#

Перемога "слуг": чому на 97 окрузі Різаненко програв вибори новачку

19.08.2019 06:17
Перемога "слуг": чому на 97 окрузі Різаненко програв вибори новачку

Інформаційний портал «Моя Київщина» продовжує знайомити читачів з новими парламентаріями, адже жодному з попередників не вдалося зберегти мандат законодавця,  не тільки у столиці, але й в Київській області. На 97-му окрузі, де фаворитом вважався нардеп від округу двох останніх скликань Павло Різаненко,  але він прийшов лише третім, а переміг висуванець президентської партії "Слуга народу" -  бізнесмен , а в минулому колишній правоохоронець Микола Галушко.

Перемогу на президентських виборах Володимира Зеленського задовго до весняних виборів  пророкували чисельні соціологічні дослідження. Хиба що певним сюрпризом для експертів став контраст між його електоральним уловом у першому й другому турі, коли рівень підтримки нового глави держави  збільшився з 30,24% до 73,22%.

Власне, згодом тотальна перемога партії «Слуга народу» на парламентських виборах (254 мандати, з яких 124 одержано за партійними списками, а ще більше 130 – на мажоритарних округах) сприймається аналітиками, як третій тур президентських виборів. Практично скрізь, як у столиці так і на виборчих округах Київщини, народних депутатів 8-го скликання, які вирішили продовжити свої законодавчі повноваження, змінив політичний молодняк, причому повсюдно (за виключенням 90-го Білоцерківського виборчого округу, де мандат нардепа здобув представник партії «Біла Церква разом!» Микола Бабенко) перемогу святкували у виборчих штабах партії «Слуга народу».

На 97-му окрузі до парламенту проходить Микола Галушко, директор, ПП "ГАЛІД", формально безпартійний, але суб’єктом висування якого стала президентська команда. Власне, бренд Зеленського та його партії «Слуга народу» для всіх його висуванців по мажоритарці (за деяким виключенням) став чарівним паролем для потрапляння до Верховної Ради.

Феномен гіпнотичного впливу на українців однойменного з назвою партії-переможця телесеріалу, втомленість від старих політиків, помилки пост-майданної влади, нарешті прагматичність підходу нових сил, яка не надто розкривала свої програмні стратегічні цілі, натомість зосереджувалась на популізмі та на нещадній критиці своїх попередників, - все це чекає ґрунтовного вивчення дослідників, а ми – поки що обмежимось хрестоматійною фразою першого переможця президентських виборчих баталій Леоніда Кравчука- «Маємо те, що маємо!»

Павло Різаненко, відразу після того, як були підраховані перші результати на 97-му окрузі,  так написав на своїй сторинці у Facebook:

 «Вибори закінчилися. І за попередніми даними вже можна сказати, що ми не перемогли. Я поважаю вибір громад Броварів, Березані, сіл та селищ Броварського та Баришівського районів. Дякую тим, хто мене підтримав. Ми боролися до кінця, але наразі не наш час. Без поразок немає перемог. Лише майбутнє дасть оцінку сьогоднішньому дню. Я перегортаю цю сторінку свого життя. Потрібно рухатися далі. Ще раз дякую за підтримку тим, хто вірив та допомагав. Наші перемоги ще попереду!»

Не дивлячись на те, що сам Павло Різаненко на цих виборах йшов, як висуванець ще однієї нової політичної сили - партії Святослава Вакарчука «Голос» (попри те, що на минулих виборах йшов у команді попереднього президента) зайняв навіть не друге, а третє місце і, за іронії долі, «срібло» віддав висуванцю саме партії Петра Порошенка, депутату облради Олегу Іваненку, який є популярною фігурою на цьому окрузі.

Отже, на 97-му окрузі балотувалося 19 кандидатів у народні депутати. Частина з них була - явна технічного генезису, тому ознайомимо Вас із здобутком шістки кандидатів, які подолали психологічний 5-процентний бар’єр:

- Микола Галушко («Слуга народу») - 37,75%;

- Олег Іваненко («Європейська Солідарність»)-16,00%;

- Павло Різаненко («Голос»)- 9, 81%;

- Марина Коваленко («Батьківщина»)- 8,1%;

- Євген Кищук (самовисуванець)- 5,9%;

- Володимир Тимченко («Радикальна партія О.Ляшка»)-5,3%.

Хто ж такий переможець? Микола Галушко народився у 1979-му році у родині правоохоронця в Челябінській області.

Його батька, Леоніда Миколайовича по міліцейській лінії перевели до України, де він з часом дослужився до керівника обласного УБОЗу.

У 2001 році майбутній нардеп закінчив Національну академію внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство». У 2002—2005 роках працював в УБОЗ ГУ МВС в Київській області.

В інтернет-просторі міститься інформація про зв’язки Галушко-молодшого із кримінальним авторитетом Савлоховим та про нібито його залежність від алкоголю й гральних автоматів, але будемо вважати ці відомості проявами чорного піару з боку конкурентів, без якого не обходиться жодна виборча кампанія.

Більш правдоподібною видається історія про його участь у суперечці з місцевими «авторитетами» із застосуванням та травматичної зброї Але справу тоді вдалося зам’яти.

Зв'язки з міліцією допомогли Миколі Галушко також відкрити в Київській області свій бізнес — приватну охоронну фірму під назвою «Галід». Від 2017 року паралельно з цим Галушко-молодший був радником директора ДП «Укрспирт».

Щодо передвиборчої програми переможця? Зазначимо, що практично всі мажоритарники від «Слуги народу» свої програми надавали до ЦВК за однаковим форматом: у першій загальноукраїнській частині містяться пункти, образно кажучи, - «за все добре», а в другій – внесені  особливості мажоритарного округу.

Олександр Воронін, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram