Подорожуй Київщиною: ТОП-10 місць, які варто відвідати на вихідних
Після затяжного карантину зовсім не хочеться проводити вихідні вдома. Особливо, коли поряд стільки цікавих місць. «Моя Київщина» підготувала для вас добірку кращих туристичних локацій області. Про існування деяких з них ви навіть не здогадувалися
Дендропарк «Олександрія» в Білій Церкві
«Олександрія» належить до числа найбільших парків в Україні і має територію близько 400 га. Створила парк родина відомого графа Браницького понад 200 років тому. Сьогодні там можна насолодитися не лише прекрасними пейзажними композиціями, а й різноманітними архітектурними спорудами – павільйонами, альтанками, колонадами та скульптурами. На території парку також працює музей та щодня проводять екскурсії.
Ландшафтний парк в Буках
Мальовничий парк, храмовий комплекс, міні-зоопарк та казкова галявина… Складно повірити, але ще близько 20 років тому на їхньому місці було звалище, яке завдяки зусиллям місцевого мецената Івана Суслова перетворилося в справжню туристичну зону.
Зоопарк щасливих тварин «XII Місяців» в Демидові
Єдиний зоопарк європейського рівня в Україні, який працює 365 днів на рік, знаходиться у Вишгородському районі! «XII Місяців» – це тварини з усіх регіонів Землі, 16 гектарів території, контактний зоопарк та справжній Діснеївський замок.
Парк «Острів сакури» у Володарці
Це диво в східному стилі – ще один парк Білоцерківського району, який обов’язково треба відвідати під час травневих вихідних. Його площа складає всього 1,6 гектари, і ще один гектар поруч займає місцевий зоопарк. На території парку висаджено близько 3,5 тисяч різноманітних дерев, кущів, квітів, і звісно ж багато сакур. До речі, багато з них – штучні, тому побачити, як вони виглядають у період цвітіння, можна в будь-яку пору року.
Закинута кіностудія в Ніжиловичах
Про цю незвичну локацію в Бучанському районі стало відомо зовсім нещодавно. На перший погляд здається, що це якесь місто-привид, хоча насправді лише закинутий знімальний майданчик. На 20 гектарах художники-декоратори відтворили ціле місто кін. XIX – поч. XX ст. з усією тодішньою інфраструктурою: магазинами, майстернями, банком, фонтанами. Там також є кілька брукованих вулиць, алей і навіть український хутір. На якісь цікаві музеї всередині не варто розраховувати, проте для ознайомчої подорожі вихідного дня та естетичної фотосесії – це ідеальне місце.
Музейний комплекс народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини в Переяславі
Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини – перший в Україні музей просто неба. Його почали створювати ще в 1964 році. Сьогодні на 30 гектарах розташовані два рукотворні ставки, дендропарк, близько 120 пам’яток народної архітектури ХVІІ-ХІХ ст., 20 дворів з автентичними українськими хатками, 23 майстерні, більше 20 тис. творів народного мистецтва, стародавніх знарядь праці та речей побуту. Цю локацію хоча б раз у житті повинен відвідати кожен!
Меморіальний музей Катерини Білокур у Богданівці
А це місце прийдеться особливо до смаку справжнім поціновувачам українського живопису. Меморіал у селі Богданівка Броварського району включає в себе хату-музей та садибу з деревами-сучасниками відомої художниці. Інтер’єр відтворений у тому вигляді, який був за життя майстрині. В музеї-садибі також представлені її роботи.
Гранітне оголення в Богуславі
Науковці припускають, що вік цих скель може сягати 2 мільярдів років! Хаотично розкидані валуни утворюють цілий гранітний острів, що з двох боків омиває річка Рось. Скелі з червоного і сірого граніту мають висоту близько 10-12 м та формують каньйон, довжина якого 1,5 км. Місцеві вважають цю пам’ятку природи справжнім місцем сили. Окрім того, у Богуславі можна відвідати регіональний ландшафтний парк і музеї-садиби художника Івана Сошенка та Марка Вовчка.
«Добропарк» у Мотижині
Перших відвідувачів цей ландшафтний парк зустрів лише в минулому році та відразу захопив більш ніж 1 млн тюльпанів, лавандовою галявиною, самшитовою долиною, садом петуній та полями ліатрісу. У парку можна орендувати велосипеди, а найменшим – покататися на каруселях. До речі, зараз тюльпанові поля – в самому розквіті!
Етнографічний комплекс «Українське село» в Бузовій
А в цьому комплексі Києво-Святошнського району чого тільки не знайдеш: тут і музей, і храм, і міні-зоопарк, і мангальні комплекси з альтанками, і колиба, і мальовнича природа… На території представлені будинки із 6 історико-культурних регіонів України: Поділля, Середньої Наддніпрянщини, Слобожанщини, Полісся, Карпат і Півдня, а також зібрана унікальна колекція інструментів для польових робіт. Окрім того, всі відвідувачі можуть взяти участь у майстер-класах із народних ремесел та навіть відвідати тропічні теплиці!