#

Підрив обороноздатності: Як секретар Білоцерківської міськради Киришун територіальною обороною "керував"

13.11.2023 10:46
Підрив обороноздатності: Як секретар Білоцерківської міськради Киришун територіальною обороною "керував"
Колаж "Моєї Київщини"

Як стверджують поінформовані джерела, одіозний білоцерківський політик-"тітушка", який представляє президентську партію "Слуга народу", Дмитро "Звєзда" Киришун, за яким і так тягнеться чималий шлейф скандалів, доклав руку до фактично знищення обороноздатності Білої Церкви під час повномасштабного вторгнення росії. Як сумнозвісний Тік-Ток-воїн вирішив набити свої кишені, організувавши чергову корупційну схему, читайте у сьогоднішньому матеріалі "Моєї Київщини"

Секретар Білоцерківської міської ради, представник "слуг" Зеленського Дмитро Киришун із промовистим "поганялом" "Діма-Звєзда" відомий не лише на політичній арені Київщини, а й у кримінальних колах. Із початку повномасштабного вторгнення він намагався створити собі пристойний образ попри величезний шлейф скандалів, але щось пішло не так. Публічний мілітарний імідж, над яким щоденно трудився Киришун, зіграв із ним злий жарт: із бравого вояки, який стріляє з "калаша" та їздить на броні танку, посадовець перетворився на посміховисько. На його сторінці у Тік-Ток майже щоденно з’являлися ефектні ролики їзди на військовій техніці, підготовлені відео зі зброєю та стрільби по деревах.

Попри цей театр, влаштований, ймовірно, для майбутніх виборів мера Білої Церкви, Киришун аж ніяк не забув про те, що йому вдавалося найкраще – "мутити схеми". Як стало відомо "Моїй Київщині" із власних джерел, саме секретар Білоцерківської міської ради Дмитро Киришун причетний до підриву обороноздатності найбільшого міста Київщини під час повномасштабного вторгнення росії.

Зауважимо, що у перші дні повномасштабної війни у Білій Церкві  багато громадян продемонстрували свій патріотизм та готовність зі зброєю в руках стояти на захисті рідної землі й почали формувати добровольчі підрозділи. Нагадаємо, що ДФТГ – воєнізований підрозділ, сформований на добровільній основі з громадян України, які проживають у межах території відповідної територіальної громади, який призначений для участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони.

Як розповів "Моїй Київщині" Станіслав Штика, заступник командира батальйону України ім. Семена Палія, який входив у ДФТГ №4 у Білій Церкві, озброїти ДФТГ, яка налічувала 1500 чоловік, вдалося завдяки Асоціації учасників бойових дій, а от їжею, одягом та усім необхідним для захисту міста члени ДФТГ забезпечували себе самі.

Варто наголосити, що саме силами 4 ДФТГ виконувалися необхідні завдання для оборони Білої Церкви під час повномасштабного вторгнення.

"Це посилення поліції, допомога по ДТЕКу, допомога СБУ по затриманню диверсантів, які бігали з дронами по лісі. Всі пости по Білій Церкві перекривало наше 4 ДФТГ. Разом з керівництвом військових частин було проведено розподіл зон відповідальності. Визначено маршрути патрулювання та райони засідок, які забезпечувалися силами нашого особового складу", - розповідає Станіслав Штика.

За словами командира батальйону ім. Семена Палія Геннадія Прищепчука, 4 ДФТГ проіснувала у Білій Церкві 10 місяців, аж поки не вийшов наказ про те, що місцеві ради мають взяти на себе забезпечення воєнізованих підрозділів усім необхідним (згідно із Законом 2237 "Про основи національного супротиву"). На цьому й вирішив "покращити" свій матеріальний стан Дмитро Киришун.

Як відомо, саме секретар Білоцерківської міської ради був ініціатором розформування усіх ДФТГ у місті (на той час існували ще 1 та 3 ДФТГ, які чисельно значно поступалися 4 формуванню). Киришун разом із очільником ТрО Київщини звернулися до командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил України Ігоря Танцюри із проханням створити у Білій Церкві об’єднане ДФТГ на базі 3 підрозділу, адже саме його очолювала людина Киришуна – Іван Шуляківський.

"Це було вже після десяти місяців коли ми самі себе одягали, взували, кормили і допомагали іншим. Наш батальйон вивіз на схід хлопцям на мільйони гривень бронежилетів, шоломів, взуття, одягу, медикаментів та іншої військової амуніції. Ми отримували допомогу від наших закордонних друзів одягали, взували себе ще й допомагали армії десять місяців. А коли почалося фінансування ДФТГ із бюджету відразу з'являється нове керівництво на чолі із Дмитром Киришуном", - каже Геннадій Прищепчук.

Як розповів Станіслав Штика, членам 4 ДФТГ запропонували увійти в об’єднане формування й вони погодилися.

"Ми були присутні на засіданні 3 ДФТГ і побачили, як розкрадається державний бюджет. Там закуплялися військовий одяг та взуття за у чотири рази завищеними цінами. До того ж якість не відповідала тим нормам, які вказувались в документах. Ми заявили свій протест проти розкрадання бюджетних коштів. Після цього нам було наказано здати зброю", - розповів Станіслав Штика.

За словами Геннадія Прищепчука, після поданих ними заяв до СБУ та НАБУ про зловживання бюджетними коштами на мільйони гривень, Киришун вирішив позбутися членів 4 ДФТГ, які заважали йому набивати кишені, попри те, що це суттєво знизило обороноздатність міста просто через брак людей, які змогли б закривати усі пости в місті.

Командир групи швидкого реагування ДФТГ №4 Роман Банківський зазначив, що на горизонті діяльності добровольчих формувань Дмитро Киришун з’явився як тільки почув про виділення державних коштів на їх утримання.

"Як тільки вперше з'явилася допомога від влади у вигляді військової форми, яку нам купили по 1300 грн (насправді, її ціна близько 400 грн), я зрозумів – почалося. якщо з'явилися гроші, то і є ті, хто за ними стоїть", - каже Роман Банківський.  Уже під кінець 2022 року мені запропонували з провладної команди стати в стрій під командуванням людей, яких я в перші місяці війни ніде не бачив. Далі нам почали видавати пайки, які просто половинили. Про це я написав рапорт до вищого керівництва. Другий рапорт був щодо закупки неякісної військової форми. Коли нас 1037 бійців вирішили доєднати до 130 (слухняних), ми, звісно, відмовилися, бо наша співпраця почалася з того, що нас кинули на закупках неякісного обмундирування. Після відмови ми стали їм заважати, тому багато тисячні добровольчі формування просто розвалили. Обороноздатність міста знизилася не в рази, а в десятки разів, а нова "добровольча влада'' не здатна закривати посилення поліції. Не має співпраці СБУ та неможливо стало перекривати охорону об'єктів критичної інфраструктури", - каже Роман Банківський.

Так, поки українські військові невтомно воюють на передовій за нашу перемогу, у тилу Дмитро Киришун "воює" за великі гроші. І як Скрудж з відомого мультфільму - накопичує ресурси. Щонайгірше, зупинити "Звєзду" із його мерськими амбіціями поки не може (або не хоче) ніхто, тож, усвідомлюючи власну безкарність, Дмитро Киришун не гребує нічим задля власного збагачення. Ба більше, після закінчення війни найбільше місто столичного регіону ризикує отримати дуже небезпечну фігуру у якості мера. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст