#

Обіцянки-цяцянки: що зробив за 5 років голова Ставища Володимир Кошинський

22.09.2020 08:23
Обіцянки-цяцянки: що зробив за 5 років голова Ставища Володимир Кошинський
Кошинський любив наобіцяти

Серед кандидатур на майбутнього голову Ставищенської ОТГ є й теперішний очільник селищної ради Володимир Кошинський, який, найімовірніше, піде на вибори під прапорами "УДАРу"
Ми вже звикли, що перед виборами нам обіцяють золоті гори, молочні ріки з кисельними берегами і таке інше. Ця практика прижилася і в маленьких селах, і в найбільших мегаполісах. Аби вибрали. По закінченню терміну депутатських повноважень якось дуже рідко згадуються ті обіцянки, бо раптово починаються нові, більш амбітні, грандіозні та... брехливі. І все заради того, аби залишитися біля владного корита. Бо хто спробував дармового харчу, уже не бажає залишатися без нього.
П’ять років тому Володимир Кошинський став біля керма Ставищенської селищної ради з програмою дій, у якій обіцяв, клявся та божився, що зробить усе саме так, як написано в програмі його "політтехнологами". Ну що ж, пройдемося по пунктах.

Пункт 1. "Подолати корупційність та закритість влади"

"Забезпечити повну прозорість процесу ухвалення рішень та витрачання  бюджетних коштів  у селищі, прозорість роботи комунального підприємства через систему звітування на інтернет-сайті Ставищ. Кожен мешканець Ставищ отримає доступ до повної інформації про фінанси та їх витрачання, бюджет, штатний розклад, детальну бухгалтерську інформацію про діяльність комунального підприємства. Буде публікуватися інформація про результати виконаних робіт, а також гарантії по об’єктах, які було відремонтовано або збудовано за кошти селища (дороги, об’єкти благоустрою, ремонт закладів освіти та охорони здоров’я)".

Скажемо так: ніхто ніде ні про що не звітував. Ні на сайті, ні без сайту. Ніякої "прозорості" як не було, так і нема. Може, це пов’язано з тим, що комунальним підприємством керує "кореш", земляк пана Кошинського з Журавлихи, пан Володимир Слизченко, який має добрий  апетит. Бо витрати на ЖКГ, якщо взяти до уваги роки правління пана мера, тільки збільшувалися та збільшувалися. Але про жодну копійку з цих витрат ніхто не відзвітувався. А ще він уміє добре замітати сліди. Варто згадати, що саме за його керіництва згорів щойно відремонтований районний будинок культури, а разом із ним і документи, що могли пролити світло на шахрайські дії під час ремонтих робіт.
Зараз під виборчу гарячку по вулиці Сергія Цимбала переробляють новітні бордюрні стіни вздовж дороги. На скільки років дає пан мер гарантію, бо попередні вистояли понад тридцять років? Де про це написано? На якому сайті? Скільки коштують саме ці ремонтні роботи? Хто їх виконує?
Жодного разу мер не зустрівся з виборцями. Хіба що був прецендент, коли люди перекрили вулицю Ставища блоками, аби поспілкуватися таким чином із мером та вирішити нагальну проблему.

Пункт 2. "Навести лад у житлово-комунальній сфері"

"Спільно із громадськістю розробимо чіткий план реформування всього комунального господарства. Мета - покращити якість, розширити  перелік  послуг, зменшити собівартість, а головне - зменшити вартість комунальних послуг, встановити справедливі тарифи. Раз на рік буде проводитися незалежна перевірка комунального господарства з метою визначення його ефективності та резервів скорочення витрат. Результати аудиту будуть у вільному доступі".

Про справедливі тарифи треба було би спитати в жителів п’ятиповерхівок, для яких вода чомусь коштує на 2 грн дорожче, ніж для всіх інших. Вільного доступу, як і аудиту, ясна річ нема. І не було.
Бо якби був, то стало б відомо, що основним підрядником робіт у комунальному господарстві, який постійно виграє всі тендери, що вже викликає масу запитань, є таке собі ТОВ "Велдінг – буд", директором якого є Олексій Киченко. Товариство базується на території комунгоспу, орендної плати не вносить. Фірма широкого профілю, що виконує будь- які забаганки: і поточні  ремонти доріг, і ремонти в закладах освіти та інших приміщеннях. А остання послуга, яку взялося виконувати це товариство, - закупівля електрообладнання для харчоблоку НВК №1 на 500 000 грн! Ставищенська селищна рада разом із відділом освіти Ставищенської РДА згідно з даними системи "Prozorro" та офіційного сайту держзакупівель за  2018-2020 р .р. 
http://tender.me.gov.ua підписали з ТОВ "Велдінг –буд" 18 угод на суму 2, 2 млн грн.  До речі, товариство ще й досі не подало фінансової звітності за 2019 рік. Директор ТОВ, він же й бухгалтер, напевно, просто не встигає через великий обсяг замовлень. Шкода лишень, що поточні ремонти доріг, наприклад, виконуються переважно з асфальту, що вже був у використанні. До того ж гріють його прямо посеред  дороги, здіймаючи сморід та чад, на що скаржаться жителі селища. Та й ремонту такого вистачає від сили на місяців шість.
Пункт 3. "Зробити якісні дороги, які слугуватимуть роками, а не будуть потребувати капітального ремонту кожної весни" 

Читаймо пункт 2. Там усе сказано про дороги та якість.

Пункт 4. "Забезпечити новими робочими місцями та створити умови для ведення підприємницької діяльності"

"Забезпечити рівні умови гри для всіх, хто займається бізнесом в нашому селищі, незалежно від їх розмірів та сфер діяльності. Це насамперед стосується доступу до оренди та купівлі комунального майна чи земельних ділянок, розміщення торгових чи виробничих об’єктів. Беру на себе зобов’язання не лише усунути бар’єри для розвитку бізнесу, але й максимально мінімізувати спілкування підприємців з чиновниками. Максимально скоротимо час реєстрації та ліквідації бізнесу"
Щодо умов рівної гри: ще раз перечитаємо пункт 2.  Коли одне товариство може чи вміє, або може і вміє виграти майже всі тендери на таку солідну суму, то про яку рівність йде мова? Тут усе вирішує вміння платити відкати перевіреним людям. Тепер щодо підприємців. Відразу після призначення пан Кошинський, мабуть, найперше, що зробив, це збільшив удвічі вартість орендної плати за торгову площу. Натомість підприємці, образившись, перестали прибирати прилеглі території, хоча до цього справно прибирали. А от чого пан мер захотів узяти на себе чужі повноваження реєстрації та ліквідації бізнесу – невідомо, бо це не входить у сферу його обов’язків. Ставищани називають свого голову селищної ради "букетним", бо він зазвичай на всі заходи ходить із букетом квітів. Подейкують, що таким чином він підтримує один квітковий кіоск, регулярно беручи в ньому букети в якості орендної плати.
Пункт 5. "Побудувати нарешті станцію обеззалізнення та знезараження води. Реконструювати існуючі очисні споруди та каналізацію"
Як колишній вчитель фізкультури, а не фізики, Володимир Якович, напевно, не має ніякого уявлення, що це таке. Навіть найпростіші підрахунки покажуть, що на встановлення, а особливо експлуатацію декількох таких станцій, бо одна не вирішить проблему селища, потрібно фантастичну суму грошей. Як кажуть, проїхали!
Пункт 6. "Нарешті побудувати сміттєзвалище"
Нарешті добудували. Дякуючи депутату облради Леоніду Джужику. Термін гарантії наповнювання сміттєзвалища – 20 років. А воно вже наповнене на третину! Чому? А тому що сортування сміття не проводиться, баки стоять для краси. На них витратили кошти, а потім загвинтили, щоб не відкривалися. От і все. Тарифи на сміттєзвалищі встановили однакові, що приватним особам, які везуть сміття власним транспортом, що організаціям, які вивозять самоскидами чи прицепами. Рівні правила гри. Тому й не зникають купи сміття по ярах та лісосмугах.
Кому, питається, будували скільки років? Скільки коштів закопали в те кляте сміттєзвалище?
Пункт 7. "Запустити маршрутки через усе селище, а також до Одеської траси та хуторів"
І цей пункт шановний мер також не виконав. Стараннями інших управлінців Ставищами таки курсує так звана "розвозка до роботи"
Пункт 8. "Реконструювати парк. Довести до розуму недобудови та кінотеатр. Побудувати громадські вбиральні"
Вбиралень не побудували. Люди змушені  шукати їх на території торгової бази, автомагазину та в інших місцях, а іногороднім треба шукати кущі в парку, який поки що не реконструювали. Недобудову, що колись належала втікачу-депутату Сівковичу, за прямим наказом якого, тоді ще секретаря РНБО, товариш Кошинського Слизченко Володимир був призначений начальником комунгоспу, правда, довели до розуму, а точніше - розібрали на цеглини працівники Слизченка чи то пак комунгоспу. А спритний начальник комунгоспу списав цеглу як нову через прораба Гонтаря. Цікаво, чи знав про це Кошинський, адже все би мало бути прозоро?
Кінотеатр перебуває в цілковитій оренді. Тут "наливайки" і "розливайки", і ще хтозна-що. До розуму йому ще далеко.
І є ще одна цікава інформація.
Договір на обслуговування дороги заключений із фірмою з Білої Церкви,  власник якої – дядько Володимира Кошинського Олександр Кошинський. Дядькова кума Галина Миколаївна Климчук працює економістом у комунгоспі під керівництвом Слизченка. Так-от, згідно з договором, фірмі дядька було заплачено 160 тис грн за два прибирання дороги від снігу. Зима така, певно, видалася, що снігу було малувато. То хіба ж тут винен мер Кошинський?
Чекаємо нової передвиборчої програми Володимира Кошинського. Схоже, йому подобається обіцяти всякого різного. Лишень багато снігу зимою гарантувати не може.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Аліна Захаренко
юристка, активістка