#

Новобудови Київщини: довгобуд Антона Мирончука "New York Towers" в Ірпені

12.04.2021 08:00
Новобудови Київщини: довгобуд Антона Мирончука "New York Towers" в Ірпені
Інсталяція ЖК

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує рубрику, у якій робить огляд новобудов столичної області. Сьогодні мова піде про житловий комплекс "New York Towers" в Ірпені, будівництво якого наразі заморожене. Чи відновиться колись, розбиралося наше видання.

Як виглядає житловий комплекс "New York Towers"?

Житловий комплекс "New York Towers", який позиціонується в сегменті комфорт-класу, розпочали будувати в південній частині міста Ірпінь на вулиці Університетська, 1 ще в 2016 році, коли замовник будівництва – карплюківський (і не лише) фаворит Антон Мирончук – оголосив про зведення масштабного ЖК на американський манер. Новий житловий масив мав би з’явитися практично на в’їзді в місто по Новоірпінській трасі (Р-30). Першочергово планувалося, що ЖК "New York Towers" буде складатися з двох 16-поверхових будинків, які на той час мали стати найвищими в Ірпені. Пізніше забудовник вирішив, що буде будувати три будинки – дві 16-поверхівки і одну багатосекційну 14-поверхівку. Зараз же йде мова про будівництво дев’яти будинків висотою від 12 до 24 поверхів, серед яких будуть три багатосекційних та шість односекційних споруд.


Інсталяція ЖК

Зауважимо, що всі будинки мали будуватися за монолітно-каркасною технологією з керамічної цегли. Споруди ЖК утеплені мінеральною ватою, водопостачання – централізоване. У будинках передбачене централізоване опалення від власної котельні, але лічильник тепла інвестори повинні будуть придбати за власний рахунок. Також інвестори самостійно робитимуть розведення комунікацій у квартирі.

Варто сказати, що в деяких плануваннях спальня кімната однієї квартири розташована поряд із санвузлом іншої, що може спричиняти дискомфорт, але у відділі продажів говорили: цегла – значно кращий матеріал за газоблок, тому звукоізоляційну стійкість міжквартирних стін гарантують. Також забудовник пропонує інвесторам встановлені броньовані двері українського виробництва та панорамні вікна VDS із двокамерним склопакетом і п’ятикамерним профілем.

Хто будує житловий комплекс в Ірпені?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником будівництва ЖК "New York Towers" є одіозний Антон Мирончук, девелопером та інвестором виступило не менш скандальне ТОВ "Орлан Інвест Груп" (ЄДРПОУ 38733894), генеральним підрядником – ТОВ "Смарт Універсал Груп". За даними фахівців Bildcontrol.ua, девелопер має податковий борг перед державним бюджетом у розмірі 225 тис грн.

Кінцевими бенефіціарами компанії-забудовника та ТОВ, що виступило генеральним підрядником, є Антон Мирончук та Тетяна Грищенко. ЗМІ повідомляли, що успішний старт у будівельному бізнесі було забезпечено зв’язками Мирончука з ексмером Ірпеня Володимиром Карплюком. Завдяки старанням останнього міська рада виділяла землі під будівництво житлових комплексів не завжди законно.

Нещодавно ми писали про ще один ЖК, який будувало "Орлан Інвест Груп" – "Олімп". Наразі зведення комплексу призупинено, а чи відновиться колись – відомо тільки власнику компанії Антону Мирончуку. Незабаром після цієї публікації Карплюк та Мирончук оголосили про заснування нової компанії "Молодість", яка буде добудовувати ЖК "Олімп". Зауважимо, що статутний капітал цього ТОВ 100 000 000 грн, однак перевірити, чи справді ці кошти є на рахунку товариства – неможливо. Поки що, ця карплюківсько-мирончуківська оборудка виглядає як чергова спроба залучити нових інвесторів. Можливо, схожу схему збираються провернути із ЖК "New York Towers".


Інсталяція ЖК

Чи законно будують ці багатоповерхівки?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, цільове призначення (для будівництва та експлуатації житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), а також для будівництва та експлуатування багатоквартирного будинку) земельних ділянок передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником. Як пояснюється в листі Держкомзему України від 27.12.2006 № 14-17-7 / 9942, у разі, якщо земельна ділянка була надана для використання об'єкта в рамках категорії "Землі житлової та громадської забудови" відповідно до ст. 19 Земельного кодексу України, але через якийсь час там був розміщений інший об'єкт з іншим цільовим призначенням, але в рамках цієї категорії, то земельна ділянка використовується за цільовим призначенням.


Вигляд будинку зсередини

Натомість функціональне призначення, відповідно до містобудівних умов і обмежень, – землі житлової та громадської забудови. Максимально допустима висота – 54 м. Однак, варто зауважити, що ці обмеження стосуються лише тих будинків, які вже введені в експлуатацію. Для тих споруд ЖК, які ще не добудовані, містобудівних умов та обмежень у відкритому доступі немає. Окрім цього, в зонінгу міста Ірпінь ділянка під будівництво відзначена зоною "Ж-2", що позначає змішану садибну і малоповерхову житлову забудову, що не відповідає проєкту ЖК. Проте, варто сказати, що порушення функціонального призначення земельної ділянки не є підставою для знесення будівель, тому ситуація може бути врегульована забудовником на користь інвесторів.


Функціональне призначення землі

Слід сказати, що забудовник уклав договір оренди із власником землі, на яких будували ЖК "New York Towers". Зауважмо, що землі належать ТОВ "Компанія Інтеп", яке й передало ці ділянки під забудову на основі договору суперфіцію. Що цікаво, кінцевим бенефіціаром ТОВ "Компанія Інтеп" є та ж Тетяна Грищенко.

Проблеми ЖК

Варто сказати, що перші дві "свічки" ЖК "New York Towers" ввели в експлуатацію без підключення до комунікацій – газу, прямих договорів з "Київобленерго" та центральної каналізації, незважаючи на те, що, за словами інвесторів, підключення до комунікацій були прописані в договорі. Щоб отримати право власності на свої законні квадратні метри, люди були змушені підписати акти та повірити забудовнику на слово, який тільки й обіцяв, що незабаром усе підключать. У грудні 2020 року мешканці ЖК вийшли на мітинг з вимогою виконати обіцянку, однак тоді їх навіть на поріг відділу продажів ТОВ "Орлан Інвест Груп" не пустили. Прохання людей про допомогу проігнорували також і в міській раді Ірпеня.

Ті, кому все ж не пощастило оселитися в цьому ЖК, наразі виживають без газопостачання та водовідведення. Уже майже два роки люди живуть у холодних стінах, бо навіть електрика, яка в будинках нібито є, підключена по тимчасовій схемі для будівництва, яка не передбачає задоволення побутових потреб. Щоразу, коли люди намагаються включити елекрообігрівачі, будинок знеструмлює. Та навіть за такі "комунікації" мешканці сплачують по захмарних тарифах.

Зауважимо, що напередодні виборів мешканцям комплексу пообіцяли зменшення тарифу і для переконливості навіть підписали відповідний меморандум. Однак, після виборів по відпрацьованій схемі всі обіцянки "канули в Лету", а тарифи суттєво підскочили вгору. Уже в січні цього року стало відомо, що будинки ЖК хочуть від’єднати навіть від електромереж за несплату космічних тарифів. Що важливо, без опалення в будинку почали замерзати труби, тому до всього цього в мешканців почалися проблеми ще й з водопостачанням. До того ж, за словами мешканців, окрім цього всього їм ще й почали погрожувати. Мовляв, якщо вони захочуть звернутися до вищих інстанцій, то будинок взагалі ніколи не підключать до комунікацій.


Відгук мешканців

Натомість, представники "Київоблгазу" кажуть, що зовнішній газопровід у ЖК "New York Towers" запроектований та погоджений ще у 2019 році. Однак станом на січень 2021 для укладання договору на виконання будівельно-монтажних робіт замовник до АТ не звертався.

Зауважимо, що мешканці ЖК "New York Towers" не єдині, хто постраждав від недобросовісного забудовника. Одіозного Мирончука справедливо називають рекордсменом з неприєднання новобудов до газових мереж.

Окрім цього, виявилося, що забудовник тривалий час ухилявся від сплати пайової участі. У березні 2020 року, ми повідомляли, що ТОВ "Орлан-Інвест Груп" та Антон Мирончук, який є його співвласником та керівником, заборгували місцевому бюджету майже 40 млн грн. Після цього на усе майно компанії-забудовника наклали арешт.

Незважаючи на це, правозахисник, екснардеп Віталій Купрій вважає, що ірпінська влада та Мирончук "танцюють під одну дудочку", адже горезабудовнику пробачили штрафні санкції, які він мав би сплатити за порушення строків сплати пайового внеску. Ба більше, влітку 2020 року Мирончуків довгобуд мало не продали з молотка за 156 млн грн. Однак, завдяки численним позовам інвесторів Ірпінський суд скасував цей аукціон.  


Відгук інвесторів

Зважаючи на усе вище сказане, питання про те, скільки коштують квартири чи як стати "щасливим" мешканцем "New York Towers" абсолютно недоречне. Наразі будівництво усіх інших черг ЖК заморожене, а до тих двох будинків, які все ж ввели в експлуатацію, дуже багато питань. 

Інфраструктура та благоустрій

ЖК "New York Towers" розташований за 15-20 хвилин їзди на автомобілі до станцій метро "Академмістечко", "Святошин" та "Житомирська". Цей масив локалізується у віддаленій частині міста, поряд будуються ще кілька комплексів. На жаль, наразі поблизу "New York Towers" немає ні магазинів чи супермаркетів, ні навчальних закладів. Щоправда, усі забудовники, що будують на Університетській, обіцяють своїм інвесторам подбати про будівництво шкіл, дитячих садочків і, звичайно, нежитлових приміщень для різних магазинів, аптек, відділень банків тощо. Однак наразі в мешканців ЖК "New York Towers" є набагато серйозніші проблеми, аніж відсутність інфраструктури.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка