#

Позачергові вибори на Київщині: інертність від Олександра Марченка на окрузі №90

05.06.2019 06:34
Позачергові вибори на Київщині: інертність від Олександра Марченка на окрузі №90

Напередодні позачергових парламентських виборів ми детально розглядаємо діяльність нардепів-мажоритарників з Київщини. Сьогодні ми аналізуємо діяльність нардепа з округу №90 (Біла Церква) Олександра Марченка

«Свободівець» Олександр Марченко займається політикою досить давно. перша спроба потрапити до парламенту була в 2012 році, але тоді Марченко програв колишньому охорон цю Юлії Тимошенко Віталію Чудновському, якого підтримував тодішній голова Адміністрації президента Януковича Сергій Льовочкін.Висуванцю ВО «Свобода»  вдалося перемогти у 2014 році на дострокових парламентських виборах по округу №90 (Біла Церква).

Варто зазначити що у програмі народного обранця не було жодних пропозицій щодо розвитку власне Білої Церкви а  здебільшого загальнодержавні меседжі.  Дійсно, представник Білої Церкви у Верховній Раді за останні роки особливо не відрізнявся активністю в рідному місті.  Хіба що у 2015 році балотувався в мери Білої Церкви, але таки програв Геннадію Дикому - висуванцю партії «Самопоміч», отримавши 14,74% голосів білоцерківців.

Подейкували, що таке зниження активності нардепа в місті  пов’язане із суттєвим зменшенням його бізнес-ресурсів. Як відомо, Олександр Марченко був генеральним директором ТДВ «Білоцерківський кар'єр» та ПП «Каменяр». Наразі  корпоративні права на ці підприємства належать його дружині. У ЗМІ свого часу з’являлася інформація про не надто чесні схему виводу державного підприємства «Білоцерківський кар’єр» у приватну власність Марченком у 1996 році. Утім, за останні кілька років потік замовлень суттєво зменшився, адже об’єм будівництва доріг на Київщині не росте, а саме під ці роботи «заточений» його бізнес.

Окрім того, компаніям нардепа закидають порушення екологічних норм, вимог техніки безпеки та шкідництво, нібито  багатотонні тонні фури, що перевозять щебінь рухаючись містом  руйнують дорожнє покриття, вулиці та навіть будинки.  Минулого року Олександр Марченко навіть потрапив до єдиного реєстру боржників Мінюсту про «стягнення штрафів у справах про адміністративні правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху». За даними преси, компанії Марченка забезпечували гранітом компанію «Альтком», яка належить міністру часів уряду Азарова Борису Колеснікову, для ремонту Одеської траси. Разом з тим білоцерківські спостерігачі повідомляють, що останнім часом Марченко потроху обростає активами на Вінниччині.

Олександр Марченко до усього прославився як політик, що подався на Схід з початком АТО, де займався волонтерством та згодом став добровольцем 72-ї ОМБР. В складі бригади брав участь в боях поблизу населених пунктів Амвросіївка, Степанівка, Савур-Могила. Отримав поранення поблизу міста Красний Луч, після чого був відправлений на лікування. А вже 2015-го, взявши у парламенті відпустку за свій рахунок, знову відправився в зону АТО будувати оборонні споруди. Пізніше в мережі з'явилися чутки про те, що сімейна фірма Марченка, «Каменяр», отримала субпідряд від Міноборони на забезпечення будівництва оборонних споруд технікою на суму 9 млн грн. 

Як би там не було, але у квітні місяці цього року Марченка, як і інших військових та волонтерів відзначили медаллю «За оборону Авдіївки» від імені військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка.

Та як виявилося, фокусування уваги депутата переважно на війні, значно знизило його рейтинги серед населення свого округу.  Містом вже давно ходять розмови про те, що допомога військовим 72 бригади – це добра справа, але натомість нардеп майже не приділяє уваги Білій Церкві. Це означає, що на мажоритарному окрузі влітку 2019 року йому буде вкрай непросто повторити результат 2014 року. До всього може позначитись і наявність досить серйозних конкурентів. Зокрема, говорять про можливе балотування екс-голови облради Миколи Бабенка, якого називають креатурою олігарха Василя Хмельницького. 

Відомо, що нардеп за час своєї каденції активно виступав за розвиток фахової передвищої освіти, законк про мову, повну інвентаризацію земель, відновлення програми лікування онкохворих ліквідаторів ЧАЕС та будівництво  об'їзної дороги навколо Білої Церкви. Проте за майже п’ять років роботи у ВР із усієї кількості передвиборчих обіцянок, нардеп виконав близько 20%.

Приміром шість передвиборчих обіцянок, що стосуються лишень суддів, Марченком  виконано не було. Разом з тим, ним було подано 158 законопроектів та 110 депутатських запитів.

З огляду на те що Олександр Марченко, окрім іншого, є головою підкомітету з питань будівництва та архітектури профільного комітету з питань будівництва, містобудування і ЖКГ, чомусь лише невелика кількість цих законопроектів є профільними. З рештою, треба зважати і на те, що низький рівень продуктивності законодавчої роботи є проблемою, притаманною для усіх скликань, зокрема через те, що значна частина законодавчих ініціатив перекочовує зі скликання у скликання і дуже часто залишається не лише не прийнятою, але й не розглянутою…

Читати "Моя Київщина" у Telegram