#

Голова Бородянської селищної ради Олександр Сахарук: створення громади відкриває нові можливості для потужного розвитку нашого регіону

11.12.2018 06:04
Голова Бородянської селищної ради Олександр Сахарук: створення громади відкриває нові можливості для потужного розвитку нашого регіону

Найближчим часом у Бородянському районі відбудеться дуже важлива подія – перші вибори до новоствореної громади. Кореспондент порталу "Моя Київщина" поспілкувався з одним із головних претендентів на посаду голови громади – Олександром Сахаруком, який є головою Бородянської селищної ради

- Олександре, на Вашу думку, який напрямок роботи є пріоритетним для розвитку ОТГ з центром у Бородянці?

- Показником успішності будь-якої громади є потужна, ефективна економіка. Інакше це буде рух у нікуди. Водночас розвиток економіки залежить від бізнесу, який повинен чесно сплачувати податки. Більшість політичних сил у своїх передвиборних програмах обіцяють покращення якості життя людей. Але якщо без популізму і "гарних" лозунгів, то виключно покращення економічних показників - ключ до добробуту й гідного життя кожного в громаді.

- Ви є діючим селищним головою. Які реальні досягнення Вашої команди в галузі економіки за три роки керування у Бородянці?

- Спочатку передбачалося, що каденція триватиме п’ять років, а фактично вийшло три. Але навіть в режимі "стисненої пружини" ми показали динаміку, яка зараз має позитивні відгуки серед жителів селища. Хочу запевнити, що моя передвиборна програма-2015 майже повністю виконана, залишається декілька проектів, для реалізації яких трохи не вистачило часу.

Так, у 2015 році ми відкрили найбільший в Україні газонаповнювальний комплекс "Київський", який побудований за європейськими стандартами. Такі підприємства дають нові робочі місця, відповідно, місцевий бюджет наповнюється за рахунок сплати акцизу, оренди земельних ділянок, ПДФО, що дає стрімкий розвиток регіону.

Також ми запланували реалізувати в межах Бородянки 7 великих інвестиційних проектів, які дозволять створити близько 500 нових робочих місць. Підкреслю, що від інвестора ми вимагаємо використання земельної ділянки у межах містобудівної документації, будівництва екологічних підприємств, належну сплату земельних податків, зайнятість місцевого населення та "білу" заробітну плату.

- Що на посаді селищного голови Ви зробили такого, чого не вдавалося попередникам?

- Мені приємно чути від колишнього голови селища, який працював до мене три каденції поспіль, що "ця молода людина за три роки зробила більше, ніж я та мій попередник".

Ми розпочали роботу з вивчення проблематики селища, а всю необхідну інформацію отримали від наших депутатів. Разом склали соціальний паспорт кожної вулиці, а потім всі проблеми позначили на карті й від цього почали покроковий рух. Мені сьогодні не соромно прийти в будь-який мікрорайон Бородянки, адже роботи з благоустрою проводилось усюди.

Якщо детальніше, то за три роки було заасфальтовано 28 прибудинкових територій багатоповерхових будинків, 47 вулиць, хоча деякі з них не були вкриті дорожнім покриттям із моменту їх заснування. Варто зазначити, що більшість багатоповерхівок побудована у 70-х роках. Тоді кожна квартира була розрахована на споживання 5 кВт електроенергії. Зараз кількість пристроїв у помешканнях шалено зросла, а застарілі комунікації почали виходити з ладу. Тому 13 будинків отримали нові потужні кабелі, завдяки чому електрична мережа продовжує ефективно працювати.

Ми відновили вуличне освітлення, відтепер воно є навіть там, де ніколи не горіло світло. Вулиця Семашка у селищі - найстаріша, але досі там немає централізованого водопостачання. У 2015 році ми розпочали робити проект, а станом на зараз залишилось прокласти близько 300 метрів труб і ми завершимо споруджувати водогін. У Бородянці було облаштовано сучасні автобусні зупинки: поклали бруківку, розмістили поряд урни для сміття та тумби для оголошень. У минулому році з бюджету було виділено 500 тис грн для встановлення 47 гойдалок на території селища, відповідно до складених депутатами актів. Ми поставили на меті максимально витягнути дітей зі соціальних мереж на вулицю. Заради цього паралельно з гойдалками встановили 16 вуличних тренажерів для популяризації здорового способу життя.

- Свого часу в поле зору центральних ЗМІ потрапила Бородянка, коли владу критикували за введення платних поїздок на ліфтах. Можете розповісти про це детальніше?

- Ліфтам у житлових будинках більше 25-ти років, тому за законом їх потрібно було модернізувати. Новий білоруський ліфт коштує від 400 до 700 тис. грн. У селища немає такої кількості коштів, щоби замінити всі механізми. А ліфт є об’єктом підвищеної небезпеки, тому щороку на кожен із них необхідно отримувати пусковий акт. Нам вдалося власним коштом зробити капітальний ремонт 11-ти з них і наразі всі 28 ліфтів збережені та працюють, тоді як протягом 8-ми попередніх років люди були вимушені підніматися нагору пішки. Так, у нас ліфти працюють по картках. Скористався – заплатив, адже у метро ніхто безкоштовно не спускається. Також у ліфтах є переговорні пристрої, завдяки ним можна зв’язатися з оператором, якщо у цьому є потреба.

Взагалі проблема багатоповерхових будинків Бородянки полягає у тому, що дахи та комунікації не ремонтувались раніше, оскільки бюджет селища цього не дозволяв. Проте нам вдалося його збільшити і розпочати роботу над усуненням проблем житлового фонду. Так ми вирішили капітально відремонтувати дахи багатоповерхівок, зробивши їх сучасними, з утепленими димоходами та перекриттями. За цей час ми відремонтували 7 дахів на будинках, 4 з яких у 2018 році.

- Як Ви можете описати стан комунальної сфери у селищі?

- Взагалі населений пункт обслуговує 2 комунальні підприємства. Для працівників цієї сфери ми придбали нову техніку, яка ефективно може впоратися із поставленими завданнями. 

Також ми повернули у власність громади 4 котельні, що дозволяє нам власними силами опалювати садочки, придбали подрібнювачі гілок, які забезпечують нас щепою. Селищна рада теж опалюється комунальним підприємством. Ми забезпечуємо місцевих людей роботою: колектив у 80 чоловік опікується благоустроєм та житловим фондом, іншими щоденними питаннями життєдіяльності Бородянки.

- Досить поширеним зараз явищем є встановлення камер відеоспостереження. Чи є такі у Бородянці?

- Крізь селище проходить траса Київ-Ковель та залізниця, тому маємо постійний потік людей і транспорту. Спільно з поліцією ми визначили ті місця, де необхідно було встановити відеокамери. Наприклад, на круговому перехресті траси встановили камери, які дозволяють розпізнавати автомобільні номери. Таким чином ми "відкрили очі" Національній поліції.

Зараз у селищі є 22 камери, які розташовані у його центральній частині, місцях масового скупчення людей та на всіх виїздах. Окрім того, вхід до кожного дитсадка та школи під постійним відеонаглядом. Вся інформація зі пристроїв виводиться на монітор чергового у відділі поліції.

- У Вашому регіоні дуже великою проблемою є горіння торфу. Яким чином ви плануєте цьому запобігати?

- Торф навколо селища раніше був великою проблемою. Пойма річки Здвиж свого часу була розпайована, проте не оброблялась, заростала бур’янами і тому виникали пожежі. Зараз на цих ділянках аграрії вирощують добрі врожаї, а люди отримують кошти за оренду землі. Близько 2-х місяців тому нам вдалося встановити на найвищій точці селища камеру, яка обертається на 120°. За рахунок цього ми маємо широкий кут огляду, а вся інформація виведена на пульт пожежної частини, тому рятувальникам добре видно місця, де потенційно можуть бути займання. Наразі це питання взагалі знято.

- Активісти у мережі розповідають про захмарні витрати коштів з бюджету на дитячий майданчик у вигляді кораблика. Що можете сказати з цього приводу?

- Цього року навесні біля Палацу культури ми встановили новий ігровий дитячий комплекс – "Кораблик", який коштував бюджету селища 240 тис грн. Багато хто претендував на цю територію, щоб її забудувати, але зробити дитячий майданчик – це була наша принципова позиція. Ця площа знаходиться у центрі населеного пункту, з весни і до пізньої осені тут відпочиває багато малечі з батьками. "Кораблик" є лише частиною зони відпочинку навколо ставків, яка з часом буде розбудовуватись, її початковим етапом. Нами також розроблена та затверджена концепція розвитку 16 га рекреаційної зони ставків, яка буде розташована в центральній частині селища, плануємо зробити повну реконструкцію центрального парку, проектна документація на який уже готова.

- У пристоличному регіоні великою проблемою є освіта. Яка ситуація в Бородянці?

- Мабуть варто почати з дошкілля, розповісти про садочки, якими ми пишаємось. У нас 3 дошкільні навчальні заклади. Хоч їм близько 40-ка років кожному, але протягом 2016-17 років ми їх модернізували: утеплили фасад та дах, встановили металопластикові вікна і нові двері. У садочках повністю замінено стару електромережу.

У садочку "Колосок" свого часу планували збудувати басейн, але колгосп розпався, тому залишилися тільки руїни, які понад 30 років тільки лякали дітей. Ми побудували на їхньому місці новий спортивний зал. Додатково там розмістили кабінет логопеда та медичної сестри, технічні приміщення. У цьому садочку також є своя модульна котельня, тому проблеми з опаленням відсутні. У садочку "Буратіно" також проведена повна термосанація, змонтована котельня, у кожній групі облаштовано нові якісні санвузли, повністю відремонтовано харчоблок та пральну кімнату, придбано нове обладнання. У "Казці" теж утеплено фасад та капітально відремонтовано дах, триває ремонт вентиляційної системи харчоблоку. Цей садок, як і всі інші, має свою модульну котельню, що обслуговується нашим комунальним підприємством. Я дуже вдячний батькам дітей, які допомагали нам у реалізації планів.

- Чи потрібен Бородянці ще один садочок?

- Необхідність є, але не в звичайному садочку… Справа в тому, що близько 60 діток селища потребують особливих умов для навчання. Після консультацій із відділом освіти прийнято рішення недіючий дитячий садочок "Сонечко" зробити інклюзивним. Навколо нього ми зробимо невеличкий парк, встановимо необхідне обладнання.

- Тенденція з модернізації будівель поширюється тільки на садочки, чи й на школи також?

- У Бородянці є три школи, де цього року було повністю замінено вікна. Знову ж таки, частково допомагали батьки, але за бюджетні кошти ми встановили 192 вікна у всіх навчальних класах. Спочатку було розроблено проектну документацію, проведено  енергоаудит. Після формування громади маю на меті повернутися до реалізації енергоефективних заходів у школах, аби перебування дітей у них було комфортним та затишним.

У школі № 1 та 2 проведено капітальний ремонт вбиралень, частково замінено електромережі, відремонтовано спортивні зали. Футбольні поля поблизу школи є власністю громади. Зараз там тренуються команди районного й обласного рівня, які фінансуються зі селищного бюджету. До речі, ФК "Бородянка" у п’ятірці лідерів Київській області. Біля шкіл №1 та 2 цієї осені встановлено нові футбольні поля зі штучним покриттям. Таким чином зростає спортивна молодь - гарний приклад іншим дітям селища.

Наступного року на полях Бородянки, а також Бучі, Ірпеня та Вишгорода відбудеться VIІІ Чемпіонату світу з футболу серед діаспорних команд. Ось так ми здійснюємо популяризацію і розвиток спорту, який єднає всіх українців.

У сусідніх селах району є секції з боротьби та боксу, але молодь займається у непристосованих приміщеннях. Ми хочемо зробити для них сучасний зал, здійснивши реконструкцію колишньої шкільної їдальні. Таке розташування буде зручним для всієї громади.

Також хочу додати, що обдаровані діти щомісячно отримують стипендію селищного голови за перемоги в учнівських олімпіадах. Радує те, що з кожним роком кількість таких учнів більшає.

- Освіта дуже тісно пов’язана з культурою. Чи є у Вас якість напрацювання у цьому напрямку?

- Бородянка має давню історію, і нам її потрібно не тільки берегти, а й відновлювати. У 2015 році завдяки чисельним меценатам встановлено пам'ятник Архистратигу Михаїлу, який є покровителем нашого селища. У 2015 році ми обіцяли зробити краєзнавчий музей і нам це вдалося. Там зібрана історія нашого селища та району, з якою всі бажаючі можуть ознайомитися. На меті в подальшому відкриття багатопрофільного центру творчості, в якому буде створено належні умови для естетичного та культурного розвитку наших юних та дорослих талантів.

- Усім відомо, що Бородянка буде центром госпітального округу. Як справи у селищі з медичною реформою і медичним обслуговуванням?

- На виконання медичної реформи Бородянку будуть обслуговувати 9 сімейних лікарів, для їхньої роботи ми обладнали відповідні робочі місця з доступом до Інтернету. Бородянська амбулаторія первинної медико-санітарної допомоги зараз працює в кабінетах районної лікарні. Тож питання будівництва нової та сучасної амбулаторії, яка б відповідала всім вимогам часу, назріло давно. Зведення закладу розпочнеться дуже скоро, для цього з бюджету ми виділили понад 2 млн грн та земельну ділянку, а держава – 7,6 млн грн. 

- Що зараз потрібно зробити у Бородянській ОТГ, аби швидко підняти всі населенні пункти на новий рівень?

- Насамперед нам потрібне стратегічне планування використання бюджетних коштів на засадах прозорості та обґрунтованої доцільності, виходячи з потреб кожного населеного пункту. Не менш важливим є залучення надійних інвесторів, як ключового фактору розвитку економіки, створення нових робочих місць і зростання доходів громадян. Для поліпшення надання всіх видів послуг громадянам, безумовно, головним питанням є будівництво Центру надання адміністративних послуг у Бородянці.

Будемо спільно працювати над розвитком сільської медицини за рахунок зміцнення матеріально-технічної бази ФАПів та впровадження інноваційних технологій. Певен, що для кожного важливим є оновлення інфраструктури населених пунктів (освітлення та асфальтування вулиць і прибудинкових територій, заміна мережі водогонів та покращення якості питної води), покращення послуг із перевезення автотранспортом.

Я вважаю децентралізацію однією з ключових реформ сучасної України. Створення Бородянської ОТГ відкриває нові шляхи та можливості для потужного та ефективного розвитку. Я маю відповідний фаховий досвід, наснагу та бачення проблематики громади. Я вірю в людей та вірю у власні сили.   

Читати "Моя Київщина" у Facebook