#

На старті: що чекати від нового політичного сезону на Київщині

05.09.2017 10:10
На старті: що чекати від нового політичного сезону на Київщині

На Київщину очікує гаряча осінь. Столичний регіон - на порозі чергового загострення конфлікту між гілками влади – пропрезидентською Київською ОДА та Київоблрадою і місцевими радами

Сьогодні відбудеться перше засідання Київської обласної ради. За цим заходом криються досить серйозні протистояння як всередині цього органу, так і на політичному ТОП-рівні.  Зокрема, це стосується і Верховної Ради. За інформацією «Моєї Київщини», у високих кабінетах активно шукають механізм позбавлення нардепа-втікача Олександра Онищенка депутатського мандату. Що це означає? По-перше, появу вакантного виборчого округу № 93, де, імовірно, президентська вертикаль виставить свого кандидата. По-друге, в районах, які входять до округу Онищенка - Богуславському, Кагарлицькому, Миронівському, Рокитнянському та місті Переяслав-Хмельницький – варто очікувати серйозні кадрові зміни. Першою "ластівкою" заради взяття під контроль цього округу представниками команди президента Петра Порошенка, судячи з усього, стало звільнення голови Кагарлицької РДА Віктора Коляди.

Цікаві політичні маневри очікують від ще одного мажоритарника Сергія Міщенка, який після поневірянь у фракції БПП минулого року, знову став позафракційним. Подейкують, що зараз Міщенко робить рух до Юлії Тимошенко, сподіваючись на те, що підтримка «Батьківщини» дасть йому змогу втримати позиції на своєму окрузі.

Самостійну гру на Київщині розпочинає "УДАР". Охолодження стосунків мера Києва Віталія Кличка та Банкової, в особі одіозного Ігоря Кононенка вже призвела до активізації партбудівних рухів у столиці. "Ударівці" подумують відновити партійні осередки і на Київщині.

А от у президентської команди в столичному регіоні ситуація стрімко погіршується. Не в останню чергу через недалекоглядні дії голови КОДА Олександра Горгана, та згаданого вище Ігоря Кононенка, який очолює обласний осередок БПП.  Відсутність готовності до дискусій та компромісів з боку цих двох осіб, призвело до консолідації як на обласному так і на районному рівнях майже всіх місцевих "еліт". В результаті, позиції опозиційної "Батьківщини" в Київській області протягом останнього року лише посилюються. У її фарватері опинилися "УКРОП", "радикали" Ляшка і "Самопоміч". Дійшло до того, що навіть пропрезидентський проект "Наш край" зараз став зовсім навіть непрезидентським…

У чому причини таких неприємних для влади метаморфоз? Варто нагади, що у 2015 році виборами до Київоблради займався тодішній перший заступник голови КОДА Лев Парцхаладзе. Який при потуранні свого очільника Володимира Шандри віддав на відкуп низку депутатських місць в облраді. В результаті БПП так і не змогло взяти там контроль над ситуацією. По-друге, до ще більшої конфронтації призвели дії нинішніх керівників області. Замість того, щоб стабілізувати ситуацію, пішовши на деякі поступки, Київщину стрясають скандали. Як результат, місцевим доводиться об’єднуватися. В результаті, протягом літа ми побачили відверті антипрезидентські рішення Київської облради та Білоцерківської міськради, щодо законодавчого забезпечення імпічменту президента. Ніби, ініціатива й правильна: подібний закон потрібен, але знаючи наші українські політичні реалії, цей крок не може не бути сприйняти Банковою як "дружній".

При цьому, переламування "через коліно", як-то призначення Олександра Туренка на голову Бориспільської РДА та поява на його місці одіозного Івана Рудяка лише посилює негатив до влади. Вже зараз на Київщині багато хто обговорює необхідність відставки Олександра Горгана з посади губернатора Київської області. Можливо, це було б правильним рішенням, адже стає очевидним, що одіозний Горган нездатен стабілізувати ситуацію. "Завдячуючи" його діям, сподіватися президентській силі на перемогу у виборах до ОТГ, які відбудуться вже в жовтні, не варто. І далі може бути тільки гірше. Але схоже, президенту подобаються силові, хай і безглузді, методи своїх підопічних.

Антон Болбочан, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook