#

Перемога "слуг": чому "електрик" Коломойського не міг не винести Кононенка

06.08.2019 05:04
Перемога "слуг": чому "електрик" Коломойського не міг не винести Кононенка

"Моя Київщина" продовжує аналіз парламентських виборів у столичному регіоні на мажоритарних округах. Надзвичайно цікавий перебіг подій розгортався на окрузі №94, де перемогу здобув скандальний журналіст, за яким стоїть тінь одного з найвідоміших олігархів України

На 94 мажоритарному окрузі з центром в Обухові, який вважався найскандальнішим, став журналіст телеканалу «1+1» Олександр Дубінський. Він впевнено «вирвав» перемогу з рук в одного із найсильніших кандидатів - Ігоря Кононенка, який до цього декілька років «няньчив» цей округ.

Результат засвідчив одне просте правило цих виборів - "гречка" не працює, навіть якщо ти - найближчий і один з найбільш впливових соратників колишнього президента Петра Порошенка. Результат Кононенко - 12,01%, що майже у три з половиною рази менше, ніж у новоспеченого депутата Олександра Дубінського.

Також в трійку лідерів «проскочила» із результатом 8,51% Лариса Ільєнко, відома на окрузі як «пісочна королева». Купивши собі (а також, подейкують, і деяким своїм друзям) бред партії Юлії Тимошенко, депутат Обухівської райради Ільєнко явно розраховує і надалі зберігати вплив на цій території.

Варто також згадати фінт Ігоря Мосійчука, який, злившись під Дубінського, мимоволі підтвердив чутки про свою роботу на Коломойського на цих виборах. 

Але як би там не було, жителі Васильківського та Обухівського районів зробили свій вибір на користь Дубінського (він набрав 40,94%). Хоча за партію Зеленського, від якої балотувався журналіст, на цьому окрузі віддали 48,68%, що свідчить про те, що "плюсівець" не встиг вибрати увесь свій електорат на окрузі. Хоча у будь-якому разі встиг втертися у велику довіру місцевим жителям. Звісно, немалу роль відіграла його медійна впізнаваність.

Багатостаночник Дубінський закінчив технікум, Інститут харчових технологій за спеціальністю бухгалтер і аудит, а також Київський політехнічний інститут як інженер-електрик. «Заліз» у журналістику Дубінський-електрик у 2004 році. Тоді він працював у газеті «Економічні відомості», де став відомим як економічний журналіст. У 2009 році він покидає цю газету та очолює редакцію тижневика «KievWeekly», де протримався не більше року. А вже починаючи з 2010 став креативним продюсером департаменту журналістських розслідувань «1+1», і від того часу почав активно відстоювати інтереси власника каналу Ігоря Коломойського. 

З ім’ям Олександра Дубінського пов’язано чимало скандалів. Зокрема, він послідовно відпрацьовував "торпедою" проти Порошенка та його оточення. Власне, і його висунення по округу Кононенка - це був яскравий "привіт" з боку ображеного Коломойського. Порошенком список жертв Дубінського не завершується: у травні 2019 року на сайті dubinsky.pro з’явилася інформація про запровадження плати за розміщення електронних записів на сайті МОЗ про проходження медичного огляду, а також про бюджетні кошти на підвищення кваліфікації медпрацівників, які начебто були спрямовані на проект, реалізований громадською організацією «Захист патріотів». Тоді в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун подала позов до суду на Олександра Дубінського, а у МОЗ ці повідомлення назвали неправдивими. Сам журналіст цю ситуацію ніяк не прокоментував - мабуть, що сказали, те й написав. До слова, деякі ЗМІ та  першоджерела вказують й на інші випадки, коли Олександр Дубінський або його проекти на «1+1» розповсюджували фейкову інформацію. 

А в червні він поширював відео, у якому називав гасло «Слава Україні!» нацистським, а легалізацію цього гасла в сучасній українській армії — «маразмом». На цьому його підловили журналісти розважального шоу «Телебачення Торонто» та назвали його «борцем із нацизмом», і при цьому підкреслили, що коли президент Зеленський у залі викрикував «Слава Україні!», Дубінський спокійно сидів у залі серед інших «нацистів».

Але крім того, що він часто поширює неправдиву інформацію та перечить сам собі, Дубінський та його дружина починаючи з 2014 року не декларували доходи від підприємництва при тому, що 16 квартир, які їм належать в Києві (такий от рантьє-журналіст), здані в оренду. Також у ЗМІ писали про те, що родичі майбутнього нардепа є відвертими сепаратистами.      

Отож, однією із головних цілей Дубінського на виборах була перемога над Кононенком, і він говорив це відкрито:

«У мене є дві цілі. Перша з них це ви@біти Коненка прямо там, на окрузі. Друга - бути незалежним, щоб ніхто не міг мені сказати, що краще голосуй за те, а до цього не лізь», - зазначив журналіст Коломойського....

Якщо ж говорити про Кононенка, то не допомогли йому ані Засухи, ані лояльне до нього керівництво  з боку очільників райцентрів, голів РДА та найбільщих підприємств регіону. Не в останню чергу це сталося через "видатних" політтехнологів, таких як Дмитро Касьянов, які перед цим завалили президентську кампанію Порошенку...

Читати "Моя Київщина" у Telegram