#

Не тільки піар і маневри: що Микола Калашник встиг зробити за сто днів на Київщині

15.04.2025 08:06
Не тільки піар і маневри: що Микола Калашник встиг зробити за сто днів на Київщині
Микола Калашник

Микола Калашник керує Київською областю з 1 січня цього року. Про його діяльність читайте у матеріалі «Моєї Київщини»

11 березня Кабінет міністрів погодив призначення Калашника головою КОДА, а 24 березня Президент Володимир Зеленський своїм указом призначив його на посаду. Але де-факто Калашник очолює область з 1 січня, коли став виконувачем обов’язків голови Київської облдержадміністрації, а до того був першим заступником у свого попередника Руслана Кравченка. «Моя Київщина» проаналізувала, що новий керівник устиг зробити на посаді за перші сто днів. І за що вже встиг потрапити під прес критики.

З перших днів на посаді стало очевидним, що Калашник зосередився на питаннях забезпечення обороноздатності та на підтримці Збройних Сил України. Минулого року місцеві бюджети Київщини загалом спрямували на потреби армії понад 2,28 млрд. гривень. За ці кошти закуплено безпілотники, автомобілі, запчастини до них, засоби живлення та зв’язку, РЕБ-системи, засоби спеціального призначення. Як стало відомо «Моїй Київщині», цього року планується збільшити допомогу ще на 500 млн. гривень.

Окремою ділянкою роботи стало технічне забезпечення та розвитку Київського обласного центру підготовки громадян до національного спротиву. Завдання центру — підготовка цивільних до володіння військовими навичками. Передбачається, що Київщина стане пілотним регіоном, на базі якого проходитимуть навчання й представники інших областей. Цього року вже завершився перший базовий курс підготовки: майже 100 охочих протягом семи тижнів вивчали 17 напрямів. Найбільше часу відведено тактичній медицині, тактичній та вогневій підготовці, а також керуванню БпЛА. Крім того, до програми додано додаткові напрями: протидія ворожим ІПСО та військова англійська.

Правда, не обійшлося і без критичних шпильок. Голови громад та районних адміністрацій разом із головою області провели командно-штабні навчання, про що Калашник зробив допис у мережі «Фейсбук» та проілюстрував його фотозвітом. Дехто із громадян уздрів у цьому піар голови й іншого обласного чиновництва.

Калашник успадкував і вирішення питань відбудови. Внаслідок російської агресії в області зруйновано майже 30 тисяч об’єктів, особливо постраждало житло – багатоповерхівки і приватні садиби. У найбільш понівечених громадах рівень відбудови вже сягає від 51% до 81%. Голова КОДА постійно інспектує хід відновлення об’єктів. Як приклад - традиційними стали його виїзди спільно з представниками місцевої влади та підрядниками до Бородянської громади. Завдання там амбітне: відновити понад 60 багатоповерхівок, адмінбудівлі, школу й заклад культури.

Ще одна важлива сторінка – розвиток міжнародної співпраці. Цим займалися і попередники, але Калашник активізував процес. Зустрічі з іноземними делегаціями проводяться мало не щотижня. За 100 днів перебування Калашника на посаді підписано оновлену угоду про партнерство з регіоном Нижня Австрія та угоду про встановлення партнерських відносин між Київською ОДА та графством Бакінгемшир (Велика Британія).

У форматі щотижневих зустрічей на регіональній платформі «Діалог влади та бізнесу» триває обговорення з підприємцями нових можливостей, викликів та спільних проєктів. Також відбуваються робочі виїзди голови КОДА на підприємства для ознайомлення з умовами роботи компаній. Серед останніх візитів — індустріальні парки «Біла Церква» та «КИТ», «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед», Київський картонно-паперовий комбінат, РЕНУС ФРАЙТ ЛОГІСТИКС, комплекс із відвантаження цементу компанії CEMARK. Показово, що дохідна частина загального фонду обласного бюджету за січень-березень 2025 року виконана на 123,04%, понад плану надійшло майже 218,7 млн. гривень. То ж контакти з підприємствами – платниками податків, вочевидь, дають корисний результат. Нагадаємо: в області зареєстровано понад 222 тис. суб’єктів підприємництва, з яких 23 623 були створені лише торік.

Спільно з Міністерством розвитку громад та територій Київська облдержадміністрація починає реалізацію амбітних проєктів. Серед них – створення безбар`єрних маршрутів в усіх громадах Київщини. Йдеться про забезпечення елементами доступності до вулично-дорожньої мережі, громадського транспорту та усіх будівель різних форм власності, що зустрічаються на маршруті. Наразі розроблено 38 проєктів. У Славутичі та Бучі проєкти доступності та інклюзивності вже починають впроваджуватися у життя.

Ще один проєкт Київщини — створення сучасних урбан-парків у кожній громаді області. Урбан-парк включає сучасні рекреаційні простори, скейт-парк, велодоріжки, спортивні майданчики, зони відпочинку та інтерактивні майданчики. Київська ОДА також працює над стартом важливого проєкту під назвою «МедЧек». Він передбачає превентивні заходи, покращення якості медичних послуг та профілактику захворювань через своєчасне діагностування. Йдеться лише про один візит до сімейного лікаря зі здачею всіх аналізів та проведенням основних обстежень.

Залишається на контролі й підтримка внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні на Київщині діє 32 місця тимчасового проживання, що розраховані на 8,5 тис. людей. В області реалізовується цільова програма, що передбачає реконструкцію наявних приміщень, а також переобладнання нежитлових приміщень для тимчасового мешкання ВПО. Важливий проєкт реалізовується разом із Васильківською та Маріупольською громадами – планується будівництво соціального житла для 3 тис. осіб.

Щось почав, щось продовжує, що запланував зробити. За 100 днів на посаді результати у Миколи Калашника є. Але не варто зупинятися, адже до нього Київщиною, у тому числі під час війни, керували люди, яким вдалося досягнути непоганих показників. То ж логічно, що мешканці області порівнюватимуть його роботу зі здобутками попередників.   

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Макар Калюжний
журналіст