#

Місто чи село? Як у Вишневому люди третій рік сидять без гарячої води

16.05.2024 10:47
Місто чи село? Як у Вишневому люди третій рік сидять без гарячої води
У Вишневому фіксуються випадки невиконання комунальних послуг

Робота деяких мерій на Київщині викликає серйозну критику. Попри мільярдні бюджети місцева влада банально не виконує найбільш елементарні задачі, лишаючи мешканців без надання адекватних послуг. Про те, що відбувається у Вишневому, читайте у матеріалі «Моєї Київщини»

До нашої редакції звернулася Наталія Жуковська. Жінка проживає у Вишневому. У її будинку вже третій рік поспіль після завершення опалювального сезону вимикають центральне водопостачання гарячої води. 

“До 2022 року у нас вимикали центральне водопостачання гарячої води на місяць, на три тижні. Ну це можна терпіти. Я все розумію, підготовка до опалювального сезону.  А вже 2022 року, коли закінчився опалювальний сезон, нам одразу вимкнули гарячу воду. Ну початок повномасштабного вторгнення, початок весни ми думали, що це якось пов’язано з війною. Включили нам воду уже в листопаді, тобто її не було з квітня по листопад 2022 року. У 2023 році знову та сама ситуація. Кінець опалювального сезону і одразу вимикають гарячу воду, і знову до наступного опалювального сезону. Тобто, гарячої води немає приблизно сім місяців. Цього року теж закінчився опалювальний сезон і згодом вимкнули воду. І знову, я так розумію, нам треба чекати гарячу воду до старту опалювального сезону” – говорить Наталія Жуковська.

Наталія розповіла, що  через таку ситуацію у її квартирі з’явилася пліснява, а у ванні кімнаті холодно.

“У ванній зрозуміло, що холодно, сиро, грибок, пліснява, бо там же ж волога. Це не тільки у мене так, але я говорю за себе. Навіть зараз у квартирі 19 градусів, а у ванній дуже холодно. Я говорила із сантехніком і він мені сказав, що вважають, хто не знаю вважає, що це не рентабельно, ніби всі люди поставили бойлери і користуються бойлерами дял нагріву гарячої води. Дійсно, у новобудовах у Вишневому все на електриці й люди мають бойлери. Але за словами цього сантехніка, люди поставили бойлери, бо не було гарячої води, а не за власним бажанням”- зазначає Наталія Жуковська, мешканка міста Вишневе.

Для Наталії бойлер не може повністю замінити центральне водопостачання гарячої води. 

“У мене теж є бойлер на 15л, я його встановила ще в 2014 році.  Мені важко його замінити, бо мені потрібно повністю робити ремонт, на який Ви самі розумієте, потрібно багато грошей. Я пенсіонерка. У мене не має на це ні грошей, ні сил. Із сусідкою говорила, їй далеко за 70. Вона каже, що їй дуже важко. Вона гріє воду на газу й носе каструлі, бо у нас «чешка», де дуже малі ванні кімнати. А поставити цей бойлер, вибачте, він буде або у тебе на горбу, або на голові. До того ж бойлером користуватися дорожче ніж центральним водопостачанням гарячої води. Я можу сказати, що за квітень у мене вийшла електроенергія 477 грн, хоча я дуже заощадлива. Вмикаю бойлер лише тоді, коли мені це потрібно. Я коли нині піднімуть плату за електроенергію, ми просто полетимо в трубу. Крім того, у нас дім 1975-го. У нас тут не витримують електромережі. Вони дуже старі, як каже мій чоловік, що вони не розраховані на таку напругу. Щоб увімкнути бойлер, треба вимикнути ледь не все електроживлення у будинку” - розповідає Наталія Жуковська, мешканка міста Вишневе.

Три роки Наталія терпіла таку ситуацію, а цьогоріч вже за підтримки інформаційного порталу “Моя Київщина” звернулася до Вишневої міської ради.



Відповідь у магістраті надали лаконічну.


Звісно, Наталія Жуковська не задоволена цією відпискою від міськради, жінка не вірить словам чиновників.

“Ну так скільки? Сім місяців у них плановий ремонт? І де воно роблять цей плановий ремонт? Ми цього не бачимо”, говорить Наталія Жуковська, мешканка міста Вишневе.

Нагадаємо, що вартість одного кубометра гарячої води у Вишневому - 177 грн. Тому, якщо дійсно слова знайомого сантехніка Наталії правдиві і головна причина відсутності центрального постачання гарячої води – це ніби-то рентабельність, то виникають сумніви у підрахунках посадовців. До того ж дивно, як це у мешканці прифронтового Харкова та Харківської області є гаряче водопостачання, а у Вишневому, яке знаходиться за 2 км від Києва, не має більш ніж по півроку? Чому так? У відповідь – мовчанка…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст