#

Начальник Таращанської поліції Олександр Ковальчук: завжди треба пам’ятати, що лише разом ми – сила!

01.03.2023 08:15
Начальник Таращанської поліції Олександр Ковальчук: завжди треба пам’ятати, що лише разом ми – сила!
Олександр Ковальчук

Про те, як працює поліція Таращанської та Медвинської громад в умовах війни «Моя Київщина» дізналась в начальника відділення поліції  №2 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, майора поліції Олександра Ковальчука.

- Як змінилась криміногенна ситуація з початку повномасштабного вторгнення з боку рф на територію України? Яких злочинів побільшало?

- Якщо порівнювати показники 2021 року та 2022 року, то в останньому кількість зареєстрованих злочинів стала меншою: 397 проти 511. Я думаю, що люди, усвідомлюючи ту ситуацію, яка зараз в країні не йдуть на ті кримінальні вчинки, які могли собі дозволити до повномасштабного вторгнення. Люди намагаються єднатися, допомагають Збройним силам України, добровольцям і волонтерам. Щодо крадіжок, - їх поменшало, а розбійних нападів та вбивств не допущено.

- Які найпоширеніші злочини на території Таращанської ОТГ?

- Найбільш поширеними на території Таращанської та Медвинської територіальних громад, являються ті злочини, що вчиняються на побутовому ґрунті, а саме нанесення тілесних ушкоджень. В основному нанесення тілесних ушкоджень відбувається по причині вживання в надмірних дозах алкоголю. Такий тип правопорушень є хуліганством. Міри приймаються відповідно до адміністративного та кримінального кодексів України.

- Яка ситуація з наркзлочинами та наркозбутом на території громади?

- Так, на території Таращанської та Медвинської територіальних громад є такі злочини, як зберігання наркотичних речовин. Наркозбувачів у 2022 році ми не зафіксували та ще не притягнули таких осіб до відповідальності, але оперативний підрозділ Білоцерківського управління поліції Київщини в посиленому варіанті несення служби працює над виявленням таких фактів. Звичайно, осіб, які зберігають наркотичні речовини притягують до відповідальності та їх злочини документуються в результаті проведення відповідної експертизи.

- Яка безпекова ситуація на дорогах.  Чи зросла кількість ДТП?

- Ситуація фактично не змінилася з відключенням енергопостачання, але так як у зв’язку із повномасштабним вторгненням ворога в лютому 2022 року майже весь потік транспорту рухався через Таращанську і Медвинську територіальні громади, відповідно інтенсивність руху була збільшена, що і призвело до зростання кількості ДТП на дорогах. Мова йде про звичайні так звані “стукани”. Відповідно на постійній основі у нас збільшені групи реагування патрульної поліції, залучені додаткові автопатрулі, котрі попереджають водіїв про ті аварійні ділянки, що є на шляху.

- Розкажіть про безпековий проєкт «Поліцейський офіцер громади». Скільки наразі налічується станцій та офіцерів?

- Цей проєкт я вважаю досить потужним, зокрема тому, що сам мав за честь працювати дільничним інспектором поліції свого часу. Перевагою проєкту офіцера громади вбачаю в тому, що людина має можливість працювати там де проживає, співпрацювати зі своїми односельчанами та надавати допомогу на постійній основі. На сьогоднішній день на території Медвинської ТГ працює один офіцер громади, якому придбали житловий будинок та автомобіль для несення служби. З приводу Таращанської ОТГ, то поліцейські після участі в конкурсі будуть направлені на подальше навчання. Надалі також планується відкриття поліцейської станції офіцера громади в селі Лука. Загалом, відносно проєкту є порозуміння між депутатським корпусом та Медвинським головою, тобто територіальна громада надає відповідне фінансування.

- Як місцева влада впроваджує програму «Безпечна Київщина» щодо встановлення камер відеоспостереження? Яку кількість камер наразі вже встановлено та яка необхідна кількість, щоб закрити потреби?

- Вже на сьогодні в Таращанській ОТГ встановлено та працює 21 камера відеоспостереження, що підключені до єдиної платформи  “Безпечна Київщина”. З них 9 номерних, решта - оглядових. Відмічу, що з головою Таращанської ОТГ провели робочу зустріч для аналізу, чи є потреба в встановленні додаткових камер. Це питання було висвітлено ще на грудневій сесії 2022 року. Після її проведення, депутати запросили сформувати проєкт кошторису для виділення необхідної суми на їх встановлення. Відповідно, ми з представниками “Безпечної Київщини” здійснили аналіз і провели відповідний  розрахунок. Так дійшли висновку, що на території громади потрібно встановити додатково 30 камер відеонагляду.

- Чи спостерігається некомплект штату? Чи хтось із працівників бере участь у бойових діях?

- Найбільша проблема є з дільничними офіцерами поліції, а також із кадрами у секторі реагування патрульної поліції та помічниками чергових. Тому в бойових діях ніхто з працівників поліції даного регіону службу не несе. Але хочу зазначити, що з початком повномасштабного вторгнення рф, працівники поліції Таращі та Білоцерківського управління поліції надавали практичну допомогу з документуванням злочинів, які були вчинені на території Макарівського та Бучанського районів. Виїздили на місця слідчі та оперативники, групи реагування патрульної поліції та дільничні офіцери поліції, які чергували потижнево.

- Наскільки зросла з початком війни  інтенсивність тренувань та навчань особового складу?

- Поліцейський має стояти на захисті громадян кожного дня і має бути завжди в тій фізичній підготовці, яка у разі необхідності може його підтримати в ситуації по захисту громадянина. Звичайно у нас є щотижневий графік по проведенню тренувань, як по фізичній підготовці, так і тренувань зі зброєю, яка в них знаходиться. Також  підкріплюємо знання по нормативно-правовій базі.

- Чи є поліцейські, які перевелись на службу з окупованих територій?

- Так, є поліцейські з окупованих територій. До нашого штату приєднався один працівник, який працює помічником чергового. Також один працівник пройшов конкурс поліцейського офіцера громади, який вже мав можливість придбати житло на території обслуговування Таращанського відділення поліції Київщини, де наразі вже проживає з родиною. Загалом в питанні житла ми готові надавати допомогу. 

- Що ви, як очільник поліції Таращі, можете порекомендувати жителям вашої громади?

- Вважаю доцільним нагадати громаді про необхідність дотримання тих обмежень, які були визначені відповідними законами під час воєнного стану. Це стосується світломаскування, дотримання комендантської години та інше. Завжди дбайте про себе, не забувайте, що вдома на вас чекають. Памятайте, лише разом ми – сила!

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Вікторія Салаєва
журналістка