#

Золоті тарифи: як монополіст із Білої Церкви знову підійматиме ціну на воду

20.09.2021 08:00
Золоті тарифи: як монополіст із Білої Церкви знову підійматиме ціну на воду

"Білоцерківвода", яка є монополістом у галузі водопостачання та водовідведення в найбільшому місті Київщини, уже підготувала жителям Білої Церкви новорічний подарунок – збільшення тарифу на 20%. Про нахабні дії цієї компанії, що має стосунок до екснардепа Володимира Полочанінова та скандального лідера ОПЗЖ Юрія Бойка, читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Як відомо, попереднє подорожчання ціни на воду в Білій Церкві відбулося з 1 січня 2021 року. І ось не минуло і року, як "Білоцерківвода" анонсує наступне.

Пояснення традиційне – збільшення витрат на проведення ремонтних робіт, збільшення мінімальної зарплати, здорожчення енергоносіїв тощо.

Зараз абоненти сплачують за воду за такими тарифами:

– 15,16 грн за 1 кв м (із ПДВ);

Послуги водовідведення – 19,08 грн за 1 м кв (із ПДВ).

Разом: 34,24 грн (із ПДВ).

Новий тариф на воду та водовідведення становитиме 39, 60 грн (із ПДВ).

Варто зазначити, що в найбільшому місті Київської області тариф на воду, м’яко  кажучи, кусається. Він більший ніж у Броварах – там за 1 куб водопостачання та водовідведення сплачують 29,08 грн. В Ірпені за аналогічні послуги платять 31,16 грн. Якщо ж говорити про міста з майже однаковою з Білою Церквою кількістю населення, то різниця більш ніж очевидна: Луцьк – 24,49 грн, Кременчук – 27,24 грн, Чернігів – 28,09 грн, Житомир – 29,44 грн. Отже, пояснення очільниці підприємства Тетяни Бойко, що тариф залежить від кількості абонентів, не зовсім коректне.

Окремим є питання якості води. Її не рекомендується пити без кип’ятіння чи фільтрації. Чи можна називати таку воду питною? За хімічними показниками, можливо, й так. А от за смаковими якостями та запахом вона значно гірша за воду, яку споживають у Луцьку, Чернігові та Житомирі.

Чому ж білоцерківці мають сплачувати більше?

Штучно завищені тарифи це лише один з мінусів концесіонера. До цього ще варто додати скарги підприємців та голів ОСББ на неправомірну поведінку "Білоцерківводи".

Як розповів "Моїй Київщині" один із білоцерківських підприємців, концесіонер більш всього намагається задавати перевірками харчовий та автомийний бізнес. Багатьох підприємців постійні шоу з боку "Білоцерківводи" змусили зробити власні свердловини та укласти договори з асенізаторськими компаніями, що значно вплинуло на собівартість товарів та послуг.

Утім, є і протилежні приклади. Так, на бульварі Олександрійський, на території пам’ятки архітектури "Стара пошта"  комплексу будівель, де зупинявся сам Тарас Шевченко, близько року пропрацювала мийка самообслуговування, у якої не було жодної належної документації на очисні споруди.

Це питання неодноразово на сесіях Білоцерківської міської ради 7 скликання піднімав депутат Володимир Бабенко. І лише через шквал депутатських звернень мийку було закрито. Щодо ОСББ, то "Білоцерківвода" зобов’язала всі кооперативи та обєднання співвласників установити загальнобудинкові лічильники. Але не зважаючи на те, що всі мешканці цих об’єднань перевірили свої лічильники, різниця між показниками абонентів та загальнобудинковим засобом обліку – разюча. От і розкидають ОСББ цю різницю між всіма споживачами будинків. Таким чином, прибутки "Білоцерківводи" зростають. А вирішувати, де ж "протікає" і чому в застарілій системі шалені втрати – не треба.

Не надто обтяжливими для "Білоцерківводи" є і концесійні платежі до міського бюджету. За останні чотири роки щорічний платіж становить близько 4 млн грн. Собі в кишені власники кладуть щорічно сотні мільйонів гривень.

Фокус полягає і в тому, що ці 4 мільйони платежу йдуть на реконструкцію мереж. Це при тому, що за концесійним договором усі мережі та обладнання має ремонтувати концесіонер. Але ж ні – місто допоможе. Отже, умови для ведення бізнесу просто надчудові!

Риторичне питання –чому білоцерківська місцева влада така лояльна до концесіонера-монополіста?

Однією із причин є залежність міського голови Білої Церкви Геннадія Дикого від фракції ОПЗЖ в Білоцерківській міській раді. Адже саме завдяки їй він отримав омріяну контрольовану більшість. Нагадаємо читачам, що пов’язаними особами з ТОВ "Білоцерківвода" є очільники інвестиційного фонду "Титан", які мають чимало спільних справ із лідером ОПЗЖ – олігархом Юрієм Бойком.

Питання – чому в нашій країні монополісти можуть собі дозволити знущатися над споживачами? По-перше, це млява діяльність Антимонопольного комітету, який, штрафуючи великих монополістів, завчасно знає, що всі ці приписи будуть оскаржені в судах. По-друге, лояльне ставлення держави до монополій. Адже діяльність кожного монополіста лобіюється в високих кабінетах Банкової. На жаль, "Білоцерківвода" не є тут винятком…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Варя Дороган
журналістка