Київська митниця: хто сидить на потоках
"Моя Київщина" вирішила поцікавитися, хто керує Київською митницею та чому контроль над нею вважає необхідним для себе чи не кожен із олігархів
Посаду начальника Київської митниці ДФС займає такий собі Руслан Черкасський, який має три вищі освіти та є кандидатом наук з державного управління. У митних органах він надійно "засів" з 1993 року. За чутками, Черкасський пов`язаний із начальником Енергетичної митниці Ігорем Піковським, який, попри все, продовжує очолювати дану структуру, оскільки має досить непоганий "дах" - у вигляді скандально відомого ексголови СБУ Валерія Хорошковського, а також через дружбу з "приватівцями" - зокрема через те, що є головою Опікунської ради Київської міської єврейської громади. І нарешті - він за часів президентства Петра Порошенка непогано товаришував із всесильним Ігорем Кононенком.
Остання "звитяга" Піковського - улітку цього року комплекс із нафтоперевалки в порту "Південний" постав перед питанням вимушеного припинення роботи. Причиною стала відмова Енергетичної митниці ДФС проводити оформлення танкерної партії 27 тисяч тонн грецького дизпалива, вивантаженого до резервуарів порту в кінці серпня через те, що паливо нібито не відповідає стандартам Євро-5, і тому не може бути допущене на митну територію України. Цікаво, що директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн, заявив, що якість палива задовільна та дії Енергетичної митниці безпідставні.
Отже, причетність Черкасського до "справ" Піковського пояснюють тим, що за часів роботи на Київській регіональній митниці першим заступником Черкасський був у курсі всіх домовленостей Піковського щодо схем та роботи "окремо визначених компаній" на митниці.
Не менш цікавою особою є Олександр Гаврилюк. Він уже понад два роки займає посаду заступника начальника Київської митниці ДФС. Проте до цього фігурував у низці "контрабандних скандалів" на кількох митних пунктах в Одеській області у 2014-2015 роках. Через те активісти "Ресурсний центр ініціатив громади" влаштовували мітинг і вимагали у керівника Романа Насирова люструвати Олександра Гаврилюка, проте з цього нічого не вийшло.
Ще один заступник начальника Київської митниці ДФС Кастітіс Панкявічюс тримає у своєму автопарку, окрім іномарок, ЗАЗ-968 та причіп. Він народився 15 липня 1967 року в селі Старе Бориспільського району Київської області. Свою трудову діяльність почав у 1993 році. Із 2015 року займає посаду заступника начальника Київської митниці ДФС.
Наступний заступник - Олексій Проскурін - також займає цю посаду з 2015 року. Він почав працювати в структурі ДФС з 1998 року. Має лише три квартири та один автомобіль.
Юрій Літовка є начальником управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії і водночас заступником начальника Київської митниці ДФС. За декларацією у нього лише дві квартири.
Кожен із вище перелічених осіб мають свої обов'язки. Юрій Літовка – відповідає за управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії та відділ чергових.
Управління матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури, управління організації митного контролю, оформлення та митний пост "Аеропорт Бориспіль" лежать на плечах Олексія Проскуріна.
Любитель "Запорожців" Панкявічюс відповідає лише за відділ митної статистики та відділ інформаційних технологій.
Зірка "контрабандних скандалів" Гаврилюк тримає у свої руках Митний пост "Західний", "Східний", "Спеціалізований", "Південний", а також управління адміністрування митних платежів та митно-тарифного релюгулювання і відділ управління ризиками. Також варто зазначити, що правоохоронці в серпні цього року викрили митника поста "Спеціалізований", який вимагав 450 доларів хабара від громадянина України за організацію безперешкодного митного оформлення іномарки.
Кандидат наук із державного управління Черкасський тримає у своїх руках Відділ організації роботи, Сектор охорони державної таємниці, технічного та криптографічного захисту інформації, Відділ по роботі з персоналом, Управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності, Юридичний відділ і Сектор розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації.
Проте, незважаючи на керівництво, яке далеко не є ідеальним, робота йде, а податки до бюджету сплачуються. Робота структури реалізується на таких митних постах "Аеропорт Бориспіль", "Спеціалізований", "Західний", "Південний" та "Східний". І протягом 2018 року Київська митниця ДФС перерахувала до державного бюджету України митних податків на загальну суму 51,4 млрд грн. Із області за рік підприємці вивезли найбільше: розпиляні лісоматеріали 29,87 тис тонн, паливної деревини 52,44 тис тонн, бутлі, пляшки 10,15 тис тонн, кондитерські вироби 3,65 тис тонн та нафтопродукти 10,21 тис тонн. У свою чергу найбільші країни експорту в 2018 році за ваговими показниками були Білорусь 94,12 тис тонн, Молдова 9014 тис тонн та Росія 72,34 тис тонн.
Щодо ставки вивізного мита у 2019 році, вона у порівнянні з минулим роком не змінилася. Основні товари з цього списку: велика рогата худоба домашніх видів, крім чистопородних (чистокровних) племінних тварин, мито становить 10% відсотків від митної вартості, необроблене хутро – 20%, насіння соняшника, льону та рижію 10 %, брухт кольорових металів та напівфабрикати з їх використанням 15%, природний газ 35% та мито на відходи й брухт чорних металів, яке становить 28 євро за тонну.
Станом на сьогоднішній день Київська митниця ДФС стоїть на порозі змін. 2 жовтня 2019 року Кабінет Міністрів затвердив нову територіальну структуру Державної митної служби, яка передбачає те, що Житомирська, Київська, Київська міська та Черкаська митниці ДФС об’єднаються в єдину Київську митницю Держмитслужби. Не виключено, що за цю структуру розпочнеться жорстка боротьба - на митні теми хочуть сісти всі...
Читати "Моя Київщина" у Facebook