#

Начальник Білоцерківської поліції Михайло Пелех: Усі згуртовані заради однієї спільної мети – нашої перемоги

29.06.2022 14:51
Начальник Білоцерківської поліції Михайло Пелех: Усі згуртовані заради однієї спільної мети – нашої перемоги
Михайло Пелех

Про криміногенну ситуацію на півдні Київської області, участь поліцейських з Білої Церкви у боях проти рашистів «Моя Київщина» поспілкувалася з полковником поліції, начальником Білоцерківського РВНП Михайлом Пелехом.

- Нещодавно поліцейські офіцери громади (ПОГ) відсвяткували своє професійне свято і день створення служби. Як за рік роботи проявили себе офіцери громад, зокрема під час бойових дій на Київщині? 

- За рік поліцейські офіцери громади зарекомендували себе з позитивної сторони, довіра населення значно підвищилась, адже поліцейський перебуває в громаді 24/7. Всього 12 ПОГ у 7 громадах: Білоцерківська, Фурсівська, Гребінківська, Узинська, Маловільшанська, Медвинська та Тетіївська. Поліцейські офіцери громади забезпечені новими сучасними автомобілями, тому вони мобільні, що дозволяє миттєво реагувати на заяви та повідомлення громадян.

Стосовно діяльності під час воєнного стану, вони кожні 3 години об’їжджають території громади для забезпечення правопорядку та законності, адже деякі з  людей тимчасово виїхали за кордон та інші регіони країни. Поліцейські постійно виявляють підозрілих осіб та доставляють їх до Білоцерківське РУП для перевірки, адже поліцейські знають кожну будівлю та його мешканця і приділяють їм максимум уваги, спілкуючись та турбуючись про їхню безпеку.

- Яка наразі кількість поліцейських Білоцерківського району задіяна у бойових діях? 

- У Білоцерківському районі бойових дій немає, але на сьогоднішній день несуть службу 650 поліцейських Білоцерківського районного управління поліції. Щотижня на допомогу Бучанському районному управлінні поліції направляється 10 слідчо-оперативних груп, групи сектору реагування патрульної поліції в загальній кількості близько 30 правоохоронців для фіксації злочинів російської федерації.

- Як з кінця лютого змінилась криміногенна ситуація. Цікавить яких злочинів побільшало, зокрема відносно шахрайських дій? 

- З початку війни кількість злочинів всіх категорій зменшилась. Це обумовлюється посиленими заходами безпеки. Для охорони публічного порядку організовані спільні патрулювання з добровольчими формуваннями територіальних громад. Крім того, поліцейські регулярно чергують на блокпостах, перевіряючи підозрілі транспортні засоби та учасників дорожнього руху.

Введення комендантської години також дає свої позитивні зрушення у цьому напрямку і запобігає скоєнню кримінальних і адміністративних правопорушень. Щодо категорії шахрайств, також значно спостерігається зменшення таких кримінальних правопорушень. Якщо за січень-лютий 2022 року слідчі зареєстрували та розслідують 19 шахрайств, то за березень та квітень, тобто під час воєнного стану, за такий самий період зареєстрували та розслідують 7 шахрайств. Спостерігаємо зниження таких неправомірних дій більш ніж вдвічі.

Зниження шахрайств безумовно пов’язане з виїздом людей за кордон або у інші регіони. Крім цього у багатьох громадян зменшилась потреба у придбанні товарів певної категорії або змінились їхні цінності та погляди. Але розслаблятися не потрібно, адже шахраї вигадують нові схеми в умовах війни, такі як виїзд із зони проведення дій за готівку, оренда неіснуючих осель в західних регіонах України, псевдоволонтерство чи продаж непридатної амуніції для захисників. Тому звертаюсь до всіх громадян бути обережними, користуватися послугами післясплати, не повідомляти даних своїх банківських карток та купувати товари лише на офіційних перевірених сайтах. Проте профілактична робота та оперативні заходи задля зменшення такої категорії кримінальних правопорушень проводяться систематично, як під час безпосереднього спілкування з громадянами на місці, так і в соціальній мережі на офіційних ресурсах Білоцерківського районного управління поліції.

- Яка в районі ситуація із нетверезими водіями і вилученням авто?

- Вражає той факт, що нетверезих кермувальників з початку наступу агресора збільшилося. Можливо, вони таким чином заспокоюють нервову систему, але це їх не виправдовує і кожен такий водій буде відповідати за свої вчинки у суді. Правило для всіх одне: випив - за кермо не сідай! Так, в період з початку року поліцейські Білоцерківського районного управління поліції задокументували 503 водіїв у стані сп’яніння за ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з яких 415 виявили з 24 лютого 2022 року. Всі транспортні засоби вилучені і подальшу долю їх вирішують у суді. Нагадаю, що мінімальний штраф за нетверезе керування складає 17 тис. гривень, крім того за скоєння такого правопорушення вперше, водія позбавляють права керування на рік.

- Наскільки із початком війни зросла інтенсивність тренувань із самооборони, застосування різних видів зброї та вибухотехнічних пристроїв для забезпечення безпеки та захисту громадян під час воєнного стану? 

- До початку війни такі навчання проводились 4 рази у місяць, під час війни такі навчання проводяться 6 разів на місяць, тобто кількість тренувань зросла на 50%. Інструктори з особистої безпеки щоразу проводять заняття та інструктажі з самооборони та демонструють прийоми рукопашного бою. Крім того варто зазначити, що у довоєнний період тренування проводив один інструктор, а з початком війни наші лави тренерів поповнив молодий фахівець, який пройшов відповідний конкурс та закінчив першопочаткову підготовку. Крім того, заняття також проводив начальник відділу професійного навчання Управління кадрового забезпечення ГУНП в Київській області Андрій Глянько.

- Курсанти, які прибули на навчання, скільки саме проходять стажування і за якими напрямками діяльності? 

- 43 курсанти, які прибули на ознайомчу практику з Національної академії внутрішніх справ до Білоцерківського районного управління поліції упродовж тижня ознайомлювались з особливостями напрямку майбутньої професії. Першокурсники здобули практичні вміння та вдосконалили отримані знання у сфері превентивної діяльності. Поліцейські з початку війни працюють у посиленому режимі несення служби, без зволікань та роздумів захищаючи людей. Адже сьогодні кожен українець воліє жити на мирній землі. Дякую кожному працівнику поліції за сміливість і відданість та готовність прийти на допомогу у будь-яку хвилину. Всі згуртовані заради однієї спільної мети – нашої Перемоги. Віримо і неодмінно переможемо!

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка