#

Депутат Київської обласної ради Ольга Бабій: У нас політика - без здорового глузду

16.09.2019 05:00
Депутат Київської обласної ради Ольга Бабій: У нас політика - без здорового глузду

"Моя Київщина" поспілкувалася з депутатом Київської облради, очільницею бюджетної комісії Ольгою Бабій про діяльність головного представницького органу столичного регіону, специфіку взаємовідносин ради і обладміністрації та бажання піти з політики

- Як позитивні зміни відбулися за час вашого депутатства?

- Моє основне досягнення, як голови бюджетної комісії, є те що протягом всього часу перебування на посаді проект бюджету був для всіх зрозумілий і відповідав вимогам закону. Можна також згадати і такі речі, як купівля обладнання для онкологічного центру, програми підтримки освіти, розвиток професійно-технічної освіти. Зокрема, у нас була проблема із придбанням обладнання для обласного онкологічного центру, а також з ремонтом обладнання у міжбюджетний період, але моє відповідне подання було проголосоване і проблема вирішена.

Також ми спільно з Департаментом освіти і науки КОДА два роки тому започаткували проект підтримки ПТУ, і в програму розвитку освіти були включені видатки по покращенню матеріально-технічної бази наших професійно-технічних закладів. Було створено нові навчальні класи, було закуплено нове обладнання для коледжів і технікумів.

Окрім того, коли фінансування професійно-технічних закладів хотіли передати на міста, ми у Київській області перші підняли це питання і вимагали комітетські слухання і добилися того, що ці заклади залишилися там де вони й були, тому що якби це сталося то вони б зникли: професійно-технічна освіта та середня освіта другої категорії мають бути державного рівня і фінансуватися з державного бюджету.

Також були запущені програми підтримки людей із інвалідністю. Зараз я працюю над програмою підтримки учасників АТО, яких в частині реабілітації не прирівнюють до військових, тобто вони не можуть не можуть проходити реабілітацію в госпіталях. Ми зараз пропонуємо адміністрації програму фінансування реабілітації учасників АТО в наших обласних закладах. Тобто має бути так: гроші вийдуть з обласного бюджету і підуть для учасників АТО на обласні заклади, де ветерани зможуть отримувати психологічну реабілітацію та різні типи медичних послуг. Я думаю найближчим часом програма запрацює.

- Як Ви загалом оціните роботу обласної ради?

- Я якщо чесно оцінила би її по 5-бальній системі на трійку, через постійні протистояння щодо політичного впливу між адміністрацією та радою. Це призвело до того, що ми не змогли зробити для області дуже багато корисних речей. Ми хотіли зробити генеральні плани розвитку міст при підтримці обласної адміністрації, проте це не вдалося, тому що були постійно феодальні сутички на місцях.

На жаль, кожен намагається знайти якусь свою особисту вигоду, політично впливати на використання бюджетних коштів, але досвід останніх виборів показав, що це вже не працює. Впливати політично на території через розподіл фінансів не має сенсу.

- Як Ви думаєте, коли відбудуться наступні вибори до Київської обласної ради?

- Особисто я вважаю, що в стратегічному контексті для країни наступні вибори до місцевих рад мають відбутися після завершення процесу децентралізації. Тому що це передбачає закінчення процесу об’єднання громад та перерозподілу повноважень фінансового та іншого адміністративного характеру. Я не бачу сенсу державі двічі витрачати шалені кошти на вибори, краще ці суми спрямувати на щось суттєве, на якісь цільові програми чи інфраструктурні проекти.  

- Ви будете балотуватися на наступні вибори?

- Мабуть, що ні. Я зрозуміла для себе, що у нас в Україні поки що політика це така історія без політичних традицій, без якогось здорового глузду. Звучить багато популістичних речей. Я завжди була людиною результату і коли є якісь гарні ініціативи, що можуть дати гарний результат і блокуються через якість політичні вподобання тих чи інших людей, я цього не розумію. Проте все може змінитися.

- У Вас були думки покинути партію «Самопоміч»?

- Ні, тому що я вважаю партію «Самопоміч» політичною силою, яка особисто нас після подій 2014 року привела до влади. Якби не події 2014 року і якби не поява демократичних партій в Україні, у таких як я не було б шансів пройти навіть в обласну раду. І я особисто вважаю, як людина порядна, якщо я б ухвалила рішення покинути партію, то мала скласти мандат.

- А якби теоретично покинули партію, то до якої політичної сили Ви приткнулися ?

- Я для себе визначилася, що більше зараз дивлюся на виконавчу гілку влади. Я не думаю, що партії зможуть змінити Україну. Я впевнена, що люди можуть змінити Україну. І ці люди з врахуванням усіх політичних досвідів мають знімати політичні прапори та йти в виконавчу владу, тому що, на жаль, вся інфраструктура у нас в занедбаному стані. Треба припинити говорити з трибуни і вдягати резинові чоботи та щось робити. Для мене як для управлінця партія це структура, яка приходить до влади має бути системною та постійною. Як будуть вести себе провладні політичні партії, я не знаю, бо досвід БПП показав, що проект провладної партії не дав результатів.

- Як Ви ставитися до Миколи Бабенка?

- Микола Бабенко – мажоритарник, який виграв на 90 виборчому окрузі. До нього ставлюся абсолютно рівно. Для мене він просто людина, просто депутат.

- Як ви думаєте, що може позитивного змінитися з приходом Миколи Бабенка до влади.

- На це потрібно час. Він давав передвиборчі обіцянки, тому хай їх виконує.

- Які ваші відносини з мером Геннадієм Диким? Говорять між вами був конфлікт.

- Відносини у нас дружні. Конфліктів між нами не було.

- Як Ви можете описати його роботу у місті?

- Якщо порівнювати поточний стан справ 2019 року та стан справ, коли він прийняв місто, то Геннадій Анатолійович зробив дуже багато, але зробив це все не він один. Це була команда людей, його заступники та депутатський корпус. Вони у місті фактично змінили парадигму, тому що Біла Церква почала розквітати.

Біла Церква завжди страждала від того, що вона має велике соціальне навантаження на бюджет. Багато кількість шкіл та лікарень, і бюджету розвитку ніколи не вистачало коштів, щоб робити якість суттєві прориви. Проте я оцінюю роботу Дикого дуже позитивно з точки зоря для вигоди жителів міста. Не все звісно досконало, але для великих речей потрібно час, проте зміни відбулися і вони позитивні.

- А які мінуси в його роботі?

- Мінуси, звісно, є. Деякі речі можна було робити швидше. Наприклад, це стосується центру адміністративних послуг, а також реконструкції садочків та шкіл. Але для всього потрібні гроші. Можливо, для цього не вистачило якось політичного впливу, щоб вирішити адміністративні питання, але це вже не залежить від одної людини. Тому якщо брати плюси та мінуси, то перемог у Дикого набагато більше.

- Як відомо, ви є віце-президентом Асоціації водоканалів України. Як Ви прокоментуєте той факт, що представники водоканалів заявили про свої плани відключати воду та подавати її погодинно?

- Насправді це було викликано тим, що з першого липня для всіх водоканалів подорожчала електроенергія на 25 відсотків, а в структурі тарифу коштів на покриття цих видатків немає. Після того, як ми підняли ґвалт, Національна комісія скорегувала деякі тарифи на розподіл, понизила тарифи на  електроенергії . Подорожчання по факту відбулося, але вже не таке суттєве, в межах 10-12 відсотків.

Наші заяви дозволили нам знайти порозуміння з енергетиками. Зараз питання збитків ще не вирішено, заборгованість є, але нас не відключають від електропостачання, тому поки такої загрози не має. Але що буде далі стане видно тільки вже перед опалювальним сезоном.

- Відключення теоретично можливі все таки чи ні?

- Теоретично, якщо в структурі тарифів не буде відкоригована компенсація і електроенергія не подешевшає, то може бути.

- Як ви можете описати екологічний стан води у області. Водних ресурсів вистачає чи ні?

- Ми не знаємо, бо ніякого моніторингу не має щодо екологічного стану. Води нам вистачає. Проте ми вже два роки говоримо, що для того щоб знати куди на рухатися нам потрібно стратегію, щоб в подальшому не мати проблем таких як в Коцюбинську.

- Можете більш детально розповісти про ситуацію у Коцюбинському?

- Там у скважинах глибиною до 100 метрів почали з`являтися бактерії кишкової палички. Це забруднення сталося через близьке знаходження до вигрібних ям. Відсутність централізованої системи каналізацій в Коцюбинському призвела до погіршення якості води у свердловинах. Три роки ми говорили про це питання, я як голова бюджетної комісії піднімала це питання. У таких населених пунктах, як Коцюбинське, Бориспіль, Буча, Ірпінь, Вишневе є унікальна можливість приєднатися до мереж Київводоканалу.

Це все поряд, тут є потужності. Наприклад, навіщо у Боярці вкладати шалені кошти в реконструкцію в того що помре, якщо можна приєднатися до Києва. Ось Києво-Святошинський район – це зона екологічного лиха. Там дуже багато багатоповерхових будинків, які приєднані до локальних очисних споруд, які не витримують навантаження та йде вторинне забруднення підземних вод.

- Чому ви формально пішли з "Білоцерківводоканалу" і пішли у фонд, який є реальним власником того ж водоканалу?

- Я виконала свою функцію, провела повну реструктуризацію компанії. Водоканал отримав єдиний в Україні на той час сертифікат ІСО з менеджменту і з екології.

У мене закінчився контракт, і я мала йти далі займатися своїм справами, але мені запропонували очолити Наглядову раду, для того щоб завершити ті інфраструктурні проекти які були мною започатковані. Зараз ми працюємо над їх завершенням, а це реконструкція каналізаційних очисних споруд і реконструкція водоочисних споруд. Також ми побудували єдину в Україні фільтрувальну станцію, яка знаходиться у Білій Церкві. Вода на ній очищається перманганатом натрію.

- Як Ви ставитися до того, що з депутатів знімуть недоторканість?

- Моя думка така, що депутатська недоторканність для багатьох депутатів попередніх скликань була таким елементом сховатись від відповідальності. Але зараз все змінилося, потреби мати депутатську недоторканність я особисто не вбачаю.

Проте, на мою думку, недоторканість мають мати працівники прокуратури, які забезпечують виконання системи покарань.

- Тобто Ви вважаєте це є вірним рішенням?

- Я вважаю це рішенням вірним, якщо ти береш таку відповідальну владу планку, ти не маєш нічого боятися і нести відповідальність повністю за своє рішення. Якщо ти вбачаєш загрозу своєму життю заявляй про це публічно.

- Що ви можете сказати про нового губернатора Бно-Айріяна?

- Я про нього нічого не можу сказати. Я оцінюю людей за результатами їхньої роботи.

- А про його попередника – Олександра Терещука?

- Терещук мав дуже багато задатків і можливості стати одних із найбільш успішних голів ОДА та реформаторів у області. У нього дуже багато речей виходило гарно. Він – чудовий управлінець, але глобальною помилкою Терещука було те, що він теж почав політичні ігри з радою.

Тим не менш, Терещук був єдиною конструктивною людиною, яка дивилась на велику кількість речей дуже прагматично і в нього була правильна позиція, господарські підходи. Губернатор не політик, губернатор це господарник, який забезпечує виконання певних рішень на певній території. Терещук найбільше відповідав цій функції.

- А от щодо нового президенти, Ви позитивно чи негативно відноситесь до нього?

- Я не знаю деяких речей з середини, але я захоплююсь зараз президентом як публічним політиком.

- Тобто поки позитивні?

- Так.

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook