Найбільші платники податків Київщини: ТОВ "Фармацевтичний завод "Біофарма"
"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, які покликані познайомити читачів з підприємствами столичного регіону, що вносять найбільше коштів до бюджету Київської області. Одним із таких є ТОВ "Фармацевтичний завод "Біофарма", яке спеціалізується на розробці та виробництві інноваційних високотехнологічних препаратів з донорської крові людини
Фармацевтична компанія "Біофарма" має доволі давню та цікаву історію, яка тягнеться з далекого 1895 року, коли була створена лабораторія, і аж до сьогоднішнього дня. Але ключова подія сталася у 2014 році, коли в Білій Церкві запустилася перша черга біофармацевтичного науково-виробничого комплексу, який спроектувала німецька інжинерингова компанія Linde Engineering. А через рік у червні відбулося офіційне відкриття новітнього комплексу Biopharma. Тоді на урочисту церемонію приїхали міністр охорони здоров'я України, голова Київської обласної державної адміністрації й навіть гості із-за кордону: посол Канади, представники посольства США та інших країн. Але варто нагадати, що сама компанія "Біофарма" виникла у 60-х роках – після відокремлення виробничого майданчика від Українського інституту епідеміології та мікробіології.
"Біофарма" у своєму роді є унікальною, бо займається розробкою та виробництвом інноваційних високотехнологічних препаратів з донорської крові людини, рекомбінантних препаратів, препаратів на основі споротворних бактерій.
Також йде постійна розробка нових лікарських засобів з новими терапевтичними можливостями, які надають якісний результат при лікуванні, а також є доступними для пересічних українців. На сьогоднішній день компанія виробляє продукцію у трьох таких категоріях:
- рецептурні препарати (з плазми донорської крові людини, рекомбінантні препарати, пробіотики та препарати на основі споротворних бактерій, препарати з органічної сировини, препарати з рослинної сировини, гормональні препарати);
- дієтичні добавки;
- безрецептурні препарати (краплі назальні, спреї).
Близько чотирьох разів на рік ТОВ "Фармацевтичний завод "Біофарма" проходить перевірку в іноземних та українських аудиторів, що дозволяє підтримувати високу якість сировини, з якої виробляються ліки, і вже готової продукції.
Власником фармацевтичної компанії "Біофарма" є олігарх, власник K.Fund, а також депутат п’яти скликань Василь Хмельницький, а управління здійснює колишній міністр економіки уряду Азарова Костянтин Єфіменко, який у 2015 році балотувався в мери Білої Церкви, але потерпів фіаско.
Основна країна, в яку підприємство постачає продукцію - це Індія. В цьому регіоні українська компанія займає близько 3% від усього ринку. Але в загальному продукція постачається у 36 країн світу, зокрема в Ліван, Єгипет, Узбекистан, Білорусь, Казахстан, Туркменістан, Киргизстан, Грузію, Чилі, Молдову, Уганду, Колумбію, Гондурас та інші.
Водночас, як зазначали експерти, продукції, яку експортує "Біофарма", не вистачає в Україні, але віддавати ті ж самі препарати за межі України Хмельницькому, вочевидь, значно вигідніше. До того ж фармкомпанія олігарха потроху монополізує сферу виготовлення препаратів в Україні.
На заводі увесь час триває оптимізація і автоматизація процесу виробництва. Зараз на "Біофармі" працює близько 500 осіб, а щороку підприємство випускає близько 20 млн упаковок різних препаратів.
Також варто зазначити, що ТОВ "Фармацевтичний завод "Біофарма" у місті Біла Церква є одним із найбільших платників податків. У 2017 році до бюджету міста підприємство заплатило 100 млн грн, в а 2018 році дещо більше – 150 млн грн.
У найближчому майбутньому товариство ставить перед собою доволі амбітні цілі, а саме планує відкрити Бактеріологічний інститут для розробки вакцин, побудувати притулок для вакцинації населення, поширити знання про причини захворювань і способи їх лікування серед населення за допомогою публічних читань, курсів санітарної підготовки і брошур, та допомогти урядовим і громадським установам боротися з хворобами.
Довідково: ТОВ "Фармацевтичний завод "Біофарма" знаходиться за адресою Київська область, Білоцерківський район, місто Біла Церква, вулиця Київська, 37.
Єва Басіста, "Моя Київщина"
Читати "Моя Київщина" у Facebook