#

Новобудови Київщини: скандальний ЖК "Олімп" в Ірпені

12.03.2021 08:05
Новобудови Київщини: скандальний ЖК "Олімп" в Ірпені
Реклама ЖК "Олімп" у Приірпінні

"Моя Київщина" продовжує рубрику, що присвячена новобудовам столичного регіону. Цього разу ми розповімо про ірпінський ЖК "Олімп" від забудовника "Орлан-Інвест Груп", що має досить сумнівну репутацію. Варто наголосити, що наразі зведення комплексу призупинено, а чи відновиться колись – відомо тільки власнику компанії Антону Мирончуку

Як виглядає ЖК "Олімп"?

Житловий комплекс зводився на вулиці Соборній, 2-К у місті Ірпінь. Забудовник повідомляв, що ЖК буде будуватися за стандартами комфорт-класу, але наразі невідомо, чи взагалі проєкт буде реалізований. На початковому етапі планувалося, що буде зведено 8 багатосекційних будинків висотою 10 поверхів. Житловий фонд передбачав близько 1000 квартир різноманітних планувань і площ.

На території мали побудувати багаторівневий паркінг, але для більшості авто передбачалася наземна стоянка. Також планувалося зведення окремої будівлі дитячого садочка, а перші поверхи будинків передбачалися під комерційну оренду.

Проте варто зауважити, що клас будівництва, згідно повідомлення про початок будівельних робіт СС1 (характеристика рівня можливої небезпеки для здоров’я і життя людей, СС1 – незначні наслідки), що не відповідає фактичному проєкту забудовника. У поданому забудовником проєкті передбачається 30 квартир, а будинок висотою всього в 2 поверхи. Окрім того, забудовник не розмістив інформацію про об’єкт будівництва на стенді біля ЖК, що є порушенням постанови Кабінету Міністрів.

Згідно з даними сайту ЖК "Олімп", зовнішні стіни мають бути зведені з червоної цегли, утеплення фасаду має проводитися 100 мм та декоративною штукатуркою. Фундамент монолітно-збірний, а перекриття має проводитися залізобетонними плитами. У приміщеннях загального користування на підлозі буде покладено кахель, стіни – пофарбовані.

У квартирах передбачено встановлення вхідних металевих дверей українського виробництва з МДФ-накладками, на стінах цементно-піщана штукатурка, на підлозі – чорнова бетонна стяжка. Забудовник планує встановлювати металопластикові вікна з 5-ти камерним профілем, 2-камерний склопакет.

Проєктом передбачено встановлення індивідуального двоконтурного газового котла та підключення його до газової магістралі, підключення до електромережі, системи холодного водопостачання та центрального каналізування, встановлення лічильників на газ, воду та електроенергію. Варто зазначити, що технічні умови на підключення до газопроводу, водоканалу, каналізації, електромереж та зв’язку не були надані забудовником та відсутні у відкритому доступі.



Які ціни на квартири?

Наразі продаж квартир призупинено. За даними сайту Bild.ua, ціна на однокімнатну квартиру стартувала від 553 тис грн/м2 (13500 – 16000 грн/м2), двокімнатну – 741 тис грн/м2 (12000 – 14000 грн/м2), трикімнатну – 1,04 млн грн/м2 (13000 грн/м2). Ціни були актуальні станом на 14.01.2021 року.

Хто будує ЖК "Олімп"?

За даними фахівців BildСontrol.ua, замовником, девелопером та інвестором будівництва житлового комплексу "Олімп" виступає ТОВ "Орлан-Інвест Груп" (код ЄДРПОУ – 38733894), а генеральний підрядник – ТОВ "Смарт Універсал Груп" (код ЄДРПОУ – 37563856). Засновниками обох компанії виступають Тетяна Грищенко та Антон Мирончук. Згідно реєстрів, компанія "Орлан-Інвест Груп" має податковий борг у розмірі 225 322 тис грн.

Що відомо про реального бенефеціара компанії-забудовника?

Кінцевим бенефіціаром компанії виступає Антон Мирончук, який заснував "Орлан-Інвест Груп" у 2013 році. ЗМІ повідомляли, що успішний старт у будівельному бізнесі було забезпечено зв’язками Мирончука з ексмером Ірпеня Володимиром Карплюком. Завдяки старанням останнього міська рада виділяла землі під будівництво житлових комплексів, зокрема не завжди законно.

Влітку 2019 року між Карплюком та Мирончуком відбувся конфлікт. Після обшуків у Ірпінській міськраді, проведених співробітниками прокуратури Київської області, на сайті з’явилося повідомлення, що фізична-особа Антон Мирончук та компанія "Орлан-Інвест Груп" заборгували бюджету міста пайової участі на суму майже 14 млн грн. Як результат, у Єдиному реєстрі судових рішень з’явилося десятки рішень, якими суд стягнув кошти із замовника будівництва на користь міської ради та інших підприємств. Також у мережі була інформація, що Верховний суд України арештував рахунки та майно компанії.

За адресою реєстрації "Орлан-Інвест Груп" нещодавно з’явилася нова компанія – ТОВ "Глобалінвестментс-2020". Її бенефіціаром виступає такий собі Денис Фролов із Одеси. За даними сайту "Посіпаки", чоловік із аналогічними паспортними даними значиться помічником народних депутатів поточного скликання Ольги Савченко та Ігоря Васильковського – обоє представляють фракцію "Слуга народу".

Чи законно зводять "Олімп"?

BildСontrol.ua надав інформацію, що земельна ділянка площею 9,6 га, на якій зводять житловий комплекс, призначена для ведення особистого селянського господарства. Проте в реєстрі речових прав значиться, що земля призначена для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

Власником земельної ділянки є ПрАТ "Олімп", яке раніше було зареєстроване в Донецьку. Бенефіціаром товариства є Володимир Климець – син екснардепа Павла Климця, який володіє групою компаній OLYMP та будівельною компанією "Атлант", що зводить багатоповерхівки в Коцюбинському та Чабанах.

Земля під забудову "Олімп" передав "Орлан-Інвест Груп" на основі договору суперфіцію строком на 8 років. Відповідно до Генерального плану Ірпеня, ділянка під ЖК передбачає багатоквартирну житлову забудову, але забудовник та міськрада не надали містобудівні умови на запит фахівців BildСontrol.ua.

За даними реєстрів, земля, на якій зводять комплекс, і безпосередньо побудовані споруди не перебувають під арештом. Проте в ДАБІ було зареєстровано повідомлення про початок будівельних робіт не на комплекс із 8-ми багатоповерхівок висотою 10 поверхів кожна, а всього лише на двоповерхову будівлю на 30 квартир. 

Переваги та недоліки проживання у ЖК "Олімп"

Наразі важко виділити позитивні моменти, адже не можна стверджувати, що будівництво комплексу буде завершено. Попри те, близьке розташування до Києва та нижчі ціни на квадратний метр, порівняно зі столичними новобудовами, створюють умови для того, щоб потенційні інвестори розглядали варіант придбання житла саме в цьому ЖК.

Станом на зараз будівництво офіційно заморожене. Затримка терміну здачі першого будинку становить 5 місяців, адже він мав бути введений в експлуатацію у третьому кварталі 2020 року. Зауважимо, що за даними BildСontrol.ua, середня актуальна затримка здачі інших об’єктів "Орлан-Інвест Груп" на сьогодні становить 21 місяць.

Інфраструктура та благоустрій житлового комплексу

Говорити про інфраструктуру проєкту поки зарано, адже зараз це лише будівельний майданчик, який може ніколи не стати повноцінним житловим комплексом. Проте варто зауважити, що його розташування наближене до столиці, а цей фактор є дуже привабливим для потенційних інвесторів. Поруч планується зведення житлового комплексу "Синергія Сіті" та побудовано ЖК "Єсенін".


Будівництво ЖК "Олімп" станом на березень 2019 року

Як стати інвестором будівництва ЖК "Олімп" і чи варто це робити?

Для купівлі квартири у ЖК "Олімп" потрібно підписати попередній договір купівлі-продажу. Зауважимо, що така схема залучення коштів інвестора не передбачена "Законом України про інвестиційну діяльність".

При цьому, залучення коштів таким способом врегульовано іншими нормативно-правовими актами України. У відкритих джерелах не вдалося знайти актуальний договір про інвестування, тому невідомо, чи передбачені штрафні санкції за недотримання терміну здачі об'єкта в експлуатацію. Також не зрозуміло, чи вказані в договорі терміни повернення коштів інвестора у разі розірвання договору.

Основні ризики попереднього договору купівлі-продажу:

  • попередній договір не є правовстановлюючим документом, що надає будь-які права на нерухомість, яка буде збудована в майбутньому;
  • попередній договір не визначає точної ціни нерухомості, а вказується тільки "орієнтовна вартість", яка може залежати від ряду факторів: курсу валют, інфляції, зміни оподаткування, вартості будівельних матеріалів, порядності самого забудовника;
  • проведення оплат за попереднім договором юридично не є оплатою за об’єкт нерухомості (оплата повинна відбуватися лише на підставі основного договору купівлі продажу, який не можливо укласти до введення будинку в експлуатацію та реєстрації права власності на об’єкт нерухомості за продавцем);
  • забудовник, отримавши кошти від інвестора, фактично стає власником безвідсоткового кредиту, має можливість розпоряджатися коштами на власний розсуд, не обов’язково спрямовуючи їх на будівництво (важливо передбачити у передньому договорі купівлі-продажу нерухомості на стадії будівництва прозорі шляхи повернення отриманих забудовником коштів, враховуючи курс гривні до інших валют, штрафні санкції в разі невиконання забудовником своїх зобов’язань);
  • у випадку недобросовісності забудовника існує можливість подвійного продажу квартири, оскільки такий правочин ніде не реєструється і нема можливості перевірити, за ким закріплений об’єкт;
  • податкове навантаження: покупець сплачує 1% держмита та 1% збору на загальнообов’язкове пенсійне страхування від вартості квартири.

Зважаючи на викладені вище факти, зокрема скандальність забудовника, затримку здачі попередніх об’єктів та заморожене будівництво – інвестор має високий ризик залишитися без коштів. Саме тому варто зважено приймати рішення про купівлю квартири у ЖК "Олімп", адже у проєкт будівництва може так і залишитися проєктом.

Дізнатися більше про будь-яку новобудову допоможуть фахівці BildControl.ua, які розробили власну методику розрахунку індексу надійності забудови, який включає 42 параметри у 4 розділах. Ознайомитися із прикладом звіту про забудовника можна за посиланням.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст