Перевзутися в повітрі: хто з нардепів Київщини вже "позеленів"
Ажіотаж навколо президентських виборів потроху стихає. Більшість українців у передчутті якісних змін від Зеленського, а нещодавні прихильники влади швидко переходять в опозицію. Але зовсім не спокійно сидиться парламентарям, які восени підуть на чергові вибори. "Моя Київщина" вирішила розібратися, хто з представників столичного регіону вже почав стелити доріжку до зеленого табору
У нашій державі так склалося, що політичні еліти та принципи в тих, хто займається політикою, відсутні в принципі. Деякі депутати схожі на гумові вироби, які або здуваються до кінця своєї каденції, або швидко перелітають до стайні переможця. Не стала виключенням і Київська область, де чимало політиків, задля збереження чи повернення на посади, готові різко змінити політичний окрас. Тож варто розібратися, хто встиг зробити перший крок назустріч команді нового президента, а хто ще перебуває в роздумах.
Варто розпочати з позафракційного нардепа Сергія Міщенка, який у Верховній Раді є представником округу №98. Показовою стала реєстрація проекту постанови про інавгурацію новообраного Президента України Володимира Зеленського. Зі сторони депутата це виглядало як прояв лояльності до нової команди. За деякими даними, Міщенко зараз почав шукати нові можливості для потрапляння до наступного складу Верховної Ради. А з цим можуть виникнути складнощі. Особливо з урахуванням можливої зміни законодавства та переходу до пропорційної системи без "мажоритарки" - зараз про таку ймовірність активно говорять у кулуарах ВР.
Побіг до Зеленського і скандальний екс-регіонал Ярослав Москаленко, який добре "вкорінився" у 96 окрузі. За даними нашого видання, у нього, як голови депутатської групи "Воля народу", навіть була особиста зустріч із "Зе". Москаленко небезпідставно переймається за своє місце у наступному парламенті, адже у разі появи на окрузі нового кандидата від Зе-команди, він буде мати серйозні проблеми.
Ярослав Москаленко: Дякую Петру Порошенку та йду далі.
Також Москаленко розуміє, що, у разі зміни виборчого законодавства, депутатом стати навряд чи вдасться. Тому він, будучи досвідченим політиком, готується до плану "Б". Як розповіли активісти з Бучі, афільований до нього забудовник Сергій Ареф’єв, який був його помічником, збирається продати тенісні корти "Кампа". Ймовірно, у команді Москаленка готуються до проблем з правоохоронними органами...
Не втрачає надії повернутися до України й "мажоритарник" Олександр Онищенко, який обирався у 93 виборчому окрузі. На власній сторінці у Facebook депутат не приховує свою прихильність до нового Президента. Самого Онищенка називають одним із фінансистів кампанії Зеленського. За даними нашого видання, Онищенко має намір поставити губернатором Київщини свою людину – Валерія Колюха, який є доцентом кафедри політичних наук Київського національного університету імені Шевченка. Проте така вірогідність зараз здається досить малоймовірною: фігура Онищенка занадто одіозна, і в команду Зеленського його навряд чи візьмуть.
Щодо округу №94 з центром у місті Васильків, де минулого разу обрався "народофронтівець" Віктор Романюк, то питання залишається відкритим. Тут до наступної ВР буде намагатися пройти соратник Порошенка Ігор Кононенко, який буквально "засипав" округ бюджетними коштами та підім'яв під себе місцеві РДА. Проте, зважаючи на кількість скандалів навколо персони Кононенка, депутатом має шанс будь-який представник команди Зеленського, якщо вдало проведе інформаційну кампанію.
У 2014 році мешканці 95 округу обрали своїм представником у парламенті Михайла Гаврилюка. Тепер його шанси на нову каденцію фактично нульові, тому боротися за місце у Верховній Раді будуть екс-мер Ірпеня Володимир Карплюк та голова Києво-Святошинської РДА Мирослава Смірнова, хоча поки ніхто з них не показує прихильність до новообраного Президента. Інша справа, що у разі відміни "мажоритарки", обом претендентам на депутатський мандат доведеться не солодко: потрачено чимало грошей, а тому ж Карплюку, який має імідж корупціонера та "дерибанщика", не "світить" місце в жодному списку.
Білу Церкву у восьмому скликанні ВР представляє свободівець Олександр Марченко, але, через низькі рейтинги політсили, 90 округ вважається вакантним. Тут неабияку активність проявляє нардеп Хвича Мепарішвілі, який називав себе представником команди Петра Порошенка та працював над рейтингом останнього, але невдало, адже результат виявився одним з найгірших в області. Не виключено, що тут балотуватиметься Микола Бабенко, екс-голова Київської облради, який активно працює в місті.
Члени "БПП" у Верховній Раді Віталій Гудзенко та Руслан Сольвар, які представляють 92 та 91 округи відповідно, наразі виявили бажання абстрагуватися від політсили та спробувати пройти у парламент власними силами. Поки найбільш послідовним в цьому плані залишається нардеп Павло Різаненко, який поки затримався у команді Порошенка.
Більшість із вищеперерахованих політиків мають занадто "багатий" послужний список, тому тільки нова каденція може уберегти від кримінальних справ. Чи знайдуть вони собі місця в "Зе", чи в інших політпроектах, покаже час…
Антон Болбочан, "Моя Київщина"
Читати "Моя Київщина" у Telegram