#

Обласний бюджет-2022: за мить до весни

17.02.2022 10:24
Обласний бюджет-2022: за мить до весни
Київська облрада

У середу, 16 лютого, відбулася дев’ята позачергова сесія Київської обласної Ради восьмого скликання, на якому депутати – без особливих дискусій – розглянули чотири десятки пунктів порядку денного, серед яких було і затвердження бюджету 2022-го року. Цікаво, що на перезавантаження керівництва облради поки що вирішили не йти. На пленарному засіданні сесії побували і кореспонденти нашого видання, які розбиралися в тому, що відбувається за лаштунками.

Кожна сесія обласного парламенту має схожість з попередніми, але більшість з них, з огляду на виклики дня, відрізняється і своїми контекстуальними родзинками.

Спершу про типове. За традицією, більшість депутатів і цього разу погодилась з ідеєю головуючої Наталії Гунько затвердити розглянуті і запропоновані до розгляду в залі засідань профільними комісіями і президією Ради до розгляду в залі засідань рішення без зайвих дискусій, шляхом голосування без обговорення. Власне тому особливої потреби у заслуховуванні доповіді й співдоповіді авторів остаточної правки не виникло. Чиста формальність…

Як і раніше, депутати на сесії розглянули низку питань про чергове перепорядкування об’єктів комунальної власності та розширили список  природньо-заповідних місць Київщини.

Щодо специфічного? Як відомо, практично усі регіони встигли прийняти обласні бюджети ще у грудні. Київщина в цьому сенсі стала винятком і обласний кошторис тут прийнято лише в середу, фактично наприкінці календарної зими, або як співалося у старому ліричному хіту - «За полчаса до весны»…

Попри те, що розгляд бюджету став каменем зіткнення між різними політико-бізнесовими елітами, а його проект навіть розглядався у трьох турах публічного громадського обговорення, процес цей настільки психологічно притомив його учасників, що прийняття бюджетного – 15-го – пункту прийшло буденно та не супроводжувалося якимись емоціями чи оплесками, під які зазвичай ухвалюється кошторис регіону.

Зазначимо, що у порівнянні з минулим роком, він трохи зріс: доходи позначені на рівні – 5,45 млд гривень. Витрати – приблизно такі ж.

Крім того, обласні програми соціального, медичного та комунального напрямків також знайшли підтримку серед депутатського корпусу.

Серед них, зокрема були рішення - «Про затвердження Антикорупційної програми Київської обласної ради на 2021-2023 роки», Про створення комунального закладу «Київський обласний центр медичної статистики», Про внесення змін до Київської обласної програми «Здоров’я Київщини» на 2021-2023 роки, Про затвердження Програми підтримки і розвитку театрального та музичного мистецтва Київської області на 2022-2024 роки. Крім того, затвердили програми національно-патріотичного виховання в Київській області на 2022-2025 роки, «Київщина спортивна», «Конкурентоспроможна Київщина» та низку інших питань.

Головним же фактором дня стало проведення сесії на день проанонсованого багатьма іноземними політиками та експертами наступу російських військ на Україну. Нагадаємо, що напередодні Президент України Володимир Зеленський звернувся до нації та оголосив цей день – Днем Єдності.

Депутати облради в цілому схвально оцінили цю ініціативу і навіть замінили біля своїх робочих місць партійно-фракційну символіку на синьо-жовті українські прапорці, підтримавши спільну заяву обласної ради щодо єднання усіх українських політичних сил, громадські організацій, установ і підприємств, жителів області довкола захисту України, її державної цілісності.

А ось другий пункт з рекомендацією центральній владі – звернутися до країн-гарантів Будапештського меморандуму не знайшов достатньої підтримки у залі, бо значна кількість депутатів переконана, що проблематика зовнішньої політики це – виключне прерогатива парламенту, Президента та вітчизняного МЗС, але аж ніяк не є рівнем повноважень облрад.

Хіба що регіональна влада має повноваження та ресурси по зміцненню належного рівня бойової готовності підрозділів територіальної оборони. Тому депутати підтримали виділення 7 млн грн. на Програму організації територіальної оборони у Київській області на 2022 рік.

«Зараз маємо максимально консолідувати зусилля, щоб Київська область була готова захистити своїх жителів і в разі загрози дати відсіч агресору. Тому ми вітаємо рішення обласної ради підтримати зміни в програму. Додаткове фінансування дозволить у найкоротші терміни вирішити питання створення умов для повноцінної роботи територіальної оборони», – підкреслив у своєму дебютному виступі перед депутатами новопризначений голова Київської облдержадміністрації Олексій Кулеба.

Нагадаємо, що спершу на тероборону було виділено трохи більше 1,6 млн гривень, але з урахуванням воєнно-політичної обстановки, існуючих загроз, до програми були внесені відповідні зміни.

Розглянули депутати і низку кадрових питань, зокрема щодо деяких персональних змін у складах профільних постійних комісій, а також привели до присяги Юлію Сергіївну Гринчук, яка стала депутатом, після того як на попередній  сесії її однопартієць з партії «За майбутнє» достроково склав свої повноваження. У спілкуванні з нами новообрана депутатша, науковий працівник Гринчук ще не визначилася у складі якої комісії буде працювати.

По інформації «Моєї Київщини», пані Гринчук має близькі комунікації з Ярославом Москаленком. Але про його діяльність в облраді трохи нижче…

Також депутати погодилися із призначенням на посаду директора комунального закладу обласної ради «Яготинський історичний музей» Іллю Шуллу. Декому з депутатів хотілося на власні очі побачити переможця кадрового конкурсу, але його, схоже, навіть не запросили на сесію. Також сесія затвердила Олегу Володимирівну Завальську на посаді керівника Обласного центру народної творчості.

Але головним підсумком сесії стало відсутність жодних змін у президії облради. Як ми вже писали раніше, на посаду голови облради націлений колишній «регіонал» Ярослав Москаленко. Утім, плани поки реалізувати не вдалося через відсутність голосів. Зокрема, спроба домовитися з Олександр Дубінським про те, щоб той «здав в оренду» 8 голосів «своїх» депутатів від «Слуги народу», схоже, завершилася фіаско. Справа в тому, що Дубінський зараз як «хвостик» бігає одночасно за Гуньками і за новим очільником області Олексієм Кулебою.

Найбільший виклик для скандального нардепа, проти якого у США введені санкції,  полягає в тому, щоб не заплутатися у хитросплетінні своїх зв’язків. З іншого ж боку, лагідне теля, як відомо, двох мамок смокче. А варто говорити відверто: Дубінський, коли йому треба, вміє бути ніжним та приголубливим…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Олександр Воронін
журналіст