#

Навмисно не придумаєш: рейдери на Київщині заради землі влаштували "фейкове" засідання сільради в магазині

31.08.2017 10:22
Навмисно не придумаєш: рейдери на Київщині заради землі влаштували "фейкове" засідання сільради в магазині

У невеликому селі на Київщині відбувається масштабне протистояння. Так, в Малому Букрині Миронівського району громада стала на захист свого сільського голови, якого місцеві латифундисти разом з частиною депутатського корпусу сільради намагаються незаконно усунути з посади і рейдерським способом захопити сільську раду

Варто почати з того, що голова сільської ради Малого Букрина, села, яке знаходиться на унікальних казацьких місцях поруч з заповідником "Трахтемирів", Василь Магас був обраний на цю посаду два роки тому. Одним з питань очільника не надто багатого села, яке було піднято першим, стало наповнення місцевого бюджету. Дуже швидко виявилося, що таке собі ПП "Коритищанське" понад 10 років обробляє майже 100 га земель запасу без відповідних документів. На прохання Магаса пояснити на якій підставі це підприємство веде свою діяльність та надати підтвердження правомірності своїх дій, "Коритищанське" в особі його директора Віктора Королевича та лояльної до нього групи депутатів розпочало безпрецедентну акцію.

Так, ця "бригада" в середині липня розпочала доволі оригінальну процедуру "імпічменту" сільського голови. Для початку вони розпочали збір підписів для висловлення недовіри Василю Магасу. При цьому застосовувався відвертий тиск на жителів села. Пайовикам, чиї землі знаходяться у користуванні "Коритищанського", пропонували вибір: або вони ставлять свій підпис під цим рішенням і отримують бонус у вигляді 10% орендної плати, а хто висловить підтримку Магасу, тому орендну плату, навпаки, обріжуть. Похилими та слабо зрячим малобукринцям взагалі підсовували пусті бланки, прикриваючись байкою про боротьбу проти встановлення вишки мобільного зв’язку. 

Далі стало ще веселіше: група депутатів разом з колишнім головою сільської ради Валентином Казнозієм провели своє власне засідання у... приміщенні сільського продмагазину. Тоді ж вони ухвалили рішення про відставку, поставивши під "документом" підроблену печатку. Спочатку свій підпис під цим папірцем поставив представник селищної виборчої комісії, але пізніше дав задню. Представник Миронівської територіальної виборчої комісії також відмовився підписувати цей "фейковий" документ.

 

Однак рейдери все ж таки домоглися зареєструвати своє рішення. Так, реєстратором цього рішення став представник сусідньої Богуславської РДА.

Чому саме Богуславської, а не Іванківської чи Броварської? Справа в тому, що до цієї історії, як розповідають місцеві жителі, причетний такий собі Гавриленко Петро Миколайович. Яким чином? А тим, що "Коритищанське" є засновником ще однієї компанії – "Лендком Центр", яка знаходиться у Житомирській області. Кінцевим бенефеціаром, тобто власником цієї компанії і є Гавриленко. Сам він проживає у Києві, але водночас є депутатом Богуславської районної ради. В минулому, до речі, Гавриленко був членом "Партії регіонів". Тепер же представляє "Партію промисловців і підприємців України". Вочевидь, що саме він допоміг компаньйону зареєструвати рішення про відсторонення Магаса від посади. А враховуючи його зв'язки у сусідньому районі, то й не дивно, що підпис ставив представник з Богуславщини.

Але повернімося до подій у Букрині. Після усіх цих махінацій селяни повстали проти свавілля депутатів і стали на захист законно обраного голови сільради. Адже "бригада" від "Коритищанського" намагалися рейдерським способом захопити приміщення сільської ради. Як наслідок, приїхала поліція і опечатала вхідні двері. Але на цьому розслідування й здулося. Ба більше, поліція навіть не знайшла складу злочину у незаконних діях депутатів.

По факту уся ця історія є нічим іншим, як прикладом банального рейдерства. Причому рейдерство з боку посадивих осіб, які на перше місце для себе вивиодять меркантильні інтереси. А інтереси села їм, як видно, "по цимбалам".

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook