#

Переможці місцевих виборів: скандальний очільник Немішаївської ОТГ Петро Перевозник

27.01.2021 08:08
Переможці місцевих виборів: скандальний очільник Немішаївської ОТГ Петро Перевозник
Петро Перевозник

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує знайомити читачів із представниками громад столичного регіону, які стали лідерами виборчих перегонів 2020 року. Про біографію, досягнення, програму новобраного очільника Немішаївської ОТГ та оновлену конфігурацію політичних сил у раді читайте в сьогоднішньому матеріалі

Немішаївська громада внесена до переліку спроможних територіальних громад у Перспективному плані формування територій громад Київської області. До її складу входять селища Немішаєве та Клавдієво-Тарасове, а також села Пороскотень і Микуличі.

Зайняти посаду голови Немішаївської ОТГ на місцевих виборах-2020 мали намір 10 кандидатів, троє із яких – самовисуванці: молодий підприємець Олександр Черненко, ексзаступник голови Бородянської РДА Валентин Корнієнко, заступник голови виконкому з господарських питань у Немішаївській селищній раді Євген Лисенко.

Політичні сили представляли: чинний голова Микулицької сільради Петро Перевозник – "Європейська Солідарність", депутат Немішаївської селищної ради та екснардеп ВРУ Володимир Альохін – "Слуга народу", приватний підприємець Володимир Добрянський – "Громадський рух "Хвиля", директор ТОВ "БП-Термінал" Андрій Домнік – "Опозиційна платформа – За Життя", директор ЖКП "Немішаєве" Борис Коваль – ВО "Батьківщина", заступниця голови Громадської ради з питань спорту при Немішаївській селищній раді Тетяна Ольховик – "За майбутнє", фітнес-тренер Сергій Полішко – Всеукраїнська політична партія "Братство".

За підсумками голосування прихильність електорату здобув Петро Перевозник. Його підтримало 28,59% виборців (1242 особи). Другу позицію зайняв Євген Лисенко із результатом 23,84%.

Що відомо про новообраного очільника Немішаївської ОТГ?

Петро Перевозник народився 11 червня 1961 року в Микуличах Бородянського району. У 1988 році закінчив Київське культурно-технічне училище за спеціальністю "Диригент". Займався підприємницькою діяльністю у сфері роздрібної торгівлі з 2000 по 2015 роки.

Із 2015 року від партії ексмера Ірпеня Володимира Карплюка "Нові обличчя" був обраний головою Микулицької  сільради. У 2020 році "перефарбувався" та очолив громаду як представник політсили "Європейська Солідарність". Варто зазначити, що він не входить до складу будь-якої партії.

У 2019 році голова ОТГ задекларував будинок (130 кв. м) і ділянку (1725 кв. м), а також будинок дружини (66,5 кв. м) і ділянку (1860 кв. м), землю сина (1500 кв. м) у Микуличах. Має автівку Mercedes-Benz E 200 1990 року випуску. Загальна сума доходів Перевозника склала 402 638 тис грн (зарплата та пенсія).

Новообраний очільник Немішаївської громади фігурував у низці скандалів, зокрема й корупційних. Цікаво, що напередодні виборів Перевозник установив у соцмережах цензуру на дописи та коментарі, де згадується про його недалеке кримінальне минуле.

Чого не мали дізнатися жителі громади? Насамперед про справу №360/2/17-к, де зафіксовані заяви, документи й факти, що підтверджують причетність Перевозника до земельних афер і хабарництва.

У червні 2016 року його спіймали на гарячому співробітники Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Було відкрите кримінальне провадження за ч.2 ст.15 і ч.4 ст. 368 КК України "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою". Санкція статті передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Уже в жовтні 2016 року Військова прокуратура Центрального регіону України спільно з Управлінням захисту економіки в місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України затримали Перевозника під час отримання хабаря в розмірі 14 тис доларів США та ув’язнили до СІЗО.

Як стало відомо згодом, це були кошти, що вимагалися від переселенця із Донеччини за виділення земельної ділянки, яка мала надаватися безкоштовно. Гроші Перевозник отримував через посередників, одним із яких виявився син секретаря сільради.

Окремої уваги заслуговує той факт, що буквально через декілька тижнів після виборів новообраний очільник ОТГ змінив автомобіль і почав їздити на Лексусі 2005-го року вартістю від 10 до 15 тис доларів. Журналістам Перевозник повідомив, що цей транспортний засіб він «узяв на виплату на два роки» у свого сина. Згодом очільник Немішаївської громади змінив свою версію придбання автомобіля: стверджує, що лише планує це зробити, якщо син погодиться.

За даними ЗМІ, раніше Лексус належав Тамарі Редько – власниці ТОВ "АРУТА", що виконувало замовлення Микулицької сільської ради на ремонт доріг. Цікаво, що компанія не мала конкурентів у виконанні державних замовлень та не брала участь у конкурсі. Усі договори підписував Перевозник.

Таким чином, компанія, що має ознаки фіктивності, отримала від Микулицької сільської ради 31 замовлення на поточний ремонт доріг загальною сумою на майже 5 млн грн.

Цілком можливо, що прекрасний стан доріг "замилив" очі жителям Немішаївської громади щодо корупційної діяльності Перевозника.

Пропонуємо читачам ознайомитися з програмою кандидата та тими обіцянками, що допомогли йому отримати довіру найбільшої кількості виборців.


Зауважимо, що в депутати цієї громади зареєструвалися 264 кандидати, що представляли 12 політичних партій. За результатами місцевих виборів 2020 року депутатський корпус Немішаївської ОТГ склали 8 політсил.

Найбільшу прихильність електорату отримала "Європейська солідарність" – 6 представників. Від пропрезидентської партії "Слуга народу" пройшло 4 кандидати. Політсили "Голос", "За майбутнє", "Удар" і "Батьківщина" отримали по 3 депутатських мандати, а "Наш край" і "Опозиційна платформа – За життя" – по 2 кожна.

Варто зазначити, що у вільному доступі, зокрема у групах громади у Facebook, є особисті номери телефонів депутатів Немішаївської ОТГ. Це свідчить про те, що вони справді постійно на зв`язку із виборцями.

Отже, народними обранцями від політсили "Європейська солідарність" стали:

  • Валентина Рибачок – директорка приватного підприємства "Хорвест";
  • Ірина Хоружа – головна бухгалтерка КП "Микуличі" Микулицької сільської ради;
  • Іван Когут – фізична особа-підприємець;
  • Сергій Разкевич – директор ТОВ "Безпека-Сервіс";
  • Микола Бовсуновський – головний лікар КП "Бородянський центр первинної медико-санітарної допомоги";
  • Оксана Ільницька – завідувачка сектору по роботі з дітьми у Будинку культури імені Тараса Шевченка.

Від провладної партії "Слуга народу" до ради потрапили:

  • Олександр Копишинський – тимчасово не працює;
  • Ігор Харьковський – ВП НУБІП України "Немішаївський аграрний коледж";
  • Людмила Синецька – директорка Відокремленого підрозділу "Київський обласний експертний центр енергоефективності" Державного підприємства "Київоблбудінвест";
  • Петро Демченко – завідуючий колекційно-дослідним полем ВП НУБІП України "Немішаївський аграрний коледж".

Депутатами від партії "Голос" були обрані:

  • Вадим Абражевич – голова правління ОСББ "Світлиця";
  • Сергій Замідра – голова Немішаївської селищної ради;
  • Олена Хоменко – секретарка Немішаївської селищної ради.

Інтереси партії "За майбутнє" у раді відстоюватимуть:

  • Тетяна Ольховик – керівниця департаменту агітації та комунікації;
  • Андрій Пасльон – директор ТОВ "Клавдіївський дослідно-експериментальний завод";
  • Микола Бігун – машиніст насосної установки в Київській обласній психоневрологічній лікарні №2.

Слід зауважити, що всі вони не є членами політичної сили, яку представляють.

Депутатські мандати від ВО "Батьківщина" отримали:

  • Борис Коваль – директор ЖКП "Немішаєве";
  • Костянтин Холоденко – директор ТОВ "Холенд";
  • Максим Шабельний – тимчасово не працює.

У раді "УДАР" представляють:

  • Володимир Кушніренко – тимчасово не працює;
  • Альвідас Вайтуліоніс – директор ТОВ "Інтер-мережа";
  • Дмитро Івахнюк – тимчасово не працює.

Цікаво, що кандидат у депутати ради Немішаївської ОТГ Павло Федь отримав найбільший показник підтримки виборців серед інших кандидатів на місцевих виборах 25-го жовтня. Його однопартієць та кандидат у депутати цієї ж ради Дмитро Івахнюк отримав довіру 1-го виборця. Але отримає депутатський мандат саме останній, адже в загальному партійному списку знаходиться вище, ніж Федь.

До цього ж Івахнюк фактично не є жителем Немішаївської ОТГ, а лише кілька разів на тиждень відвідує "царське село" у Микуличах, де живе його наречена Олеся Ніцой.

Від партії "Наш край" депутатами стали:

  • Аліна Федоренко – директорка Немішаївського НВК;
  • Сергій Кармазін – тимчасово не працює.

Прихильність електорату здобули й члени політсили позиційна платформаЗа життя":

  • Андрій Домнік – директор ТОВ "БП-Термінал";
  • Олександр Шупик – викладач Немішаївського агротехнічного коледжу Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст