#

Одіозний екс-«регіонал» та олігарх Василь Хмельницький, схоже, відчув слабину у «групі ТЕЦ» в Білій Церкві і вирішив остаточно взяти під контроль найбільше місто Київщини

03.11.2017 12:27
Одіозний екс-«регіонал» та олігарх Василь Хмельницький, схоже, відчув слабину у «групі ТЕЦ» в Білій Церкві і вирішив остаточно взяти під контроль найбільше місто Київщини
Василь Хмельницький

Сьогоднішні «маски-шоу» на Білоцерківській ТЕЦ – це очевидний сигнал до переділу сфер впливу на Київщині. Є всі підстави вважати, що відкриття прокуратурою кримінальної справи за фактом заволодіння керівництвом Білоцерківської ТЕЦ 170 млн. гривень може бути пов’язане зі смертю одного з найвпливовіших людей Білої Церкви, депутата Білоцерківської міської ради від «Оппоблоку» Олександра Подольського. Але про все по порядку.

Протягом багатьох років, Білоцерківську ТЕЦ пов’язували з фінансово-промисловою групою «Фінанси і кредит» Костянтина Жеваго. На початку 2000-х структури, пов’язані з цим олігархом, зайшли на це підприємство, витіснивши колишніх власників. В результаті, в купі з ще одним білоцерківським підприємством по виготовленню шин «Росава» у Білій Церкві у Жеваго сформувався потужний промисловий комплекс. Утім, все змінилося в 2014 році, коли банк олігарха «Фінанси і кредит» під заставу своїх підприємств у Білій Церкві взяв близько півтора мільярди гривень на рефінансування у Нацбанку. Гроші повернуті не були…

Попри те, що у ЗМІ до сих пір пов’язують ТЕЦ з  Жеваго, за даними нашого видання, той зараз фактично усунувся від управління Білоцерківською ТЕЦ, залишивши там групу місцевих бізнесменів, так звану «групу ТЕЦ» на чолі з Валерієм Яринком та Василем Кривенком. Також, поговорюють, Жеваго активно шукає інвесторів для продажу заводу «Росава».

До певного часу Яринко та компанія почували себе більш ніж впевнено, одноосібно керуючи підприємством, відданим під заставу державі. Варто враховувати, що ТЕЦ без тепломереж фізично не може поставляти вироблену енергію на об’єкти споживання. За інформацією «Моя Київщина», на Білоцерківській системі тепломереж плотно «сидів» Подольський. Але 24 грудня 2016 року, він передчасно помер. Цим, схоже, не забарилися скористатися інші гравці, зокрема фінансово-промислова група Василя Хмельницького, яка вже давно була готова взяти під контроль енергетичну систему міста.

Варто зазначити, що інтереси Хмельницього в Білій Церкві – не вчорашні. Так, протягом останніх років, він активно лобіює створення у Білій Церкві низки технопарків. До речі, один з них має бути побудований якраз під стінами ТЕЦ, на території, де колись мав будуватися скандально відомий Сталепрокатний завод.

Загалом, у Білій Церкві та районі, структурам пов’язаним з Хмельницьким, належить близько 100 га промзони. Зрозуміло, що без джерела енергогенерації та системи транспортування енергії, Хмельницькому запускати таку «махіну» нецікаво.

Задля посилення власного впливу в Білій Церкві Василь Хмельницький не міг не завести власну політичну команду. Головним постпредом Хмельницького у Білоцерківському регіоні давно називають екс-міністра транспорту Костянтина Єфименка. У 2015 році він балотувався в мери Білої Церкви, але в другому турі поступився представнику «Самопомочі» Геннадію Дикому. Утім, великий бізнес завжди знаходить можливості для порозуміння з місцевою владою. Так сталося і тут. Зараз, відносини Дикого і Єфименка називають більш ніж теплими. Водночас, головою Білоцерківської РДА став Геннадій Джегур, який є кумом Єфіменка і очолював його благодійний фонд.

Могутні важелі впливу маються у Хмельницького й на загальнодержавному рівні. Так, колишній очільник ТОВ «Біонік Хілл», яка фігурує у скандалі зі знищенням Біличанського лісу у Києві, нардеп від «Радикальної партії» Віктор Галасюк, з грудня 2014 року є головою комітету з питань промислової політики та підприємництва. Сам Василь Хмельницький, який був нардепом протягом ІІІ-VII скликання, у червні 2016 року став першим віце-президентом «Українського союзу промисловців і підприємців», під егідою якого організовує свої прожекти в Білій Церкві.

Смерть Подольського, який був відомий, як своєрідний «третійський суддя» в Білій Церкві, тобто стабілізуючий фактор, гарант незаходу груп впливу у місті на чужу територію, тепер відкриває можливість Хмельницькому поборотися, за дуже потрібну йому, енергетичну сферу у місті. Тим паче, що ТЕЦ – не просто частина їхньої задумки з технопарками. До того ж це ще й прибуткове підприємство та один з найбільших платників податків. До того ж це чималенький трудовий колектив. Не секрет, що власник до того отримує вплив на їхні голоси.

Зараз головний удар явно спрямовано проти «групи ТЕЦ», в яку окрім згаданого вище Яринка також входять представники «Блоку Петра Порошенка». Зокрема, йдеться про депутата Київської обласної ради Леоніда Глиняного від БПП, який є головою Наглядової ради Білоцерківської ТЕЦ. Цікаво, чи притягнуть прокурори представника президентської політсили, чи ні…

Загалом, сьогоднішня силова акція у Білоцерківській ТЕЦ може стати стартом для серйозного переділу сфер впливу. Та чи зможе Хмельницький «зайти» на цей ласий об’єкт, стане зрозуміло вже найближчим часом

Читати "Моя Київщина" у Facebook