#

Понти для приїжджих, або Як Горган з Чібісовим "негідників" ганяли

27.07.2017 10:33
Понти для приїжджих, або Як Горган з Чібісовим "негідників" ганяли
Олександр Горган

Учорашня поїздка по нібито "проблемним" місцям Київській області губернатора Олександра Горгана на пару з головним прокурором Київщини Дмитром Чібісовим більше здавалася схожою на гарно поставлену театральну виставу для преси

На жаль, вже стало звичним те, що українське чиновництво вперто йде "совковим" шляхом, влаштовуючи низькопробну показуху для ЗМІ. Утім, іноді вони самі себе перевершують. Власне, історія з "несподіваною" поїздкою керівників КОДА та обласної прокуратури - з цього числа. За словами організаторів даної поїздки, населені пункти, які мали відвідати очільники області, до останнього моменту трималися в секреті. Лише від’їждаючи з пункту відправлення, представникам ЗМІ (яких, до слова, виявилося чимало, в тому числі, були і центральні телеканали) повідомили, що першим містом, яке відвідають чиновники стане Березань.

Далі журналістам розповіли історію про те, що ж саме трапилося у цьому місті, і чому так потрібна присутність Горгана і Чібісова, без яких - ніяк. Фабула легенди наступна: у 2016 році Департаментом регіонального розвитку та житлового-комунального господарства КОДА було проведено тендер на проведення капітального ремонту фасаду загальноосвітньої школи №1 у Березані. Перемогу у тендері здобула компанія ТОВ "Капролбудгруп", і у вересні приступила до виконання робіт. Але 30 грудня того ж року роботи припинилися. Міська влада говорить, що причини їм невідомі. Водночас, підрядники кажуть, що погодні умови зимою не давали змоги якісно проводити роботи по ремонту фасаду, оскільки не дотримується технологія. В результаті, покрівлю хоч і перекрили, але  фасадні роботи було зроблено не до кінця, а водостоки не обладнали. До того ж при підготовці до фасадних робіт було демонтовано частину фундаменту, оскільки будівля стара. А часу до нового навчального року залишилося трохи більше місяця.

Як розповіли журналістам, у зв’язку з цим мер Березані Володимир Тимченко звернувся до Олександра Горгана з проханням посприяти у вирішенні цієї проблеми. Власне, у зв'язку з цим Горган разом з Чібісовим вирішили здійснити "таємну" інспекцію до Березані та, заставши усіх зненацька, "надавати по шапці" недобросовісним виконавцям робіт.

Але, схоже, що все це були "понти для приїжджих": несподіванка виявилася не такою вже й несподіванкою. Мера Березані губернатор "підібрав" на своєму автомобілі біля в’їзду у місто. Біля школи Горгана і Чібісова вже чекали і представник підрядника, і директор школи, і правоохоронці. Хіба короваю не було...

Одразу почалися заяви, мовляв, подивіться, як виконуються роботи. Підрядника на камери почали звинувачувати у розкраданні державних коштів та корупції – нібито компанія занесла якимось чиновникам з КОДА "відкат" у розмірі 20% від вартості тендеру (цікаво, чому Горган досі не знав про такий факт), а Чібісов пообіцяв розібратися з ситуацією та покарати винних. Перемога ніби восторжествувала...

Це могло б виглядати більш-менш правдоподібно, якби не декілька нюансів. Так, представник компанії "Капролбудгруп" Роман Луців, після наскоку чиновників з Києва розклав ситуацію по поличках. Так, виявилося, що проект робіт передбачав три основні позиції: заміну вікон у школі, оновлення покрівлі, а також проведення фасадних робіт. Але акти виконаних робіт складені лише по двом позиціям – заміні покрівлі і вікон. За що компанія і отримала кошти.

Що ж до фасаду, виявилося, що по цьому виду робіт, підрядник жодних грошей не отримував, адже розрахунок відбувався вже по факту виконаних робіт. Тому претензії правоохоронців, щодо розкрадання коштів були не зовсім зрозумілі. Тим паче, підрядник пообіцяв вичерпати конфлікт, відновивши фундамент приміщення за два тижні, якщо міська влада дасть добро на продовження робіт. В результаті, всі героїчні заяви Чібісова та Горгана пішли у "свисток".

Утім, до очільників прокуратури і КОДА виникло й інше питання: говорячи про те, що такий безлад у Березані відбувається вже півроку, чому ж тільки зараз "слуги народу" зволили звернути увагу на цю проблему? Однозначної відповіді на це запитання ні Горган, ні Чібісов так і не дали. Перший говорив, що цим займався його заступник Олег Міщенко, якого, до речі, звільнили за день до поїздки. У свою чергу, Чібісов казав, що як тільки вони про це дізналися – одразу відреагували. Журналісти лише посміялися над цим "погорілим театром".

Наступним пунктом призначення цієї високопоставленої комісії став міський парк у Броварах. Тут початок інспекції був дуже схожий на попередні: мер міста Ігор Сапожко зустрів чиновників на в’їзді у місто та провів на своєму авто до самого парку. Там вже на них чекали правоохоронці та представники компанії, яка виконує роботи по благоустрою парку. Варто зазначити, що якщо у Березані, представником підрядника була уповноважена особа, то у Броварах роль цапа-відбувайла дісталася виконробу – найманому працівнику, який взагалі не був в курсі політики компанії, а просто контролював хід виконання робіт у парку.

Виявляється, що в Броварах подібна ситуація: за словами Сапожка, роботи повинні були здати ще півроку тому. І знову ж таки обласне керівництво дізналося про це тільки зараз. Далі все було як в Березані: Горган з Чібісовим почали на камери звинувачувати підрядника у розкраданні коштів та обіцяли покарати винних. Цікаво, що лексікон був застосований приблизно такий же, що і в Березані. Але, за великим рахунком, вся ця п'єса ні до чого путнього так і не призвела: замість конструктиву чиновники були націлені виключно на власний піар.

Є лише одне логічне пояснення такій істеричній поведінці Горгана і Чібісова: запахло смаленим. Зважаючи на останні чутки про їхню відставку, очільники області, вочевидь, вирішили зі шкіри вилізти, але продемонструвати своїм "патронам", що вони працюють. І що розмови про їхню відставку зайві і не відповідають реаліям роботи, адже вони справляються зі своїми обов’язками на "ура". При цьому не гребуючи відверто популістськими методами, і залучаючи до цього і представників ЗМІ.

Чи спрацює це? Навряд. Наразі це все більше нагадує агонію, поєднану з театральною виставою, аніж на реальну діяльність державних мужів, які думають про той край, який їм дали в підпорядкування... 

Олександр Павличук, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram