#

Новобудови Київщини: "Паркова оселя" родича бучанського Федорука

05.07.2021 08:42
Новобудови Київщини: "Паркова оселя" родича бучанського Федорука
Фото житлового комплексу

Інформаційна агенція "Моя Київщина" продовжує рубрику, у якій робить огляд новобудов столичного регіону. Раніше ми писали про черговий житловий комплекс ексмера Карплюка – "Авіатор" –, а сьогодні мова піде про ЖК "Паркова оселя" у Бучі

Як виглядає житловий комплекс "Паркова оселя"?

Житловий комплекс "Паркова оселя" будується в Бучі на вулиці Ярослава Мудрого, 10 неподалік від траси Е-373, практично в центральній частині міста.

За офіційними даними, передбачено будівництво п’яти дев’ятиповерхових будинків, які позиціонуються у сегменті бізнес-класу. Зауважимо, що "Паркова оселя" будується за технологією цегляної кладки із керамічної цегли. Завдяки індивідуальній системі опалення мешканці комплексу будуть абсолютно незалежними від міської тепломережі, а мінеральна вата, якою утеплюють будинки, гарантуватиме об’єкту належні теплоізоляційні властивості. Фасади забудовник обіцяє обробити мінеральною штукатуркою.


Генеральний план будівництва "Паркової оселі"

Варто сказати, що чотири із п’яти будинків уже введені в експлуатацію і тут живуть люди. Так, будинок №1 був добудований у 2015 році, будинок № 2 та №3 ввели в експлуатацію у 2016. Будинок № 4 ввели в експлуатацію у 2018 році із затримкою 14 місяців, а будинок № 5 мали би добудувати у 2018 році, однак він і досі не введений в експлуатацію. У цілому, комплекс розрахований на 400 квартир.


Будівництво ЖК

Які ціни на квартири?

Як ми зазначали раніше, у ЖК "Паркова оселя" буде 400 квартир. Тож усі охочі стати мешканцями цього комплексу можуть вибирати серед одно-, дво-, трикімнатних чи квартир-студій той варіант, який їм підходить найбільше за плануванням та ціною. Зауважимо, що всі майбутні квартири комплексу доволі компактні: однокімнатні площею 40-43 кв м, двокімнатні та апартаменти-студії, які наразі продані, – 50-77 та 35 кв м відповідно, а трикімнатні помешкання представлені площею 82 кв м.

За даними сайту Bild.ua, за один квадратний метр однокімнатної квартири інвестору доведеться віддати 21 000 тис грн, квадратний метр двокімнатних апартаментів вартував від 14 500 до 19 000 тис грн. За трикімнатну квартиру забудовник бажає отримати 19 000 тис за кв м, квартири-студії продавали також по 19 000 тис за кв м. До того ж, у ЖК "Паркова оселя" можна купити й комерційну нерухомість. Із детальним плануванням приміщень можна ознайомитися тут.

Окрім цього, у квартирах встановлені газові котли, радіатори і лічильники обліку води, газу та електрики. На підлозі – стяжка, а на стінах - штукатурка. Стіни в будинках – цегляні, а висота стель в квартирах – 2,7 м.

Найвигіднішим варіантом житла у цьому ЖК справедливо вважаються квартири на дев’ятому поверсі, позаяк тут мешканці мають можливість виходити на власну терасу. Проєктом передбачено, що інвестори зможуть потрапити не просто на дах, а у власну величезну "альтанку". З огляду на те, що в цьому районі Бучі багато зелені, то панорама з висоти дев’ятого поверху повинна радувати око.

Хто будує ЖК "Паркова оселя" у Бучі?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником, девелопером та інвестором, а також генеральним підрядником будівництва виступило ПрАТ "Меліоратор". За даними, на ринку "Меліоратор" працює ще з 1937 року. У ті часи компанія допомагала формуватися Бучі, розширювала простір для життя на непридатних для цього землях, створюючи умови праці людей. Компанія була справжнім гігантом у сфері осушення і зрошення сільськогосподарських угідь. Згодом товариство зайнялося активним розбудовуванням міста – йдеться про 25% (!) житлового фонду Бучі. Також ними було реалізовано багато соціальних та інфраструктурних проектів по всій Україні – зокрема, реконструкція парку "Феофанія", будівництво підземного переходу в Бучі, будівництво футбольних полів та стадіонів у Бучі, Ірпені, Гостомелі, Ковалівці. Також компанія займалася будівництвом ЖК – "Сонячна оселя", "Почаївський" та "Паркова оселя".


Однак, попри таку "бездоганну" репутацію п’ятий будинок ЖК "Паркової оселі" не можуть добудувати вже 3-й рік. Інвестори кажуть, що будівництво нібито й не заморожене, але й ніяких робіт ніхто не проводить. За їхніми словами, усі квартири в останньому будинку ЖК уже розкуплені, було заплачено майже 90% від вартості нерухомості.

Голова ПрАТ "Меліоратор" Василь Яцюк пояснює затримку значними витратами на демонтування бараків на території ЖК та переселення їхніх мешканців. На це, за його словами, пішло майже 12 млн грн. Окрім цього, компанія взялася зводити житло для учасників ООС у іншому житловому комплексі. За словами Василя Яцюка, попри скруту ЖК "Паркова оселя" вони все ж добудують – компанія планує продати власні земельні ділянки, а виручені кошти вкласти у будівництво. За словами очільника компанії, мешканці зможуть заселитися у свої квартири вже наступної весни.

За даними відкритих реєстрів, засновниками ПрАТ "Меліоратор" є сімейство Яцюків: Василь Петрович, Валентина Іванівна та Ігор Васильович. Василь Яцюк приїхав у Бучу із Хмельницької області та влаштувався трактористом на ПрАТ "Меліоратор". Йому вдалося пройти шлях від тракториста до заступника директора, а після його смерті очолив товариство. Зараз він найбільший акціонер "Меліоратора".   

Що цікаво, у 1998 році, за кілька місяців до чергових виборів мера, з села Велика Медведівка Хмельницької області в Бучу приїхав Анатолій Федорук –  племінник Яцюка. Родич бізнесмена швидко включився в передвиборну гонку і зумів перемогти на виборах, обігнавши місцевого уродженця Віктора Бархоленко. Із того часу велика родина з Хмельниччини "плідно працює" у Бучі. Детальніше про земельні оборудки мера Федорука та його родичів читайте за посиланням.  

Чи законно будують "Паркову оселю"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, функціональне та цільове призначення земельних ділянок загальною площею 0,38 га (комунальної власності) на яких будують ЖК, передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником.

Власниками земельних ділянок є Бучанська міська рада, із якими забудовник ПрАТ "Меліоратор" уклав договір оренди до 2023 року.

Згідно з даними державного реєстру речових прав, земельна ділянка, на якій ведеться будівництво, не знаходиться під арештом, а забудовник не має податкового боргу ні перед державним, ні перед місцевим бюджетами. Повідомлення про початок будівельних робіт для СС3, а також ліцензія генпідрядника – зареєстровані.  

Як стати інвестором будівництва ЖК "Паркова оселя"?

Забудовник пропонує укласти договір купівлі-продажу майнових прав на об’єкт у багатоквартирному житловому будинку зі вбудованими нежитловими приміщеннями. Така схема залучення коштів інвестора не передбачена "Законом України про інвестиційну діяльність". При цьому залучення коштів таким способом врегульовано іншими нормативно-правовими актами України.

Але варто розуміти, що майнові права – це суб'єктивні права учасників правовідносин, пов'язані з володінням, користуванням і розпорядженням майном, а також з майновими вимогами, які виникають між цими учасниками у зв'язку з обміном і розподілом цього майна.

Якщо простіше, то це право вимагати у забудовника свої квадратні метри. Воно не є матеріальним правом і не зобов'язує забудовника добудувати об'єкт. Замість матеріального активу у вигляді квадратних метрів, інвестор купує тільки право претендувати на квартиру. В якомусь сенсі це уявне право на житло, яке тільки після введення будинку в експлуатацію може бути перетвореним у справжню квартиру.

Купівля майнових прав не обкладається податками, не підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. Перша реєстрація права власності відбувається безпосередньо за інвестором, тому податки і збори в цій схемі відсутні.

На жаль, договору, який пропонує підписати забудовник, у відкритому доступі немає, тому чи прописані у ньому пункти про штрафні санкції за затримку введення в експлуатацію та чи вказані строки повернення коштів інвестора за умови розірвання договору – невідомо.

Інфраструктура та благоустрій

Житловий комплекс "Паркова оселя" має досить вигідне розташування. Своєю назвою комплекс зобов'язаний Бучанському міському парку, площею 52 га з ресторанами, дитячими майданчиками, каскадом струмків та озер, екстрим парком та сучасною концертною сценою, який розташований в 5 хвилинах прогулянки від ЖК. Також близько біля будинків знаходяться "Novus", "Еко-маркет", а трохи далі ТЦ "Модуль". Окрім цього, за 15 хв ходьби є місцевий ринок, та й на території самого житлового комплексу розташований продуктовий магазин.


Дитяча площадка на території комплексу

На перших поверхах в будинків, які ще не здані в експлуатацію, з часом будуть розміщені офіси, дитячий центр розвитку за програмою Монтессорі, оздоровча сауна. Зауважимо, що прибудинкова територія ЖК – закритого типу, у дворі є три дитячі майданчики та зони відпочинку. Також забудовник обіцяє побудувати перший в Бучі наземний паркінг закритого типу.

Дитячі садки та школа теж в пішої доступності. Наприклад, СШ № 4 приблизно в 7 хвилинах пішого ходу від новобудови, а СШ № 2 - в 15 хвилинах. Поруч є дитячі садки – державний "Козачок" та приватний "Агапа". Якщо необхідно відвідати поліклініку, то до неї можна дійти пішки хвилин за хв 20. Окремо варто відзначити транспортну доступність – всі автобусні маршрути до Києва в 3 хвилинах від кварталу.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка