також не розраховане на розподіл дітей за віком. Дорослих і малечу планують розміщувати в одному приміщенні. Це впливає на маленьких діток. Так само у садочку є місце, де діти в укритті можуть поспати, великі дуже приміщення з ліжечками. Також можна принести їжу з верхніх поверхів. У шкільному укритті теж такого не має. Це загальне укриття, яке є в селі. Туди може прийти хто завгодно. І так, приходять, бо всі мають право користуватись укриттям” - розповідає мама.
Шкільне бомбосховище “більш-менш підходяще” – визнає в.о голови селищної ради Олександр Ільченко:
“Не таке як повинно бути за західними зразками, але ми до цього йдемо. На жаль, воно було сире. Проте ми зараз робимо там ремонт, будемо чіпляти обігрівачі на стіну. Я розумію, що хочеться, щоб воно було все у приміщенні садочка, але, на жаль, такого у нас немає”.
Нині, за словами мами, батьки не планують миритися з рішенням влади. Вони хочуть самостійно розробити план приміщення садочку, щоб встановити пожежну сигналізацію. Для цього прагнуть залучити кошти місцевих підприємці. Олександр Ільченко, у свою чергу, відповів на цю ініціативу таке:
“Це треба вивчати питання, я вам зараз не готовий дати відповідь. Якщо сьогодні одна дитина у садочку “Ялинка” вартує громаді 86 000 грн на рік, то порахуйте, скільки це буде коштувати в місяць. Чи зможуть, якщо в батьків троє дітей чи двоє дітей, чи зможуть батьки давати таку суму?”.
До слова, наступні громадські збори батьків щодо долі дитячого садочку “Ялинка” заплановані на 15:00, 22 листопада.
Читати "Моя Київщина" у Facebook