#

Народний депутат України Олександр Горобець: Партнери з Австрії забезпечили теплом жителів Ірпеня

13.02.2023 20:00
Народний депутат України Олександр Горобець: Партнери з Австрії забезпечили теплом жителів Ірпеня
Фото з місця подій

На початку лютого в Ірпені було встановлено автономну інноваційну електростанцію завдяки якій школи, дитсадки, медустанови та інші об'єкти критичної інфраструктури міста матимуть безперебійне світлопостачання і тепло.

Проєкт був реалізований за координації голови енергетичного комітету парламенту Андрія Геруса австрійською компанією INNIO та авторизованим дистриб'ютором її газопоршневих електростанцій Jenbacher компанією ТОВ "КТС Інжиніринг" спільно з Ірпінською міською радою та за сприяння народного депутата України Олександра Горобця.

Як працює електростанція, чому саме в Ірпені і скільки коштував проєкт, "Моя Київщина" поцікавилась у Олександра Горобця, який безпосередньо займався його реалізацією. Як відомо, в його 95 округ входить місто Ірпінь, крім того, він працює в Комітеті з питань енергетики та ЖКП. Депутат зазначив:

Мова йде про газопоршневу контейнерну електростанцію Jenbacher від австрійської компанії INNIO. Її потужність складає 1 МВт, і цього вистачає для живлення котельні, що забезпечує теплом 70% міста, а також для забезпечення електроенергією об'єктів критичної інфраструктури - станція забезпечує потреби лікарні, школи та міської адміністрації. Вартість проєкту – 26 мільйонів гривень, але завдяки перемовинам української влади з австрійською компанією INNIO, її дистриб'ютором в Україні – KTS Engineering – та особисто президентом INNIO Олафом Берлієном, громада міста-героя Ірпеня отримала електростанцію абсолютно безкоштовно.

Принцип роботи станції аналогічний звичайному бензиновому або дизельному генератору – вона виробляє електроенергію, спалюючи газ. Відмінність полягає в тому, що станцію не потрібно заправляти, як генератор - вона підключається до газорозподільчої мережі міста, щоб безперервно мати доступ до палива та, відповідно, так само безперервно працювати. Олександр Горобець каже:

По-перше, Київщина – один із найпроблемніших регіонів в плані енергопостачання, а якщо казати про Ірпінь, то місто ще й постраждало внаслідок російського наступу та окупації на початку повномасштабного вторгнення. По-друге, 1 МВт – це, умовно, 200-500 побутових споживачів електроенергії, в залежності від часу доби. Тобто для живлення житлових будинків використовувати станцію було б надто дорого і неефективно.

Тому шукали варіант, де встановлення цієї електростанції принесе максимальну користь. Котельня, яка забезпечує теплом 70% міста Ірпінь, стала ключовим аргументом – потужності в 1 МВт як раз достатньо для її живлення, а залишку вистачає для забезпечення електроенергією об'єктів критичної інфраструктури, зокрема місцевої лікарні. Депутат підсумував:

Я дуже вдячний нашим партнерам із Австрії, тому що їх допомога істотно покращила ситуацію в місті та дозволила забезпечити тисячі людей теплом в цю складну зиму.

Зауважимо, у майбутньому в Україні планується створити мережу таких малих електростанцій потужністю від кількох сотень кіловат до десятків мегават. Це зменшить навантаження на енергосистему країни, яку зараз намагається зруйнувати ворог.

Також додамо, що народний депутат Олександр Горобець посів 28-ме місце у рейтингу ТОП-100 найвпливовіших людей Київщини у 2022 році. У Верховній Раді Олександр Горобець представляє інтереси виборців одного з ключових і найбільш постраждалих у результаті бойових дій округів Київщини – 95. Зокрема, у місті Ірпінь, що стало щитом на підступі росіян до столиці, зруйновано понад 70% інфраструктури.

Із початку повномасштабного вторгнення "слуга"-мажоритарник не сховався, як деякі його колеги, а продовжив працювати як у парламенті, так і на окрузі. Передусім допомагав із забезпеченням територіальної оборони та налагодив контакти з волонтерами й координував їх з органами місцевої влади.

Після деокупації Київської області депутат розпочав активно залучати до відбудови міжнародні організації, благодійні фонди тощо. За сприяння Горобця Польща надала конструкції для створення модульного містечка жителям Ірпеня, які залишилися без даху над головою.


Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст