#

Облрада і Бно: дебют голови ОДА без команди

26.07.2019 06:36
Облрада і Бно: дебют голови ОДА без команди

У четвер, 25 липня, відбулася 29-ї сесія обласної ради, на порядок денний якої виносилося понад шість десятків пунктів порядку денного, які відтілювали  як нові проблеми (пов’язані з реалізацією пакету реформ), так і суто традиційні, що накопичувалися упродовж чотирьох останніх років. Не обійшлося без знайомства депутатського корпусу з головою ОДА.

Менше ніж за тиждень після парламентських виборів зібрався головний представницький орган Київщини. Цікаво, що серед нинішніх депутатів Київської облради лише Сергій Бунін з колишньої фракції «Самопомочі» на цих виборах піднявся у ранзі, зумівши завоювати мандат законодавця на 98-му яготинсько-бориспільському виборчому окрузі за підтримки партії Зеленського «Слуга народу».

«Вибори продемонстрували запит суспільства на зміни» - зазначив новопризначений глава Київської обласної державної адміністрації Михайло Бно-Айріян.

Авжеж під час виступу губернатора в Київській облраді не обійшлося без традиційного пафосу і узагальнень. «Ключовими пріоритетами в майбутній роботі нової влади стануть прозорість, відкритість до бізнесу та інвестицій, підприємництво і його розвиток. Вважаю, що людям треба дати шанс взяти в руки свої повноваження, змінювати систему і середовище навколо себе. Ми маємо не забувати про будівництво, розвивати інфраструктуру. Але, водночас, необхідно інвестувати в розвиток людей, щоб вони не виїжджали з нашого регіону, а створювали робочі місця тут», – підкреслив він.

Далі очільник КОДА висловив надію в тому, що у прийнятті важливих рішень для розвитку Київщини дуже важливо працювати в одному напрямку, «адже лише разом ми зможемо досягти чітко визначених цілей». «Наша співпраця з обласною радою починає реалізовуватися. Для мене керівництво облради – це партнери, колеги і однодумці. Готовий підтримати все, що направлено на досягнення і розвиток Київщини та на захист інтересів громадян».

Цікаво, що за великим рахунком пан Бно в адміністрації досі сам. Хіба що за виключенням нового голови патронатної служби, якого він призначив днями. «Нову команду я представлю, коли остаточно визначуся з її складом, це буде незабаром. Певне бачення у мене вже є. Члени команди повинні пройти формальне затвердження і в адміністрації, і в Кабміні. Тому мені важливо, щоб люди були гідні», - говорить він журналістам.

Також він зазначив, що деякі працівники адміністрації можуть зберегти свої посади. «Поки не можу сказати, чи буде це повне оновлення, зараз я працюю по всьому і дивлюся, хто на що здатний», - завершив він.

Тим часом депутати безвідносно до Бно зібралися ухвалити важливі рішення. Нагадаємо, що після низки позачергових сесій обласного парламенту (обумовлених не тільки зміною керівництва облради, але й потребою внесення змін до бюджету та затвердження цільових програм розвитку області) четвергова 29-та сесія нарешті була передбачена  графіком роботи регіонального органу представницької влади.

З огляду на оперативний характер проведення сесії (за деякі пункти депутати голосували ледь не у радянській спосіб – без зайвих дискусій і майже одностайно)  можна зробити висновок, що вона була ще й ретельно підготовлена. Напередодні дійсно відбулося засідання профільних комітетів та президії Київської обласної ради, а ще раніше пройшло засідання робочої групи з підготовки пропозицій щодо передачі комунальних підприємств Київської обласної ради у власність територіальних громад Київської області.

У цілому до розгляду на черговому пленарному засіданні 29-ї сесії виносилося понад 60 питань. Зокрема, щодо встановлення справедливості та визнання добровольців АТО учасниками бойових дій; щодо збільшення обсягу медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2019 році для забезпечення цільових видатків для лікування хворих на цукровий діабет; про згоду на безоплатне прийняття Державних професійно-технічних навчальних закладів («Згурівський професійний ліцей», «Бориспільський професійний ліцей», «Бородянський професійний аграрний ліцей», «Богуславський професійний ліцей») з державної до спільної власності територіальних громад Київської області; про погодження Регіонального плану розвитку системи надання соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми  та реформування інституційного догляду в Київській області на 2017-2026 роки; про затвердження Статутів (Положень) комунальних закладів Київської обласної ради у новій редакції, про реорганізацію КЗ Київської обласної ради в КНП, про діяльність обласної ради та її органів, внесення змін до регіональних, комплексних і цільових програм, які реалізуються в Київській області, майнові, кадрові питання, депутатські звернення тощо.

Не обійшлося на сесії й без традиційної ідеологічної суперечки між представниками фракцій «Свобода» та Опоблоку. Це сталося, коли озвучувалися депутатські звернення на підтримку пропозиції щодо використання на території регіону червоно-чорного прапора ОУН  та постанови «Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Київської області», простіше кажучи - про заборону виконання й трансляції т.з. «блатного шансону»  в маршрутках та кафе. Опоблок був – явно за «блатняк»…

З-поміж питань, винесених на розгляд порядку денного, ключовими й довгоочікуваними були питання автономізації медичних закладів, їх реорганізації з Комунальних закладів Київської обласної ради шляхом перетворення в комунальні некомерційні підприємства КОР. Перетворення медичних закладів з бюджетних на комунальні некомерційні підприємства є обов’язковою умовою їхнього приєднання до медичної реформи.

Наразі лікарні працюють як бюджетні установи за бюджетним законодавством та з вертикальним управлінням. Їх керівники не мають свободи рішень і керуються наказами згори. Тому власне й виникла ініціатива – перетворення лікарень на комунальні підприємства, що дасть змогу розширити права медичних закладів до рівня всіх інших суб’єктів господарювання.

За свідченням депутатів облради з профільної комісії,  над цим питанням вони працювали не один день, проводячи спільні засідання депутатів з профільним департаментом КОДА та з медичними працівниками області, здійснюючі відповідну роз'яснювальну робота в колективах.

У будь-якому випадку, як зазначила голова профільної комісії Наталія Бігарі: «Є закон, який прийнято, є терміни, у які медичні заклади мають вкластися, є загальні принципи, згідно з якими мають діяти».

Серед питань порядку денного були як традиційні пункти (скажімо, про погодження Проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Фастів) так і дещо екзотичні, приміром - «Про підтримку звернення депутатів Київської обласної ради VII скликання до Верховної Ради України щодо підтримки проекту Закону України «Про обіг криптовалюти в Україні».

Також депутати погодилися на перейменування деяких населених пунктів регіону. Причому зміна топоніміки пропонується не у контексті декомунізації, а приведення назв до норм сучасної української мови. Скажімо, про перейменування Мотовилівсько–Слобідської сільради Фастівського району на Мотовилівськослобідську, або про перейменування  села Єрківці на Переяславщині на Єрковці.

Відразу після проведення сесії її рішення знайшли своє втілення у постах в соцмережах.

Депутат облради Микола Ляшенко задоволений тим фактом, що депутати розглянули питання додаткового виділення коштів в сумі 10 млн. грн. на добудову ЗОШ №1 у Вишневому (напередодні губернатор з представниками освітян і будівельників домовились, що дедлайн цієї новобудови – 1 листопада поточного року).

Вікторія Киреєва була охоплена натхненням через прийняття екологічних пунктів на сесії: «Шановна громада Київщини, сьогодні, дякуючи керівництву області, депутатському корпусу Київської обласної ради були створені нові об’єкти природно-заповідного фонду, а саме:  Прибірський ландшафтний заказник - 250 га (Іванківський район),  Ботанічні пам’ятки природи : «Софіївський ясен», «Северинівський дуб», «Дуб козацької слави», «Вітяно-Трипільський дуб», «Катюжанський дуб».

Олександр Воронін, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook