#

Переможці місцевих виборів: голова Ржищівської громади Крістіна Чорненька

11.12.2020 10:25
Переможці місцевих виборів: голова Ржищівської громади Крістіна Чорненька

«Моя Київщина»  продовжує рубрику, в якій докладно знайомить з попередніми досягненнями, біографіями та програмами новобраних голів об’єднаних територіальних громад, мерів міст Київщини та командами депутатів. Ржищівським міським головою на виборах-2020 стала кандидатка від «Європейської солідарності» Крістіна Чорненька, яка стала в.о. міського голови Ржищева у 2016 року, після того, як відсторонили від посади Миколу Спичака

Згідно результатів голосування кандидати на посаду  міського голови  розташувалися в такому порядку:

 • Крістіна Чорненька («Європейська солідарність») – 2713;
 • Михайло Лобуренко («За Майбутнє») – 1232;
 • Микола Спичак («Опозиційна платформа – За життя») – 679;
 • Олег Чепченко (самовисування) – 242;
 • Сергій Шорохов («Слуга народу») – 216.

Кандидатами на посаду Ржищівського міського голови  були зареєстровані 7 кандидатів, однак результатів ще двох учасників виборчих перегонів чомусь не опубліковано:

 • Журила Ігоря Володимировича  від політичної партії «Наш край».
 • Прохоренка Артема Миколайовича  від політичної  партії «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна  країна».

Крістіна Іванівна Чорненька  народилася 29 вересня 1980 року у місті Горлівка на Донеччині, є членом та балотувалася  від партії «Європейська солідарність». Має вищу освіту - у 2005 році закінчила Міжрегіональну Академію управління персоналом, правознавство, спеціальність «Комерційне та трудове право». Трудову діяльність розпочала у 2003-2009  році на посаді юрист-консультант ТОВ «Бюро маркетингових  технологій». Згодом працювала  маркетологом у ТОВ «НРП» у 2010-2013 роках та  у ТОВ «Світ техніки» у 2013-2014 роках. Протягом 2014-2015 р.р. обіймає посаду менеджера( управителя) по зв’язках з громадськістю ТОВ «ДФ ГРУП». Координує роботу «Благодійного фонду Руслана Кузьменка» у 2014- 2016 роках. Очолює ТОВ «Інтерфайф» у  2015-2016 роках. Політичну діяльність розпочинає  депутатом Ржищівської міської ради VII скликання від Ржищівської міської організації партії «Блок Петра Порошенка» Солідарність» з листопада 2015 року , а з червня 2016 року – секретар Ржищівської міської ради, виконуюча обов’язки міського голови після  дострокового  припинення повноважень колишнього голови Миколи Спичака.

Згідно з даними декларації, дохід Чорненької в 2019 році становив 107 515 гривень зарплати та 283 054 гривні – подарунок від Людмили Сівакової, ФОП, що займається роздрібною торгівлею і проживає за тою ж адресою, що й Чорненька. Чорненька задекларувала:

 • квартиру в Києві площею 49,2 кв. м;
 • автомобіль Toyota Auris (2008 р.в.).

Заощадження офіційно відсутні, але є фінансові зобов'язання  — Чорненька в 2019 році  виплачувала раніше взятий кредит у розмірі 15 750 доларів США.

За даними ЗМІ волонтерський штаб ЄС, яким керує депутат Київоблради Руслан Кузьменко (фракція « Європейська Солідарність») та до якого входить Чорненька , займався роздачею продуктових наборів. 

Варто зауважити, що вже 30 жовтня розпочався розгляд справи у Ржищівському міському суді за позовом кандидата від партії Опозиційна платформа «За життя» Олександра Нікітаєва. Головна вимога ОПЗЖ — визнати вибори по двох дільницях у Ржищеві недійсними. Йдеться не про перерахунок голосів, хоча в  соціальних мережах кандидати від політичної сили ОПЗЖ стверджують якраз про те, що хочуть перерахування голосів. В результаті злагоджених дій адвокатів відповідача, а також за наполяганням громадськості суддя  Ржищівського районного Світлана Козіна взяла самовідвід. Врешті-решт, кілька днів тому Кагарлицький  районний суд  відмовив ОПЗЖ  у задоволенні їх позову   про визнання недійсними виборів  на двох дільницях у Ржищеві.

Наразі до складу Ржищівської ОТГ входять села Балико-Щучинка, Уляники, Півці, Онацьки, Гребені, Юшки, Яблунівка Кагарлицького району, а також Пії і Липовий Ріг Миронівського району. В одну громаду території об’єдналися ще у серпні 2018 року. Голову громади з 11 468 виборців  на виборах 2020 обирали 5204 особи.

Передвиборчої програми  у кандидата на посаду міського голови окремо немає. Крістіна Чорненька  та команда від « ЄС» представили спільну передвиборчу програму.

Слід відмітити, що Крістіна Чорненька протягом останнього року професійно суміщала посади голови міста, секретаря ради, заступників та керівника апарату,  успішно створила Ржищівську об’єднану територіальну громаду, яка стала першою в Україні ОТГ, створеною шляхом приєднання до міста обласного значення.

Сама Крістіна Чорненька  про свою роботу говорить так:

У дитинстві мріяла працювати у волонтерській чи благодійній організації, щоб надавати допомогу людям, які її потребують. Сьогодні, працюючи у місцевому самоврядуванні, з гордістю можу сказати, що мрія здійснилась. Тут я щодня зустрічаю людей з різними долями, різними проблемами і питаннями. І всі вони потребують допомоги та розуміння. Тепер я живу тим, що відбувається у Ржищеві та селах, що увійшли до об’єднаної громади, це мій дім, моя громада. І хай не все одразу вдається вирішити, та спільними зусиллями ми зробимо нашу ОТГ сильною і успішною!


Стосовно команди депутатів, які перемогли на місцевих виборах, то тут утворився справжній  «вінегрет» з 26 представників 8 політичних сил. Так, найбільше мандатів дісталося  політичній партії  «Європейська солідарність». Її преставлятимуть у міськраді 7 осіб:
1.Руслан Кузьменко – директор ТОВ «Юридична компанія ЕС енд ПІ»;
2.Олексій Терещенко – ФОП;
3.Тетяна Лясківська –  бухгалтер ТОВ «Техно Крафт»;
4.Микола Кульбачний –  головний спеціаліст УЗСН Ржищівської міської ради;
5.Олексій Богданець –  електромонтер ПАТ «Київобленерго»;
6.Сергій Ільєнко – ФОП;
7.Василь Гонтар – пенсіонер.
Чотири мандати має політична партія «За Майбутнє». У міській раді її представлятимуть:
1.Михайло Лобуренко – директор ПП «МЕРЕЖА-АВТО ПЛЮС»;
2.Анатолій Ворона – директор ПОСП «Дніпро»;
3.Юрій Савченко – директор ПП « МЕРЕЖА-АВТО»;
4.Ольга Журило – начальник відділу юстиції.
По три депутати працюватимуть у міській раді від політичних партій «Україна славетна», «Опозиційна платформа –  За Життя» та  «Громадський рух «Хвиля».
Відповідно це:
1.Дмитро Рудковський – радник керівника ТОВ « Бюро інвестиційних проєктів- проєктний менеджмент»;
2.Оксана Папіженко –  начальник відділу організаціного та технічного забезпечення діяльності міської ради;
3.Іван Різниченко – директор Ржищівського будівельного технікуму.

1.Микола Спичак –  технік архівосховища МЗС України;
2.Олександр Нікітаєв – ФОП «Нікітаєв»;
3.Юрій Аллазаров – голова ФГ «Аллазаров».

1.Андрій Терещенко – ФОП;
2.Ірина Петровська – державний реєстратор Ржищівської міської ради;
3. Ігор Броль – майстер р/б робіт ТОВ «НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ».


По два мандати мають одразу три політичні партії «Слуга народу», «Голос»  та  Всеукраїнське  об
єднання  «Батьківщина». Політичну партію «Слуга народу» представляють:
1. Анатолій Ярошкевич – директор ТОВ « ІНТЕРАГРО РЖИЩІВ»;
2.Сергій Шорохов – виконроб ТОВ «А-ГРУП».
Від політичної партії «Голос» у міськраді працюватимуть:
1. Володимир Дідиченко – начальник відділу Ржищівської  міської ради;
2.Володимир Тарасов – інженер з охорони праці ТОВ «Техно Крафт».
Депутатами Ржищівської міської ради від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» стали
1.Михайло Подгорний –  старший інспектор з особливих доручень відділу документального забезпечення ГУ поліції України в  м.Києві;
 2.Тетяна Кушніренко – начальник виробництва ТОВ «Техно Крафт».

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький