#

Народний депутат Олександр Горобець: швидко питання відбудови Київщини, на жаль, не вирішиться

29.12.2022 09:39
Народний депутат Олександр Горобець: швидко питання відбудови Київщини, на жаль, не вирішиться
Олександр Горобець

Про ситуацію в Приірпінні «Моя Київщина» поспілкувалася з нардепом-мажоритарником від «Слуги народу» Олександром Горобцем, членом Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

- Окресліть нагальні проблеми жителів Вашого округу та шляхи їх урегулювання.

- Київщина наразі має такі ж проблеми, як і вся країна – ми працюємо над стабілізацією в енергетичній сфері. Особливих зусиль доклав для реалізації проєкту з монтажу та введення в експлуатацію енергетичної турбіни потужністю в 1 мегаватт в Ірпені. Цей проєкт в сучасних реаліях є надзвичайно важливим для кожного мешканця міста.

Крім того, Київська область значною мірою постраждала внаслідок російського наступу на початку повномасштабної війни, тому проблеми у людей відповідні.

В першу чергу мова про пошкодження та руйнування житла. На жаль, панацеї та способу швидкого вирішення цих проблем немає.

Як депутат я допомагаю з відбудовою та ремонтом пошкодженого житла. В основному це багатоповерхівки в місті-герої Ірпінь та інших населених пунктах мого округу. Також допомагаю жителям приватного сектору, але там поки що меншій кількості людей вдалося допомогти.

Брав участь у реалізації проектів зі створення модульних містечок для людей, які втратили житло. Зараз опікуюся їх забезпеченням електроенергією та, відповідно, теплом.

Ще одним напрямком моєї роботи є відбудова зруйнованих дитячих закладів освіти.

Швидко питання відбудови, на жаль, не вирішиться, тому що для цього потрібні фінанси та робочі руки. І те, і інше в Україні зараз в дефіциті. Але ми стабільно працюємо, поступово завершуючи роботи на одних об'єктах та переходячи до інших.

- Якими є результати Вашої діяльності на гуманітарному фронті?

- В березні, квітні, травні та червні гуманітарні вантажі були доставлені до всіх ОТГ, за які я відповідаю. Серед доставленого  – продуктові набори, медикаменти, медтехніка, засоби гігієни, медичні засоби для людей з інвалідністю, дитяче харчування, одяг. Окремий напрямок роботи – це забезпечення медикаментами великого медичного закладу КНП «Ірпінська ЦМЛ».

Цифри по гуманітарці дати не можу, оскільки робота велася і ведеться з багатьма фондами. Київщина отримала тисячі тон гуманітарної допомоги. І тут одразу прошу не приписувати все мені – це результат роботи багатьох людей. Я брав участь і допомагав, як міг.

Також була допомога військовим. І там менше гуманітарний фронт, а більше – військовий та подвійного призначення. Зокрема, мова про бронежилети, каски, військові аптечки, зброю.

Точну кількість назвати не можу, але тих самих бронежилетів і касок були сотні, якщо не тисячі – збирали і везли все, що могли.

Щодо зброї – брав участь у вирішенні питання доставки зброї по громадах для ТрО. Детальніше розповідати не можу.

- Чи допомагаєте Ви як нардеп внутрішньо переміщеним особам, якщо так, то яким чином?

- Допомога ВПО надається в співпраці з Мінреінтеграції, ЮНІСЕФ та волонтерами. Переважно йдеться про надання гуманітарної допомоги, менше – про допомогу з розселенням, оскільки мій округ також постраждав від російського наступу, і тому житловий фонд у нас скоротився.

Щодо гуманітарної допомоги, то вона надається приблизно така сама, як була допомога постраждалим в березні-квітні-травні, коли ми привозили медицину, гігієну, дитяче харчування, одяг тощо.

Один з прикладів – нещодавно спільно з Мінреінтеграції та ЮНІСЕФ передали комплекти дитячого одягу для ВПО та дітей, які стоять на обліку в соціальній службі.

- Які важливі для країни в умовах воєнного стану законопроєкти варто якнайшвидше ухвалити, аби врятувати економіку?

- Країна – це дуже великий та складний механізм, і якщо говорити про екстрені заходи для порятунку економіки – це скоріше компетенція Кабінету Міністрів.

Скасування акцизів на паливо в перші місяці війни – екстрений, але необхідний захід. Скасування митних платежів та ПДВ для ввезення генераторів та цілої низки енергетичного обладнання – також екстрений захід.

Все це йде від уряду, а Верховна Рада адаптує законодавчу базу для необхідних термінових рішень.

Тому якщо говорити саме про те, чи можна ухвалити якийсь закон або пакет законів, щоб врятувати економіку в умовах війни – ні, це так не працює.

Зараз робота Верховної Ради України складається наполовину з того, що ми реагуємо на термінові виклики, а інша половина – це робота на довгострокову перспективу. Перш за все, це робота на євроінтеграцію.

Зокрема, Комітет з питань енергетики та ЖКП працює над тим, щоб наше законодавство в сфері атомної енергетики відповідало європейському. Також на одному з нещодавніх засідань Комітету ми розглядали законопроєкт, що стосується когенерації (тобто використання як електричної енергії, так і теплової, що виділяється під час генерації електрики) - в Європі це найбільш поширена практика, тому що це про енергоефективність та економію ресурсів.

Тому порятунок економіки в умовах воєнного стану – це в першу чергу робота уряду, і ми допомагаємо в цьому на всі 100%, як можемо. Наша робота – про довгострокову перспективу, і в цьому напрямку ми теж працюємо на максимум.

- Прокоментуйте Ваше звернення до Мінекології, щоб надати Коцюбинській селищній раді документи, на підставі яких створили розширили нацпарк Голосіївський за рахунок території Біличанського лісу.

- Я відреагував на звернення Коцюбинської селищної ради та надіслав відповідне депутатське звернення. Хтось побачив в цьому якісь неоднозначні кроки, але це лише депутатська діяльність.

Прикро, що із цього намагалися роздмухати скандал, але насправді такі спроби не є неочікуваними.

Київ – це мегаполіс, і ми спостерігаємо цілком логічний процес його розширення за рахунок оточуючих населених пунктів. Якісь населені пункти радо стають частиною столиці, а хтось навпаки намагається боротися за право самоврядування.

До того ж поруч – Буча та Ірпінь, у яких теж можуть бути і, я впевнений, є якісь свої прагнення.

Мене в цій ситуації намагаються приписати до "якоїсь зі сторін", хоча я цих іграх жодної участі не беру. Київ буде і далі рости, як я вже казав раніше. Не все буде відбуватися тихо і без проблем, але те що ми бачимо – це процес, який пережили багато міст по всьому світу.

Тому якщо ваше питання стосувалося того, чи подав я звернення через якісь свої інтереси або чи намагаюся я когось підтримувати – ні. Я просто виконую свою роботу, як депутат, і якщо до якоїсь боротьби я залучений, то це лише боротьба проти росії за можливість жити у вільній та незалежній Україні.

- Наскільки комфортно Вам працювати на окрузі разом із колегою по партії Андрієм Клочком? Чим зумовлена та яка результативність такої співпраці?

- Співпраця зумовлена досить давньою ідеєю, що депутати-списочники мають працювати так само, як і мажоритарники. Пану Андрію випало працювати на моєму окрузі.

Наскільки комфортно? Тут можу сказати просто – нормально, як з усіма колегами, з якими я конструктивно спілкуюся виключно в рамках виконання своєї роботи. Ми перетинаємося зазвичай хіба що на якихось публічних заходах, а спільних проектів у нас немає.

Після того, як пана Андрія направили також працювати на окрузі, за який я відповідаю, в мене не стало менше роботи, адже її завжди дуже багато і депутат-мажоритарник просто поступово виконує все, що може.

Тому про спільні результати тут не йдеться, а щодо своїх особистих результатів роботи, краще щоб кожен із нас розповідав самостійно – розповідати за пана Андрія про його діяльність я не буду.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст